Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mayıs '07

 
Kategori
Meslekler
Okunma Sayısı
2281
 

Büyüyünce ne olacağım?

Büyüyünce ne olacağım?
 

Araştırmayı çok seven, kitap okumayı seven bir kızım. Şu anda " Galata Sarayı Efendileri " adlı bir kitap okuyorum. O kitabı Halil Özer yazmış. Galatasaray muhabiri. Hikayelerini, maceralarını çok seviyorum. Ve ben ne olmak istediğime karar verdim: Araştırmacı gazeteci.

Bunun için Fulya Ablam gibi gazetecilik okumam gerekiyor. Aslında düşünüyorum da ileri de neler başarabileceğime aklıma şunlar geliyor: Çok önemli haberler yakalayıp Bahri Havadır, Uğur Dündar, Halil Özer gibi önemli bir gazeteci olmak. Haberden habere koşmak.

Kitabında bazı şeyleri gazeteye gözünü karartarak yazmış ve hepsi doğru çıkmış. Ben de böyle durup dururken aklıma gelip onlara haber veren kuşlar dedikleri kişileri arayacağım. Onlar bana değişik, kimsede olmayan haberleri verecekler. Ama sonu bazen kötü olabiliyormuş.

Mesela haberi yazdınız. Gizli bir konu ama siz hemen açığa vurdunuz. O zaman yandınız. Mesela diyelim ki futbolla ilgili bir şey yazdınız. Galatasaray' da teknik direktör olan Fatih Terim gidecek. O zaman yönetim arayıp avaz avaz bağıracak. O zaman da işiniz bitti.

Bana sorduklarında önceleri yazar olacağım diyordum. Aslında yazarlıkla gazeteciliğin pek farkı yok gibi. Birini kitaba yazarsınız, diğerini gazeteye... Gelecekte Allah kısmet ederse ben araştırmacı gazeteci olacağım. Gelecekte yani şöyle bir 12 sene sonra Milliyet gazetesinde "Araştırmacı yazar Bensu gerçekleri ortaya koydu" diye bir yazı okursanız şaşırmayın.


O benim yazımdır:)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Başka bir bölümü okuyup oradan gazeteciliği seçebilirsin. Gazetecilik çok yıpratıcı ve bir o kadar yorucu çok iyi yetiştirmelisin kendini. Ama bizleri bloglarından mahrum etme!

Mehmet Yıldıran 
 31.05.2007 15:24
Cevap :
Gazeteci olursam zaten çok blog yazarım. Olmazsa da gazeteden okursunuz beni:)Sevgiler...  01.06.2007 14:05
 

Yazını okudum ve emin oldum ki; sen çok iyi bir gazeteci olacaksın. Herşeyden önce kararlısın ve de akıllı. Seni sevgiyle öpüyorum

Fulya 
 18.05.2007 10:45
Cevap :
Teşekkür ederim Fulya Abla. Ben de öyle ümit ediyorum. Sevgiler...  18.05.2007 14:12
 

Fanatik Galatasaraylı bir abladan sana kocaman öpücükler Bensu'cum.. Fulya ablan gibi gazetecilik okur insallah çok yetenekli bir muhabir olursun.. Seni kocaman öpüyorum cimcime.. Minik cimbomlum benim..

Hoşsada 
 16.05.2007 21:11
Cevap :
Teşekkür ederim Seda Abla. Galatasaraylı ablama sevgiler...  16.05.2007 22:09
 

Bensu kızım inşallah arzu ettiğin gibi olur,sahtekarlardan hesap soracak güce ulaşırsın.Yanlız büyümekte biraz acele et.Sahtekarlık gemi hızını almış,erdem,fazilet dinlemeden çığ misali katlanarak büyüyor.

Ümit İpekçeker 
 16.05.2007 18:13
Cevap :
İnşallah Ümit Abi. Sevgiler...  16.05.2007 19:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 313
Toplam yorum
: 292
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 1331
Kayıt tarihi
: 21.03.07
 
 

1996'nın ilkbaharının dünyaya getirdiği birçok çocuktan biriyim. Milliyet Blog'da yazmaya yaşım h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster