Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ağustos '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
116
 

Buzlu kova mücadelesi ''Ice Bucket Challenge ''

Buzlu kova mücadelesi  ''Ice Bucket Challenge ''
 

Buzlu Kova Mücadelesi ''Ice Bucket Challenge ''


Eğer bu yazıyı okuduysanız, 24 saat içinde kafanızdan aşağı buz gibi soğuk suyu dökün... Yada bir vakıfa 100 lira bağışta bulunun...

Bill Gates, Tim Cook, Mark Zuckerberg, as well as Justin Timberlake, Jimmy Fallon, and Robert Downey Jr.

Tüm bu ünlü isimler,  sosyal medyada ilginç bir kampanya için bir araya geldiler. Hazırladıkları düzenekler ile yada bir başkasın yardımı ile buz gibi suyun altında sırılsıklam oluyorlar.

Onları bir araya getiren,  önemli ve güzel bir neden var. Merkezi sinir sistemini etkileyen ve hala kesin tedavi yöntemi bulunamayan ciddi bir  hastalığına dikkat çekmek.

ALS...

Hareket kabiliyeti kaybolur , kaslar kontrol edilemez ve ilerleyen yıllarda felç...Hala nedeni bulunamayan ve kalıtsal özellikliklerde içinde barındıran kötü bir rahatsızlık.

Stephen Hawking…

İngiliz fizikci , evrenbilimci ve teorisyen...kuantum fiziği ve karadelikler ile ilgili iddiaları ile bugün yaşayan bilim adamları arasında en çok tanın isimdir. ALS hastalığına yakalandığında henüz 21 yaşındaydı. Şuan 2600 kelimeli, görüntüleri sese dönüştüren bilgisayarı ile çalışmalarına devam etmektedir.

.........

26 Nisan'da, Amoda Huizar ve oğlunun buz gibi havuza iddialı atlayışları ile bu çılgın gösteri kar topu gibi büyüdü. Dünyanın dört bir köşesinde yankı buldu.

24 saat içinde iddiada adı geçenlerin ya buz gibi suyun altına girmesi yada 100 dollar ALS araştırma vakfına bağış yapmaları gerekiyor.

........

Düşünüyorum da... Acaba biri çıkıp da bizim politikacılara , sanatcılara yada Ceo lara soğuk suyun altında meydan okusa ne olur ?

Nede olsa 5 yıldızlı otellerde , animatör ile eğlenen, yeri geldiğinde kolayca çocuklaşabilen bir millet değiliz. Delikanlı adamı bozar ...

Dünya devi patronların buzlu suyun altında sırıl sıklam olmaları ve kompleksiz tavırlarını görünce , ne kadar kasıntı yetiştiğimizi düşündüm.

İşin ilginç yanıda yurtdışına çıkınca pimleri düşmüş Transformer gibiyiz. Mesela, Thailand'a iş icabı giden, iş adamı kafilemiz...

Zihni Fakir

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 46
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 550
Kayıt tarihi
: 24.06.10
 
 

1981  doğumluyum. Galatasaray Üniversitesi sosyoloji bölümü mezunuyum. Şuan özel bir kurumda danı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster