Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

13 Kasım '08

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
1451
 

C.I.O.F.F Genel Kurulu’nu Türkiye de yaptı…

C.I.O.F.F Genel Kurulu’nu Türkiye de yaptı…
 

C.I.O.F.F Genel Kurulu’nu Türkiye de yaptı…


B.M. Gibi bir kongre gerçekleştirildi İstanbul'da...

C.I.O.F.F Genel Kurulu’nu Türkiye'de, İstanbul'da yaptı…

Büyükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı 56 ülke delegasyonunun katıldığı C.I.O.F.F Genel Kurulu Büyükçekmece Kumburgaz’da ki Marine Princess Hotel’de başladı.

Birleşmiş Milletler UNESCO’ya bağlı olarak faaliyet gösteren ve Büyükçekmece Belediyesi Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nin de bağlı olduğu C.I.O.F.F (Uluslararası Dünya Festivaller Birliği)’ nin 38. Dünya Genel Kurulu 56 ülkenin delegasyonunun katılımıyla, Büyükçekmece de yapılıyor. Her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinde yapılan C.I.O.F.F Genel Kurulu ilk defa Türkiye’de gerçekleştiriliyor. Dünyanın bir çok ülkesinden yöresel kıyafetleriyle genel kurula katılan delegasyon üyeleri Cumartesi günü sonlanacak olan genel kurul süresince İstanbul ve Büyükçekmece’nin tarihi ve tabii güzelliklerini de tanıma fırsatı bulacaklar.

Marine Princess’ta yapılan Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan C.I.O.F.F. Başkanı Dr. Udomsak Sakmungvong İstanbul gibi eşsiz bir şehirde bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek “ Barışa katkıda bulunuyoruz. C.I.O.F.F a üye olan tüm devletler için İstanbul’da bulunmak gerçekten çok onur verici bir durum. Burası tarihe damgasını vurmuşluğuyla, doğal yapısıyla, ayrıca iki kıtanın buluştuğu eşsiz bir şehirdir. 38. Genel Kongremiz benim düşüncemde şimdiye kadar yaptığımız en iyi genel kurul olacaktır. Aynı zamanda C.I.O.F.F Dünya Kongresinde bulunan bütün delegasyon üyelerimiz bu eşsiz şehir İstanbul’da Türk Misafirperverliği’ni en iyi şekilde göreceklerinden eminim” dedi.

C.I.O.F.F’ta ülkemizi uzun yılladır temsil etmek başarısı gösteren Savaş Tuğsavul’da 30 yıldır katıldığı bu kongrelerde ilk kez Türkçe konuşmaktan dolayı gurur duyduğunu belirterek “Sizleri ülkemizin Kültür Başkenti İstanbul’da ağırlamaktan dolayı onur duyuyorum. Bu kurumda benim bu sene 30. yılım ayrıca ilk kez ülkemizde yapılan bu genel kurul sayesinde sizlere Türkçe hitap etmek benim için büyük mutluluk verici bir olay. Ben C.I.O.F.F ile büyüdüm, dostluğu ve arkadaşlığı burada çok daha iyi öğrendim. C.I.O.F.F Türkiye çatısı altında burada olacağınız birkaç günde iyi vakit geçirmeniz en büyük temennimizdir” şeklinde konuştu.

38. C.I.O.F.F Dünya Genel Kuruluna ev sahipliği yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’de toplantıda kurumun önemine değindi Başkan Akgün “ Burası Büyükçekmece C.I.O.F.F’un Dünya Genel Kurulunu’nun burada yapılmasından ve siz değerli dostları kendi ilçemde ağırlamaktan dolayı çok mutluyum. C.I.O.F.F ile Büyükçekmece’de çok şeyler değişti. Bu sayede Büyükçekmece halkı festivalleri, kültür ve sanatı öğrendi. Şimdi ilçemde kime sorsanız bu kurumun ne anlama geldiğini görevlerinin ne olduğunu sizlere söyler. Büyükçekmece Belediyesi C.I.O.F.F’a üye olmadan önce Büyükçekmece festivali çok büyük değildi. Biz kendimiz çalıp kendimiz oynuyorduk. C.I.O.F.F’a üye olduktan sonra festivalimiz gerçekten uluslar arası bir boyut kazandı, şimdi Büyükçekmece’de geçtiğimiz Temmuz ayında 9.sunu gerçekleştirdiğimiz Büyükçekmece Uluslar arası Kültür ve Sanat Festivali ile artı Büyükçekmece çalıyor. Dünya oynuyor. Siz değerli dostlarımızı burada görmekten çok büyük onur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

İlk gün yapılan konuşmanın ardından C.I.O.F.F Üyeleri ile Genel Kurul Hatıra Fotoğrafı çekimi yapıldı. Üyeler ardından Marine Princess Hotel’de yemekte bir araya geldiler. Kongreye Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ile birlikte Pendik Belediye Başkanı Erol Kaya ve Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan da katıldı.

Kaynak ve fotoğraf:
Gözlemlerim ve Büyükçekmece Belediyesi Başkanlığından, bizzat tarafıma aktarılan bilgilerden oluşuyor.

Sabiha Rana

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1987
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4887
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster