Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Haziran '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
610
 

Cânî darbeciler, cezalarını çekmeli

Cânî darbeciler, cezalarını çekmeli
 

''Bugün olsa yine yapar(!)'' mış!..


"Pişman değilim, şimdi olsa yine yaparım. Ülkenin şartları müdahale etmemizi gerektiriyordu. Biz de müdahale ettik. Müdahale öncesi hem dönemin cumhurbaşkanını hem de siyasileri uyardık. Kimse dinlemedi. Müdahale kararını tek başıma almadım. Komuta kademesiyle karar aldık. İç Hizmet Kanunu 35. maddedeki yetkimizi kullandık. Çünkü ülke elden gidiyordu." (07.06.2011, salı-basın) 

Darbecibaşı Kenan Evren'in pervâsızca ve hiç utanmadan, sıkılmadan Devletin Savcısına verdiği ifâdede, söylemiş olduğu şu sözler, hayatta olan DARBECİLERİN; esaslı bir şekilde yargılanıp, hak etmiş oldukları ceza ile, Ömürlerinin geri kalan kısımlarını, Yunanistan'da olduğu gibi, hapishâne köşelerinde bitirmeyi ne kadar hak ettiklerini göstermiyor mu değerli dostlar?.. 

''Kimileri hâlâ 90 küsur yaşında bir adamla uğraşmamak gerektiğinden, bağışlamanın büyüklüğünden, erdeminden söz ediyor. 

Bağışlamak için suçluda nedamet izleri görmeniz gerekir. Gördüğünüz gibi onda nedametin eseri yok. Büyük bir küstahlıkla; 'Bugün olsa yine yaparım' diyor. Aslında şimdiye kadar olan şey, bağışlamak değil uzlaşmaktı... Onun suçuyla uzlaşmak. Darbeye karşı sözler dillerden düşmese de; içerilerde, ta derinlerde bir yerlerde ona hak vermek; onun vatansever olduğunu düşünmek. Yaptığını, Türkiye'ye özgü demokrasinin kabul edilebilir cilvelerinden biri gibi görmek... 

Türkiye 30 yıl boyunca bunu yaptı.'' (bugün-08.06.2011, çarşamba) diyor Gülay Göktürk kızgınlıkla. 

İlk zamanlar ben de, insânî duygularımın baskısı nedeni ile idi gâlibâ; ''Yargılansınlar, hak ettikleri cezayı alsınlar ama zâten adamlar gelmişler 90'lı yaşlara. Bu yaştan sonra hapislerde yatarak sürünmesinler!..'' diye düşünüyordum. 

'' Bugün gibi hatırlıyorum: Bir gün atv'de Ali Kırca'nın karşısında ve 70 milyonun önünde darbe yıllarında verdiği büyük katliam emrini açıklamıştı. Darbe liderlerinden birine karşı bir suikast yapılırsa, ellerindeki rehineler olarak gördükleri tutukluları topluca katlederek misilleme yapacaklarını; yani içlerinden birinin canı karşısında, hapisteki binlerce tutukluyu yok etmeye karar verdiklerini söylerken nasıl da büyük bir pervasızlık, korkusuzluk ve utanmazlık içindeydi. 

Düşünün ki, Yunanistan'ın hapiste çürüyen darbeci generallerinden hiçbiri şimdiye kadar böyle korkunç bir ifşaatta bulunmamıştı. Latin Amerika'nın en gaddar darbecileri bile hatıralarını anlatırken böyle hukuk ve insanlık dışı bir intikam operasyonunu ağzından kaçırmamıştı. '' (bugün-08.06.2011, çarşamba) diye ekliyor Gülay Göktürk. 

Gülay Göktürk'ün bu yazısını okuduktan sonra ise, ben de; ''DARBECİLERE acıma(!) '' düşüncemden vazgeçtim. Neden Yunanistan'da olduğu gibi, DARBECİLER hak ettikleri cezayı HAPİSHANELERDE çekmesinler ki?.. 

Çeksinler kardeşim!.. 

Adamlarda hiç insaf yokmuş meğer. Bu kadar gözü dönmüşlük nasıl olabilir?!..
İnsanlık duygularımın, bu zâlimler için depreşmesine bir daha müsaade etmiyeceğim! 

Bütün DARBECİLER hak ettikleri cezayı nerede çekmeleri gerekiyorsa, çeksinler kardeşim. 

Gözlerini kırpmdan, haksız yere tutukladıkları binlerce insanı; Darbecilerde birine suikast düzenlenirse, gözlerini kırpmadan katl'edeceklerini söyleyen bu cânilere, bir an bile acımak gafletinde bulunmamak lâzım. 

Çeksinler hak ettikleri cezayı kardeşim!.. Hiç acımaya gerek yok!..Çeksinler!.. 

Sağlık ve Muhabbetle 

11.06.2011, cumartesi
Bektaş Azizoğlu
İSTANBUL
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

insanları anlamak çok güç, darbe olmamalı,keşke olmasa, ancak, siviller ülkeyi satarlarsa, parçalamaya götürürse , kardeş kavgası önlenemez ise, ülkeyi patagonyamı, el kaidemi kurtaracak, elbetteki TÜRK ORDUSU kurtaracak, Kenan Evren ve arkadaşlarına darbeci demek haksızlıktır, cahilliktir. ONLAR VATANSEVERDİR,Zamanı geldiğinde ülkemiz sivil yönetime geçmedimi ? İktidarı ömür boyu ellerindemi tuttular ? Bugünde bölünme yolundayız, BİZİ YİNE TÜRK ORDUSU KUTARACAKTIR, Merak edilmesin,

aziz kurtulus 
 17.06.2011 23:48
 

kardes bu haberi yapıyorsun o dönemde yaşadınmı ben yaşadım benim ailemden hiç bir kimse kötüğülünü görmedi bu dönemin çünklü herhangi bir suçumuz yoktu suçu olan ceza gördüğse bu onların suçudur.

MEHMET CAN 
 17.06.2011 16:12
Cevap :
Yaşım 53 Mehmet Can Kardeş. O dönemleri de yaşadım ama bir insanın birşeyi ''bilmesi için'' , sizin oralarda yaşına mı bakılır hep?!.. Kusura bakma ama bizde ve dünyada öyle değil...Darbelerin hiçbir kötülüğü olmadı da, neden konuşuyor bu kadar işkence, zulum gömüş insanlar öyleyse?..Hepsi, yalan mı söylüyorlar? Darbe mağdurlarının hepsi suçlu idiler, cezâlarını çekmiş oldular öyle mi Mehmet Bey?!..Millet İrâdesi ile İktidara gelenleri ''Alaşağı Etmek'' çok nomaldi demek size göre, öyle mi Mehmet Bey?!..Demokasi var, elbette sizinki de bir görüş tabii ki, saygı duymak lâzım. Ama DARBE şakşakçılığının pek savunulur tarafı kalmadı be Mehmet Bey. Bu Vatan, bu Millet komple suçlu mu idi de; bu Millet'in seçtiklerine, DARBE gibi çağdışı kalmış bir alçaklığı revâ gördüler. Ve her darbe ile, Bu Memleketin 20-30 yıl geri gitmesine sebep oldular?..Sağlık ve Muhabbetle...(bektas_azizoglu@hotmail.com)  17.06.2011 18:29
 

diyelim ki, ülkenin şartları darbeyi gerektiriyordu. ülkeyi o hale getirenler yerine neden yüz binlerce insan cezalandırıldı? neden milyonlarca insanın hayatı mahvedildi? 35. iç hizmetler yasası filan bunların hepsi bahane. Komünizmden ödü kopan ABD'nin yeşil kuşak projesi uğruna, ülke önce bile bile kan gölüne döndürüldü, sonra da koşullar yeterince olgunlaşınca ABD'nin "iyi çocukları" darbe yapıp kendi halkının çocuklarına gözü dönmüş canavarlar gibi saldırdı. işin acı yanı buna rağmen hala bu darbecileri savunmayı vatanseverlik sananların olması.

hazandagüzeldir 
 13.06.2011 14:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 345
Toplam yorum
: 234
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 579
Kayıt tarihi
: 24.11.07
 
 

İlkokul'u Düzce'nin Gölyaka İlçesi, Açmaköy'ünde bitirdikten sonra, Ortaokul'u Gölyaka'da okuyup,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster