Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Nisan '14

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
61
 

Çağımızla örtüşen eğitim

Çağımızla örtüşen eğitim
 

Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi, Türkçe konulu söyleşi, 02 Nisan 2014


Bu durumda yapılacak olan demokratik, laik yurttaşlar yetiştirmek için bilim ve sanat ağırlıklı eğitime yönelmeliyiz. Zorunlu olarak dayatılan din eğitimi seçmeli ders olmalı. Eğitim laik niteliğini kazanarak işlevini bilimsel olarak yerine getirmeli. Bu, ülkemiz, ulusumuz için zorunluluk taşımaktadır.

İlköğretimin bozulan yapısı yeniden düzenlenmeli. İlköğretimin zorunluluğu sekiz yıl bütünlüğü içinde gerçekleştirilmeli. Ayrıca okul öncesi eğitim kesinlikle eğitim yapılanmamızda yer almalı.

İlköğretimde özellikle Türkçe eğitime önem verilmeli. Türkçe, eğitim dili olarak tüm yurttaşlara ortak ulusdil olarak kavratılmalı. Tüm yurtaşlarımızın Türkçeyi sözlü ve yazılı anlatımda etkin olarak kullanmaları sağlanmalı.
Gençlerimize kazandıracağımız yurttaşlık kimliği bilimsel düşünen, sanatı seven, Türkçeyi iyi kullanan nitelikleri içermeli

Birleşmiş Milletler örgütü 15–24 yaşları arasında tanımladığı gence yetenekleri doğrultusunda gelişme, toplumsal yaşama katılım olanak ve özgürlüğünün sağlanmasını istemektedir. Dünya ulusları arasında saygın yerimizi almak gençlerimize bu anlamda sahip çıkmaktan geçtiğini bir kez daha vurgulayalım . Bu da çağımızla örtüşen bir eğitimden geçmektedir.

 

Şahin ÖZŞAHİN, Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Farklı düşünceleri de dikkate alarak eğitim ve öğretimde birlik sağlanmalıdır.Özgür,bağımsız ve erdemli bir toplumu kurmanın yolu da bundan geçer.Bilimsel,çağdaş ve bağımsız bir merkez bu görevi yürütmelidir daima;yüksek bir toplumu oluşturmanın temel şartı da bu olmalı değerli Türkay bey dostum.Sizin de yansıttığınız gibi,eğitim çağıyla örtüşmeli mutlaka...Yaşam kadar önemli bir konuydu!Paylaşımınız için sağolunuz.Selam ve saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 06.04.2014 14:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1064
Toplam yorum
: 308
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 702
Kayıt tarihi
: 24.03.12
 
 

Türkay KORKMAZ, umuda yolculuğu ertelemez. Mermeri delenin damlanın sürekliliği olduğunu bilir. Y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster