Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mayıs '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
483
 

Cahillerin oyuyla demokrasi olmaz

Cahillerin oyuyla demokrasi olmaz
 

AYSUN Kayacı’nın geçen yıl “Haydi Gel Bizimle Ol” programında söylediği ve büyük tepki çeken “Benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir mi?” sözünden sonra şimdi de Zeliha Berksoy, benzer bir açıklama yaptı.

CNNTURK’te ekrana gelen Reha Muhtar’ın “Çok Farklı” programına konuk olan usta tiyatrocu Zeliha Berksoy, “Cahillerin oyuyla demokrasi olmaz. Cehaletten çok korkuyorum. Ülkemiz çok şanslı, çok önemli bir cevherlerimiz var. Bu yüzden üzerimizde çok fazla oyunlar oynanıyor. Bu halkı bu kadar cahil bırakırsanız, o bir sürü olacak ve peşinizden gelecektir. Örtünmüş, örtünmemiş... Bunlar çok suni oyunlar... Cahillik var olunca bilinç diye bir şey olmuyor” dedi. Cahil birini alıp etkilemenin çok kolay olduğunu belirten Berksoy, “Ama bugün binlerce insan ister başını bağlasın, ister bağlamasın işinden atılıyor. Niçin o insanlar aç yatıyor?” diye konuştu. Kaynak: Milliyet

Kayacı ve Berksoy hanımefendi en büyük cehaletin önyargılı olmak olduğunu bilmiyor anlaşılan. Demokrasi ve din kavramları canı sıkılan herkesin içini boşaltıp kendilerinin anlam yükleyebilecekleri kavramlar değildir.

Bilmem farkında mısınız ama "Cahillerin oyuyla demokrasi olmaz" diyerek insanları çok hafife alıyorsunuz

Henüz lügatımızda “cehalet bekçisi” diye bir kavram yok. Anlaşılan o ki, böyle bir sektör beklentisi içinde herkes. Ve taliplisi de çok olur gibi görünüyor.

Oy verme işleminin kanun nezaretinde olabilirliği herkes tarafından biliniyor. Bunun üzerine yorum yapmak gündem yaratmaya çalışmaktan başka birşey değil.

Bende cehaletten çok korkuyorum ÇOOKKKK

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 77
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 437
Kayıt tarihi
: 04.04.09
 
 

Serçe kuşları ötüyor. Mevsim Temmuz. Doğum tarihim de bu aya denk düşmüş. İstanbul Anadolu yakası..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster