Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ekim '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
470
 

Çakar'ı protesto ediyorum!

Çakar'ı protesto ediyorum!
 

Bir spor proğramı izledim
Pişman oldum..
Yarısında kestiğim proğramın tamamıyla ilgili haberleri okuyunca da kahroldum.

RTÜK Başkanı Zahid Akman, SHOW TV'de yayınlanan 6 PAS adlı spor programına bağlanarak kullanılan üslup ile ilgili uyarılarda bulunmuş..

Adı geçen uslup konusu Ahmet Çakar adlı yorumcunun hakemlerle ilgili söyledikleri idi..

Ama aynı Zahit Akman başka bir konuda tek kelime etmemiş.
Benim programı kapatma nedenim yine Ahmet Çakar adlı yorumcunun Hakan ve Lincoln ü kadro dışı bırakan Kalli Feldkapf ile ilgili söyledikleri idi.

Çakar Feldkampf için şinları söyledi:
"Kalli bir Gestapo gibidir. Nazi döneminin subaylarına benziyor. Hitler döneminde tahminim 7 yaşında olması gereken Kalli mutlaka ilk derslerini de ilk okul zamanlarında almıştır. Kendisi tam bir gestapodur. Bunu 20 sene önce de söylemiştim"

Şimdi RTÜK başkanının "Ben gelsem bütün hakelmerin görevine son veririm" sözüne itiraz ederek telefonla hiç yapmadığı bir şekilde proğrama bağlanması ama Ahmet Çakar ın bence tamamen ırkçı bir yaklaşımla söylediklerine ses çıkarmamasına ne diyorsunuz??

Bu yabancı düşmanlığının danıskası değil mi, hem de en çirkin haliyle??

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

2.500 km uzaklıktan da olsa, hatta daha da uzaklarda ülkemizin politik durumunu bilinçli bir şekilde takip etmenize sevindim. Diğer konudaki karşılıklı düşüncelerimizi yazdık zaten. Polemiğe girmeyeceğim. Türkiye üzerinde oynanan poltik oyunla ilgili tespitinize aynen iştirak ediyorum Saygılarımla.

Mustafa Mumcu 
 08.10.2007 1:54
 

orada 27 yıl yaşadığım için Almanya'yı ve Almanları en az sizin kadar tanırım. Dolayısıyla Ahmet Çakar'ın Kalli hakkında söylediklerini niçin ırkçılıkla kıyaslıyorsunuz ki? Sollingen'de sırf Türk olduğu için evleriyle yakılıp öldürülen vatandaşları unuttunuz galiba. Ben fert olarak Almanları çok severim. Yanlış anlaşılmasın lütfen. Onlarla da çok güzel anlaşırım. Ama Almanlar kendileri de söylerler. ''Jeder Deutsche hat ein bisschen Nazi Blut im Körper'' derdi benim en samimi Alman arkadaşım Herbert. Yani, her Almanın vücudunda biraz nazi kanı vardır, anlamında. Gençliklerinde Jugendherberge'lerde yetiştirilen, Hitler Jugend/Gençliği Ahmet ÇAKAR'ın dediğ gibidir. MHKB Zaid Akman'ın konuşmasını ve programı ben baştan sona kadar izledim. Demokratik bir davranış değildi. Düşünce özgürlüğü sınırları aşılmışsa kanuni yolları vardır. Telefonla program aranıp ihtarda bulunmak, kibarca da davranılsa dikta rejimlerde olur. Ahmet ÇAKAR'ı sevmeyebilirsiniz ama çok değerli bir insandır.

Mustafa Mumcu 
 07.10.2007 6:17
Cevap :
Sevgälä Mustafa Bey Yorumunuz için teşekkür ederim.. Almanya da karşılaştığımız ırkçılıkla ilgili örnekler vermişsiniz. Bunların hepsi doğru elbette. Ama bir yanlış diğer yanlışı ortadan kaldırmıyor. Kalli yiGestapo ile özdeşleştiemek yanlış. Onu Hitler den etkilenen kişi olarak yansıtmak ta yanlış. Her Almanın vücudunda Nazi kanı vardır demekte çok daha büyük bir yanlış. Almanya da yıllardır mücadele eden anti-faşist güçlerin olduğunu unutmayın. Bir toplumu genellemek ve bunlar şöyledir demek sosyolojık açıdan da tehlikelidir. Zahid Akman telefonla katılarak önümüzdeki spor camiasında olabilecek gelişmelerin önünü açmıştır. Yani organizeli bir durumdur. Sporu da tamamen siyasileştirme projesinin bir başlangıcıdır. O nedenle olay anti demokratik olduğu kadar, Akman ın yeni oyuna nasıl alet olacağının da bir göstergesidir. Saygılar  07.10.2007 13:23
 

Ahmet ÇAKAR'ın o programdaki konuşmasını dinlemedim. Zaten o varsa, kanal değiştiriyorum sinirlenmemek için. Sizin tesbit ettiğiniz "Irıkçılık" edepsizliği, sadece bir tanesi. daha çok edepsizlik var onda. ellerinize sağlık. Saygılarımla... İBRAHİM PEKBAY

İBRAHİM PEKBAY 
 03.10.2007 15:25
 

Adını anmak bile beni geriyor açıkçası, sadece sizi desteklediğimi belirtmek için yazma gereği duydum.

sedataydın 
 03.10.2007 15:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 45
Toplam mesaj
: 20
Ort. okunma sayısı
: 308
Kayıt tarihi
: 02.09.06
 
 

1962'de Kayseri'de doğdum. Liseden sonra Almanya'ya yerleştim. 1985 yılından beri pedagog olarak Stu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster