Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Şubat '16

 
Kategori
Kişisel Gelişim
 

Çakralar Nasıl Açılır?

Çakraların nasıl açılacağı spritüal alemin en popüler konularından biri. Bugünlerde bu konu hakkında sorular geldiğinden geçmişte yayınladığım yazıyı tekrar paylaşmak istedim.

 Çakraların açılmasına kafanızı taktıysanız, hayatınıza çeki düzen vermekle başlamalısınız. Örneğin,  korkularınız varsa bu kalp çakranızdaki enerji akışı dengede olmadığı anlamına gelebilir. Korkular gittikçe arttığında, sadece kalp çakrası değil diğer çakraların da dengesi bozulabilir.  

 Kişi bir şeyleri kabul etmekte zorlanıyor, sürekli bir gücenme hali içinde ve çevresindekilere karşı sert davranışlarda bulunuyorsa kök çakradaki enerji akışı dengede olmayabilir. Kişi, başkalarını yargılamaya, eleştirmeye devam ettiği sürece kök çakranın açılması zaman alacaktır.

 İkinci çakra yani cinsel çakranın temsil ettiği konular arzu, ihtiras, kutupsallık, hareket, alma/verme dengesi, değişim ve yaratıcılıktır. Bu çakradaki enerji akışının dengesiz olması, öfkeyi de beraberinde getirecektir. İkinci çakradaki enerji akışının dengelenmesi ile kişi kendisini en çok nelerin mutlu edeceğini bilmeye başlar, suçlama hali yok olur, sevgiyi daha çok vermeye başlar.

 Üçüncü çakranın temsil ettiği konu kararlılıktır. Buradaki enerji akışında dengesizlik, kişinin yaşamında öfke, açgözlülük, hırs temasını kuvvetlendirebilir.

Dördüncü çakra; kalp çakrası, burası herkesin bildiği gibi şefkat, sevgi ile ilgilidir. Bu çakrada dengesizlik olduğunda, kaybetme korkusu, aşırı korumacılık, bağımlılıklar, başkalarının ihtiyaçlarının daha önemli olması gibi temalar da söz konusu olabilir. Kalp çakradaki enerji dengelendiğinde şükran duyma, takdir etme temaları var olmaya başlayacaktır.

 Beşinci boğaz çakrası,  dürüstlük, iletişim ve ifade ile ilişkilidir. Buradaki enerji akışı dengesizleştiğinde, kişi ilişkiye girmekten ve öne çıkmaktan kaçınacaktır. Yaşamında beğenilmeme korkusu, rekabet ve gurur hakim olacaktır. Bu çakra, aynı zamanda kişinin harekete geçmesine engel olan başarısızlık korkusu ile de ilgilidir. Arzu ve istekleriniz gerçekleşmeye, ilişkileriniz düzelmeye başlandığında beşinci çakra açılıyor demektir.

 Altıncı çakra, kendi kendinin farkında olma, mutluluk, neşe ve zihin gücü ile ilgilidir. Bu çakradaki enerji dengesizliği zihinsel karmaşa, bunalıma sebep olabilir. Kişinin yaratıcı fikirleri engellenir. Kişi yaratıcı fikirlerini ifade etse de onları uygulamaya koyamaz. Sürekli dış dünyaya suç yükleme halinde olabilir.  

 Yedinci çakra, zihin ve bedenle bağlantılıdır. Bu çakradaki enerji akışında dengesizlik acı ve üzüntüye sebep olabilir. İyi haber! Yedinci çakradaki enerji akışı dengelendiğinde diğer altı çakradaki enerji akışı da dengelenecektir.

 Nasıl? Çakralarınızı açabilmek için nereden başlayacağınıza karar verebildiniz mi?

 Her Daim Sevgi ve Işıkla

nefestr.com

Sibel.kavunoglu@gmail.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bütün bunlar masal aslında. Korkular, hüzünler, isyanlar varsa bunların sebebi yaşamaktır. Olağanüstü acı şeyler yaşayan bir insanı, yaşadığı şeyden kurtarmadıkça hangi çakrasını açıp iyileştirebilirler ki? Modern zamanların para kazanma yöntemleri. Selamlar

Sevim Güney 
 14.02.2016 21:47
 

cakraci abla, bu cakra isi bu kadar onemli mi? Bana biraz ufuruk geldi!

Newyorker 
 08.02.2016 2:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 510
Toplam yorum
: 63
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 275
Kayıt tarihi
: 09.11.10
 
 

Geçmişte finans sektöründe ağırlıklı olarak iyileştirme ve geliştirme projelerinin hayata geçiril..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster