Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '16

 
Kategori
Dünya Kadınlar Günü
Okunma Sayısı
38
 

Çalışan(Emekçi) Kadınların Günü

Çalışan(Emekçi) Kadınların Günü
 

ÇALIŞAN (EMEKÇİ) KADININ GÜNÜ

 

8 Mart kısaca kadınların günü olarak kabul edilir ama aslında çalışan kadınların günüdür ve bu gün çalışan kadınların kanı, canı pahasına elde edilmiştir. Kadın çalışma hayatında erkekten daha çok çile çeker, ezilir. Çalıştığı işten başka yemek, bulaşık, temizlik, çamaşır yıkamak, erkeklere hizmet etmek gibi işler onu bekler.

Bu gün çalışan ve emekçi kadınlara analarının ak sütü gibi helaldir.

Bir de çalışmayıp koca parası yiyen, evin işleri için hizmetçi tutan, süslenip gezmekten başka bir şey yapmayan, çocuklarına dadılara baktıran ama bu günü kendilerinin hakkı sanarak erkeklerden hediye bekleyen kadınlar var ve ne yazık ki en çok onların sesi çıkıyor.

Sırtlarını zengin kocalarına dayayan kadınlar çeşitli nedenlerle erkeklerin kulu kölesi haline gelen kötü yola düşmüş olarak gördükleri kadınları küçümserler, hayat kadını dedikleri bu kişiler kendilerini erkeklere perakende olarak sundukları için kötüdürler, hiç sevmedikleri erkeklere parası için katlanan ve etlerini toptan satan süs biberleri ise çok iyidirler(!)

Neyse, zülfi yare daha fazla dokunup şimşekleri üstümüze çekmeyelim ve bu günü fazlasıyla hak eden, baş üstünde tutulması gereken çalışan(emekçi) kadınlarımızın günlerini kutlayalım.

Daha önce çalışıp emekli olan ve emekliliklerini batıda olduğu gibi rahat yaşaması gereken kadınlarımızı da unutmayalım. Saygıyla ellerini öpelim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ağzınıza sağlık! Çalışan kadın, hem dışarda mücadele edip, bir de gelip evde çalışmaya devam eden kadın..Her güzel gün onların günü olsun, her şey gönüllerince olsun.. Diğer bahsettiğiniz türden olanlara hiç ama hiç değinmiyorum bile..:)))Sevgi ve selamlar..

Selda Çakmak 
 08.03.2016 14:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 468
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 571
Kayıt tarihi
: 13.10.06
 
 

Emekli edebiyat öğretmeniyim. Yazı ve şiirlerim çeşitli gazete ve dergilerde çıkmaktadır. 20 kita..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster