Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Haziran '10

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
534
 

Çalışan kadın ve anne olmak(2)

Geçen hafta hamilelik dönemi mi anlatmıştım. Bu hafta sizinle kızım Nehir doğduktan sonra ki maceralarımı paylaşmak istiyorum.

Hamilelik dönemim bitmişti. Artık loğusa psikolojisinde , yeni anne olarak hayatıma devam etmeye başlamıştım.Hamilelik ve emzirme dönemimde sütüm olsun diye yemek zorunda olduğum ve yediğim tatlılar nedeni ile kilolar alıp başını gitmişti. Hamile iken hormonların etkisi ile tontoş tontoş dünyanın en güzel kadını olarak gezen ben, aynaya baktığımda can sıkan görüntüm karşısında sinir olup daha çok yemek yemek istiyordum.Bir de kilolarımı her fırsatta yüzüme vuranlar sayesinde hayatım iyice zorlaşmıştı.

Çalışmaya başlıyacak olduğum dönemin yaklaşması ile hergün çocuğumdan ayrılacağım günleri saymaya başlamıştım.Nasıl olacaktı;ben işe başlayınca , emzirme dönemimi nasıl ayarlayacaktım. İlaç firmasında çalıştığım için ve şehirdışında da görevim olduğundan o zamanı nasıl düzenleyecektimı, ya bebeğim bakıcıyı sevmezse neyapacaktım. Liste uzayıp gidiyordu. Bir de sürekli sıkıntı dolu hikayeler dinliyordum eşten dosttan. Be insanlar güzel bir şey anlatsanıza ama yok en kötüsü bahsedilir bizde..

Evet bunları yaşamanız için aslında, bir de işinizin olması gerek. Ben işe başlamama 10 gün kala işten çıkartıldığımı öğrendim.Kafam çok karışmıştı. Evde oturayım, çocuğuma bakayım, İşle ilgili tüm sorunlarda geride kalsın diye düşünüyorum. Sonra dönüyorum ben hayatını hep aktif yaşamış biriyim, evde nasıl otururum, ev hanımı mı oldum şimdi ben diye kederlere dalıyordum.

Kızım 5 aylık olmuştu. Arkadaşım daha önce çalıştığım grupta bir firmanın Bursa bölgesi için eleman alacağını bana söyledi ve başvuru yapmamı istedi.Bende CV mi yazıp hemen gönderdim. Ama olmaz aramazlar diye düşünüyordum. Firmam anne olduğum için beni işten çıkartmış bir başka firma neden alsın ki? Bir hafta sonra görüşmeye çağrılmıştım.Doğumdan sonra ilk defa İstanbul'a gidiyordum.Kilolarım yüzünden eski hiçbir giysim üzerime olmamıştı. Zorla birkaç parça eşya bulup hazırlandım. Sabah 7.30 Deniz otobüsü ile istanbul'a gitmek için yola çıktım. Yanımda can dostum sütsağma makimen ile. Can dostum diyorum çünkü birsüre çantamın ayrılmaz bir parçası idi.

Görüşmem güzel geçti. Sonra ne mi? oldu. Arkası haftaya.

Sevgiyle kalın

Özgül YILMAZ ÇAYIRLI

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 823
Kayıt tarihi
: 22.05.10
 
 

Bursa’ da doğdum. Uludağ Üniversitesi Radyoloji Bölümünden 1998 yılında mezun olduktan sonra özel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster