Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Aralık '13

 
Kategori
Seçim
Okunma Sayısı
142
 

Çalışkan ve birleştirici olmak

Çalışkan ve birleştirici olmak
 

Seçimlere az kala milletin gönlünden geçen CHP ile MHP nin ortak hareket etmesidir. Bu iktidardan yılmıştır yılmasına ama tek bir parti de onu alaşağı edemeyecektir. Bu iktidar sahipleri köklerini derine , işlerini sağlama alma yolunda epeyce çalışma yaptılar.
Bizim derdimiz vatanın satılması, andımızdan Atatürke doğru uzanan ihanetler silsilesi değil mi?  Derdimiz vatanın iyiliği ve dirlik düzeni ise barışcıl, birleştirici hareket etmemiz lazım. Ortak müşterekler o kadar değerli ki dimyata pirince giderken evde ki bulgurdan olmak da var. Bu sebebten iktidara heveslenenlerin aklını başına alıp sağ duyulu, bencillikten uzak bir politika izlemesi lazım.Ben sade bir vatandaş olarak bunu yürekten istiyorum. Muhalefet eğer halkın fikrine önem veriyorsa bu dilekleri değerlendirmeli ve çoğunluğun fikrine uygun hareket etmelidir.  
Her partide halkın partisine bakmadan sevdiği insanlar var. Uzlaştırıcı rol oynamalı ve vatanımızı bu partinin eline tekrar teslim  ettirmemelidir.
İstenmezse bahane çok, en kolay olanı biz çaba gösterdik ama olmadı demek. Zor olan zorluklardan yılmadan yapıcı desteklerle bu fikri hayata geçirmektir. SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR sözünü hatırlayalım yeter. Bir  an önce çalışmalara başlamalı ve  harekete geçmelidir.
Üniversite öğrencileri, İşçiler, İşverenler,Aleviler, Doğa severler, Vatanseverler, Atatürkçüler, Milliyetçiler, bu iktidardan yaka silken tüm RTE ci olmayan insanların bu seçimde güveneceği güçlü bir iktidara gereksinimi var. Bu ancak böyle bir paylaşımla gerçekleşebilir. Yoksa her kesim yine mutsuz olacak ve keşkelerin faydası olmayacaktır. 
Bu Vatan hepimizin. Mustafa Kemal Atatürkün bize verdiği görevi hiç bir zaman unutmamalı- unutturmamalıyız. 
Bununla ilgili sözleri,
? Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir. 
? Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur.
? Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
? Ne mutlu Türküm diyene!
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 38
Toplam yorum
: 25
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 587
Kayıt tarihi
: 21.01.07
 
 

Antalyalıyım. Bir süre istanbul ve Çanakkale de bulundum. Uzun süredir Ankara da yaşıyorum. İki o..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster