Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Nisan '13

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
913
 

Çalma kapımı çalarlar kapını/Kocası karısını aldatıyorsa kadına da kocasını aldatma hakkı doğar

Çalma kapımı çalarlar kapını/Kocası karısını aldatıyorsa kadına da kocasını aldatma hakkı doğar
 

Kerim Korkut’un ortaya çıkışıyla erkeklerin yeryüzündeki ayrıcalığı sona ermiştir. Kocası karısını aldatıyorsa kadına da kocasını aldatma hakkı doğar. Yiyorsa sarı Naciye orada bekliyor pasam!

Namus kadın içinmiş, kadına dokunulduğunda kirlenirmiş ama erkeğe bir şey olmazmış; ben bilmez pasam! Kerim Korkut gibi toplumun yüksek bilinci, algıların ötesine geçen, çizgi dışı kimseler (tevazu ile hiç işim olmaz, ben böyle olduğumu düşünüyorum) insanları kadın-erkek diye ayırmazlar. Birine yasak olan diğerine de yasak olur; birisinin sahip olduğu haklara diğeri de sahip olur. Kutsal mutsal, töre, ahlak, mahalle vız gelir, tırıs gider! Lakin yetki şart, yetki vereceksiniz.

Senin karın dokunulmazsa karın için de sen dokunulmazsın. Sonuçta tenin başka bir kadının tenine değmiyor mu? Sen kirlenmiyorsan ben niye kirleniyorum; benim tenim de başka erkeğin tenine değsin. Tabulara güvenme, Kerim Korkut diye bir Eba Müslim çıktı, yıktı o tabuları. Artık senin yazdığın kanunlar altında kadın neslinin imzası olmadan geçerli değil.

Karının böyle bir hakka sahip olmasını istemiyorsan sen de gitmeyeceksin! Aldatıyorsan o da aldatır ve sen buna hiçbir şey diyemezsin.

“Boş laf bunlar, olabilemez”

Bizi haklı görüyorsan, bu fikri destekliyorsan Türkiye’nin düzeninin yeniden yapılanması noktasında düşünüp bulduğumuz yüzlerce fikir/düşünce/uygulama/proje için yanımızda yer alacak, bize yetki vereceksin.

Kocası yaptığı halde herkes kendinden sorumlu diyerek ahlaklı yaşamı tercih edenlere saygı duymakla beraber, hazmedemeyip ben de yapacağım diyenlere de bir şey söylenemeyecektir.

Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yorumlara bakıyorum kadinlar daha çok onaylamış sizi;))) Ben de katılıyorum demişim ama neden öyle demişim anlamadım ya çok sinirliydim ya da çok küçüktüm aklım bu işlere yetmiyordu;))) şimdi yorum yapacak olsam, herkes namusunu kocası veya karısı için yada anası babası çocuğu için taşımıyor derdim, her yanlış ve kötülük kişinin kendisini bağlar.. Beni aldatani bende aldatirim mantığı çok saçma geldi düşününce ;))) diyorum ya insan kaç yaşında olursa olsun hergün büyümeye devam ediyor;))

Selda Çakmak 
 19.02.2017 10:05
Cevap :
Kendi düşüncesini düzelten insanlar ender olarak görülür...Namus konusuna bu şekilde bilgece bakan kaç kişi vardır bilmiyorum.Sana o kadar hak verdim ki az kalsın yazıyı geri çekiyordum.Lakin takdir edersin ki senin söylediğin son derece haklı ama konunun bir yönü.Kişiler olarak tek tek değil de toplum açısından bakılırsa ya da namus kavramı olarak...Şimdi doğruya doğru benim tespitim de yabana atılmaz.  22.02.2017 16:22
 

Katılıyorum.

Selda Çakmak 
 13.12.2015 17:09
Cevap :
Benim böyle ehlaksız yazılarım çok maalesef...Neden kaynaklanır bilmiyorum. Aslında eli yüzü düzgün bir adamım emme!  15.12.2015 9:06
 

Sadece tek kelime HELAL olsun size diyorum!!!

sudemes 
 21.04.2013 23:25
Cevap :
Teşekkür ederim.  22.04.2013 19:03
 

İşte bu kadar!!!

Nuray Ors 
 19.04.2013 1:02
Cevap :
Teşekkürler arkadaşım!  21.04.2013 13:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5511
Toplam yorum
: 14089
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 649
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster