Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Temmuz '07

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
566
 

Camdan Kalpler

Camdan Kalpler
 

Asla camdan bir kalbiniz olmasın.Her söylenene inanır, her insana güvenirsiniz keza. Sonra da inandıklarınız gerçekleşmeyince hayal kırıklığına uğrarsınız. Camdan kalbiniz çok hassastır. Hakareti taşıyamaz, ölümü taşıyamaz, üzüntüyü, hastalığı taşıyamaz ve en önemlisi ölümü,ölüm de beter ayrılığı taşıyamaz;çabuk kırılır, dağılır, paramparça olur.

Camdan kalbi, kadifelere, kumaşlara,pamuklara sarıp sarmalamamız çok zordur.Her ne kadar etten kemikten bir duvar içinde korunuyor gibi görünse de o duvarın zayıf birkaç noktası vardır. Kolayca sızıp tuzla buz edilebilecek. Gözler, kulaklar ve dil. Gördükleri, duydukları,söylenenler,yazılanlar yetecektir camdan kalbin infilak etmesine.

Bazılarımız bu dünyanın insanı değilizdir.Bazılarımız da pek yakışırız bu dünyaya. Hangisinden olursak olalım çok kolay belli ederiz kendimizi. Ve bu dünyanın insanı olmayanlar camdan kalp taşıyanlardır. Olanlar ise kalbini revize edip taşa dönüştürebilmiş ya da doğuştan taş kalpli olan insanlardır.

Camdan kalp taşıyanların hayatı vermek ve memnun etmek üzerine kuruludur. Almasını bilenler için ne büyük bir sakiliktir cam kadehte sunulan kan kırmızı şarap.

Cam kalpli insanların eşleşmeleri de zordur. İki kırılgan insanın bir arada olabileceğini tasavvur edebiliyormusunuz? Ne eşleşemeyip ne taşlaşamayanlar için ne çekilmez bir dünyadır bu dünya!!!!

Her şeyin azı karar çoğu zarar diye boşuna söylenmemiş olsa gerek.ne taş kalpli olmalı ne cam kalpli.Keşke elimizde olsa da silikon kalpli olsak. O zaman her kalıba her şekle kolayca girer insan.Dünya da güllük gülistanlık olur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hayatımızda yönlendiremediklerimizdendir kalbimiz. Keşke kırılgan olmasak bu kadar. O zaman daha mantıklı düşünmek söz konusu olabilir ve hayat daha güzel olabilirdi. Keşkesiz hayatlar dileğiyle. Sevgiler, saygılar...

Sema GÜZEL 
 10.07.2007 10:28
Cevap :
Keşke, keşke demeyeceğimiz hayatlarımız olabise.Saygılar.  10.07.2007 12:11
 

Aslında hepimiz camdan kalbi de taş kalbi barındırdık bünyemizde... İlk gençlik yıllarımızda camdan kalp iken, yaş ilerledikçe ve de yaşananları gördükçe taşlaştı o camdan kalbimiz... Peki şimdi nasıl yumuşatmalı o taş kalbi....

H@NDe 
 06.07.2007 16:34
Cevap :
deseize siz kalbinizitaşlaştırmayı başaran şanslılardansınız aman sakın yumuşatmayın canınız çok yanar sonra  06.07.2007 22:31
 

Yüreği sevgi dolu, hayat dolu, sevecen, bir o kadarda sağlam duran hep olmak isteriz.Ama dediğin gibi bize galiba silikon kalp gerek... Çünkü camda, taşta hep acı verir insana..kendine iyi bak en derin sevgi ve saygılarımla..

Mehmet EREN 
 05.07.2007 19:14
Cevap :
Silikonlar da patlayıp başa bela olur ,unutmayın!!!!!Hoşçakalın.  05.07.2007 21:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 167
Toplam yorum
: 320
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 1853
Kayıt tarihi
: 20.04.07
 
 

01/06/1967 Rize/fındıklı doğumlu olmama rağmen doğum yerimi hiç görmedim. Türkiye'nin hemen her ilin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster