Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mayıs '14

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
135
 

Camilerin etrafındaki duvarlar insanlara buraya girmenin yasak olduğu hissini veriyor

Camilerin etrafındaki duvarlar insanlara buraya girmenin yasak olduğu hissini veriyor
 

Allah’ın evinin kapısı olmaz kardeşim; ya bir caminin nasıl hapishane gibi etrafı duvarlarla çevrili olabilir? Sen biliyorsun gidiyorsun, dışarıdaki insanlar bilmez; uzaktan bakar kale burcu gibi koca koca duvarlar, buraya girmek yasak herhalde diye düşünür.

İnsanları camiden, dinden, namazdan soğutuyorsunuz; sözde Allah’ın evini koruyorsunuz. Kamera takın, görevli koyun, açın şu camilerin etrafını ya! Onlarca yazımızda insanların camilere çekindikleri için gidemediklerini yazdık. E doğru, bu haliyle korkutucu. İçeride ne oluyor acaba? Niye bu yüksek yüksek duvarları yapmışlar? Sanki Bizans muhasarası var!

İki sakallı, yüksek duvarlarla çevrili, minareyi görmesek cami olduğunu anlayamayacağımız bir kapıdan içeri giriyor. Yüzlerinde korkutucu bir ifade (tebessüm etseler Allah sanki günah yazacak) Yani kimse kusura bakmasın, bu görüntü insanları ibadete özendirmez. Bu profille facebook hesabı açamazsınız. Böyle davet olmaz ya! Dinin uygulaması yaşanılan devre uymak zorundadır. Devir dine uymaz, din devire uyacak.

Din iki softa için geldiyse bilelim. Merak eden, ilgilenen insanlarımız vardır mutlaka. Din dışarıdaki hayatla da yüzde yüz tezat olamaz. Tamam, birileri istiyor diye hâşâ Allah’ın kanunları değişecek değil. Ama yani bazı camiler sanki peygamber zamanından kalma ve siz böyle olduğu için gurur duyuyorsunuz.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Görüntü ne olursa olsun inancın, ibadetin bahanesi olmaz, samimi olmak lazım.Sabah ezanını okuyan hocanın sesini beğenmiyorum o yüzden kalkmadım mı diyeceksiniz allah huzurunda. Hiç sizin gibi düşünmedim, korkmadımda. Komik bir yazı olmuş

selma gökmen 
 08.05.2014 9:46
Cevap :
Bu yazıda söylenenler herkes için değil tabi.Hele sizin gibi sağlam inançlı kişiler için hiç değil. Ama yine de böyle bir eksiklik var gibi. Saygılar,selamlar efendim.  08.05.2014 20:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5508
Toplam yorum
: 14085
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 649
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster