Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Şubat '21

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
134
 

Çamur at izi kalsın!

Sevgili Okurlarımız, Günümüzde Sosyal medyada  facebook ve twitter üzerinden  bazı insanlar, herkes için değil yanlış anlaşılmasın iftiracı, titancı kendini bilmezler biribirlerini karalayarak sosyal medyayı  birbirine çamur atma sanatı haline getirdiler. Kim daha okkalı laf atarsa, halk onu alkışlar durumda. Bu duruma sebep olan da sözüm onlara at gözlüğüyle bakan Sosyal medyanın kendini bilmez  çapsız  cambazlarının ,tutum ve davranışlarıdır. Yapılan haksızlıkların, adaletsizliklerin iftiralarının üzerini örtmek mümkünmü Allah sorar bunun hesabını ama bilene ,vicdan sahibi olana muhakkak bu dünyada olmasada mahşeri dünyada sorar. zaten vicdan sahibide asılsız,tutarsız ,yalan, dolan, fırıldak işiyle   iftiralarla uğraşmaz.

Kendini bilmez iftiracı insanlar, bu şekilde çamur at izi kalsın mantığı ile sosyal medya üzerinden prim yapabilmek amacıyla bu yollara başvurması oldukça üzücü.dedikodu yapmak, yalan yanlış açıklamalarda bulunmak kimseye ne kısa ne uzun vadede bir şey kazandırmaz, kazandırmamalı da.


Neymiş efendim Bugünlerde bazı densizler sosyal medya üzerinden sahte isimler sahte hesaplar kullanarak  bazı belediye başkanlarını ve birilerini eleştiriyorlar asılsız tutarsız iftiralara baş vuruyorlar.Yok falan başkan bunu yaptı, falan insan bunu yaptı, o adam içki içiyor yahu kardeşim içkiyi bedava verseler veya çeşmeden su yerine içki aksa buna eminim ki herkesten önce koşarak gidersin yapmayın kardeşim ayıptır, Allah’tan korkun biraz vicdanınız titresin iftira, dedikodu, yalan yere çamur at izi kalsın Adaletine sığınmayın. Sahte hesaplarla klavye delikanlılığı yapmayın, Mevlana’nın dediği gibi Ya göründüğünüz  gibi olun, Yada olduğunuz  gibi görünün,

Elbetteki Olacak o kadarda, ne yapalım meşhur bir ata sözümüz  var " Meyve veren ağaç taşlanır." Her ne olursa olsun Ülkemize, Şehirlerimize, İlçelerimize bir taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun. Herkes işine baksın.

Üstad Necip Fazıl Kıskürek'in bir dörtlüğüyle yazımı noktalamak istiyorum.
Utansın
Tohum saç, bitmezse toprak utansın!
Hedefe varmayan mızrak utansın!
Hey gidi Küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

Saygıdeğer okurlarımız haksız yere birilerine çamur atanlar utansın

Kalın sağlıcakla,

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 142
Kayıt tarihi
: 02.02.21
 
 

03.02.1963 Erzurum doğumluyum. Yüksekokul mezunuyum 37 yıldır çeşitli haber kuruluşlarında; Yerel B..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster