Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Şubat '14

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
192
 

Can'dan Can'a fısıldamalar 01

Can'dan Can'a fısıldamalar 01
 

CAN…

Hayatta hiçbir şey boşuna değil sevgilim. Raslantılarımız, hayat çerçevemizin içine girip çıkanlar; üzenler, sevindirenler ve hatta düşündürenler, hiçbir şey boş değil. Vaktimiz geldiğinde çıktığımız yollar ve amacımıza giden o yollarda yaşadıklarımız, her şey aslında sevginin sıcacık koynunda nefeslenmek için. Hayat anlam yüklü, ruh ise olabildiğine aç. Yeni hayatlar tanımak, yeni yaşamlar bulmak; her şey bizi güzelleştirmek için. Aslında biliyorsun çirkin insan olmak zordur. Kolaydır güzel insan olmak. Çiçeklerle güzelleşiriz, güleryüzlü insanlarda güzelleşiyoriz ve o güzeli gördüğümüzde başlıyor hayat.

Yüzündeki o gülümsemeye, gözlerindeki o pırıltıya nasıl esir oldum bilmiyorum. Belki de yüzünde yalnız bana saklı o sıcacık ifadenin yalnız benim için yaratıldığını hissettim. Hayat peşine taktı ruhumu. Ve içimdeki o ses, ilk zamanlar sana söyleyemediğim ve kendime sakladığım o güzel cümle ‘’gel birlikte güzelleşelim’’ idi. Birlikte güzel olmak, birlikte güzelleşmek ve birlikte güzele boyun eğmek. Ne güzel bir duygu, sevgiye boyun eğmek seninle.

Beni sana ait güzelliklerle dolduruyorum. Meydan okuyorum mesafelere. Yorulmuyorum ve yanımda yokluğunu çoğaltmaktan kaçınıyorum. Hoş bir kabullenme benim ki sevgine ve sen hiç de farkında değilken beni güzelleştirdiğinin, ben sevgine sığınıyorum. Sevgine sığınmak, hoşgörülü yapıyor beni. Sıyrılıveriyorum başkalarının yaşadığı hayatımdan. Senaryosunu benim yazdığım düşlerimin kadınısın sen, beni hisset; beni duyumsa.

Derin bir nefes al sevgilim. Nefesine söylemek istediklerini sakla. Şimdi ver o nefesini bana. Ben, duyumsarım her cümlende saklı sıcaklığını…

Hadi…

NUR…

Sevgilim…

Biliyorum sevgilim, hayatta hiç bir şey boşu boşuna değil. Bunu en çok seni sevdiğimde anladım. Her şeyin güzelleşmesi için ya da bir çiçeğin güzeliğini anlayabilmek için sevme hissinin kan pompalamaktan başka işe yaramadığını düşündüğüm kalbimi donatması gerekiyordu. Çünkü çirkini güzel yapmanın sevgiden geçtiğini bana sen öğrettin. Aslına bakarsan yollarımız kesiştiği günden beri bana o kadar şey öğrettin ki…

Ve hayat seni gördüğüm gün güzelleşti. Benim hayatım çiçeklerle ya da güler yüzlü insanlarla değil, seninle güzelleşti sevgilim. Dünya üzerindeki bütün hayatların güzelliğine tek sebepte sevgi değil miydi zaten?

Yüzümde kendini bulduğun senin için yaratıldığına inandığın gülümsemenin kaynağı zaten sendin. Seni bana çeken şey aslına bakarsan yine sendin sevgilim. İçindeki sese tutunup beni hayatının en anlamlı yolculuğuna eş seçtiğin için sana minnettarım. Kimselere sunmadığın o kendi romanının sayfalarına misafir değil, o romanın kahramanı yaptığın için; minnettarım. Ayrı yollarımızın keşismesine sebep olan o sıcak gülümseyişlerimizin bizi güzelleştirdiği için belkide dünyanın en şanslı çiftiydik.

Seninle sevgiye boyun eğmek...

Bilsen, bu cümlenin kalbimin bütün odalarında nasıl yankılandığını ve yanaklarımdan süzülen bu gözyaşlarını; senin sevginle nasıl sildiğimi? Sevdiğim, seninle koskoca bir hayatın her saniyesinde yanyana olma arzusunun ne kadar büyük olduğunu, ah bir bilsen…

İçime aldığım her nefesin senle dolu bir bedenin içinden, senle dolu bir ruhun en ücra köşelerinde gezdirirken; sevda sözcükleri yankılanıp duruyordu beynimde. Ne desem eksik kalıyor sevgilim, bir cümlenin sırtına onca özlemi ve hasreti yüklesem taşırmı bilemedim. Mesafe mi dedin sevgilim, ne mesafesi? Yanındayım ya sevgilim, bir nefes ötendeyim. Nefesinin sıcaklığında titreyen dokunuşlarınla yeniden doğacak bu bedeni senin sevgine adadım ben ve sana sen kadar yakınken kilometrelerin varlığını nasıl ispatyacaksın?

 Seni hissetmek...

Tüm ruhum bu hisle titriyor sevgilim, bir sıtmaya tutulmuş gibi. Kimi zaman ateşler içerisinde yanan bir hasta gibi. Bazende gülmeyi ve kahkaha atmayı ilk kez öğrenen masum bir çocuk gibiyim. Ruhun, tüm bedenimi işgal ediyor sevgilim ve bu beni öyle mutlu ediyorki. Tenimin her zerresinde varlığını hissetmek, seninle erimek. Of, iyi ki varsın sevgilim. Kanım çekiliyor bazen, dudakların; dudaklarımda kendi yerini alınca...

Mehmet ÖZCAN ve Nurcan BİNGÖL…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 57
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 204
Kayıt tarihi
: 18.01.13
 
 

Emekliyim, köpekleri çok severim. Fotoğraf ama anlam saklayan fotoğraflara bayılırım. Yazmak uzun..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster