Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
850
 

Can Dündar yanındayız tüm sevgimizle

Can Dündar yanındayız tüm sevgimizle
 

Kaç gündür Can Dündar tehdit ile ilgili yazılara konu oluyor. Hrant katedileli ve kamu görevlilerinin yaptığ açıklamalardan sonra bu ülkede kimsenin can güvenliğinin kalmadığını söylemek mümkün. Kimsenin kimseye korumalık yapacak halide yok. İşte bu durum insanın içini fena halde karartıyor. Orhan pamuk gitti, başkaları gidermi yada gidebilir mi? Gitmek neyi çözer ki? Gidince bu ülke katiller ve çapulculara kalırsa diye endişelenmek gerekmez mi? Ya da kalanlar aynı hazin sonu mu beklemeli? Sorular sorular, yanıtı olmayan ve insana acı veren sorular. Üstelik vatanseverlik adına silah üzerine kendi yurttaşlarını katletmeye yemin eden insanlar ve bunlara hiç bir şey yapmayan savcılar. Bize kalan ise korkularımızla ölümü beklemek. Vatan sevmek kendi yurttaşına düşman olmakmı acaba, Saddam gibi.insan toprak vatanmıdır. Ya da insan yoksa anlamı varmıdır toprağın. Oysa yaşamı güzelleştiren ve anlamlı kılan insandır. Tüm renkleri ve kültürleri ile. Yaşama değer katanı yoketmek vatanseverlikse, bu karanlığı sorgulamalı bu ülkenin aydınlık yarınları için.

Ne yapılabilir diye düşündüğümüz zaman hiçbir yanıt bulamamak ne zor iş. Ah elimde olsa ile yapılacak bir şey yok zaten. Fakat yinede yapılacaklar olduğuna inanmak istiyorum.

Mesela demokratik kitle örgütleri bu tür durumlarda taraf olup savcılıklara suç duyurularında bulunabilirler. İnsanları ayıran, dışlayan ve hakarete varan ifadeler kullananlara karşı mağdur kalanlar hakaret davaları ile karşı koyabilirler. Tehdit edilenler dava açıp, diğer kesimler davalara destek verebilirler. Duyarlı yazar ve sanatçılar bu tür kıştırtmalara yer veren yayın kuruluşlarını kınyabilir ve oralada eserlerinin yayınlanmasını engelleyebilirler. Yine toplumda bu tür davranışlardan rahatsız olanlar kitlesel tepkiler vermeliler.

Bir can daha yitirmemek için, bir aydın insanı yitirmemek için hep birlikte bir çıkış yolu bulmalıyız bu deli gömleğinden.

Sevgili can sen kendi insan sıcağınla bu katilleri ürkütüyorsan ne diyebilirim ki? Ama bizler insan olamaya ve sevgi dolu bakmaya devam edeceğiz hayata.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Can Dündar'ın kılına zarar verdirmeyiz..

Zevzek 
 21.02.2007 16:25
Cevap :
teşkkürler katkınız için...  22.02.2007 16:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 143
Toplam yorum
: 383
Toplam mesaj
: 116
Ort. okunma sayısı
: 2659
Kayıt tarihi
: 01.07.06
 
 

Ziraat mühendisi ve iktisatçıyım. yatırım danışmanlığı ve kişisel gelişim konularında  Simurg Con..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster