Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mayıs '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
281
 

Çanakkale'deydim!!

Çanakkale'deydim!!
 

Bu hafta sonu ailemle birlikte Çanakkale'deki "Cumhuriyet Mitingin"deydim. Ortam çok güzeldi. Her yer kırmızı-beyaza bürünmüştü. Açılan pankartlardaki mesajlar hep aynıydı, halkın AKP'yi daha fazla görmek istememesi ve solda birleşme isteği...

Mitinge katılanların arasında Arapça olduğunu tahmin ettiğim bir dille konuşan bir çift ve bir zenci bile vardı... Yurdumuzun daha iyi durumlara gelmesini isteyenler sadece ırk olarak Türk olanlar değildi. Atatürk'ün dediği gibi, Türk olduğunu söyleyerek, Türk olduğunu hissederek bu topraklar üzerinde yaşayan herkes oradaydı.

Yaşlı bir amca bizim bulunduğumuz alanda tüm dikkati çekiyordu. Çünkü tüm vücudunu kaplayan bir elbise giymişti ve elbisenin üzerindeki yazı çok dikkat çekiciydi. Bu yazının başlangıç cümlesi, "ey AKP, dinini de al git, Allah'ın dini bize yeter"di ve yazının devamında bu topraklarda, din, dil, mezhep ayrılığı yapılamayacağı ve ırkçılığa ve şeriatlara yer olmadığı yönündeydi.

Başka bir amca ise elinde "Burdan geçemezsin, kılavuz kullansan da!" şeklindeydi. Onun da dediği gibi Çanakkale'den yabancı düşman geçemedi, içimizdeki düşmanlar da geçemeyecek... Kılavuzları olsa da geçit vermeyeceğiz.

Cumhuriyet'i araç olarak gören, demokrasinin devrinin artık bittiğini söyleyen kişileri cumhurbaşkanı olarak, Cumhuriyet'in başkanı olarak görmek, istemiyoruz!

Sen rahat uyu Ata'm! Bize söylediğin gibi, "muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğunu"n farkındayız.

Atatürk'ün gençleri olarak biz Türkiye CUMHURİYETİ'ne sahip çıkacağız...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öncelikle hoşgeldin.Ben de orada olmak istedim ama malesef olmadı.Ama yaşananları duydum ve gurur duydum.Saygılar

özgürce 
 20.05.2007 0:19
 

'Geldikleri gibi giderler' biz burada var olduğumuz sürece... Ellerine sağlık, kesinlikle keyifle okudum yazını. Eminim ki güzel bir renk olacaksın içimizde. Yeni yazılarını da bekliyor olacağız. Tekrar hoşgeldin ve konuya gösterdiğin hassasiyet için de teşekkürler. Sevgiler...

Someone 
 11.05.2007 12:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 19
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 577
Kayıt tarihi
: 07.05.07
 
 

Orta derece elektro gitar çalan, müzik aşığı, müzik dışında resim, fotoğraf gibi hobilerle ilgilenen..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster