Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Şubat '14

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
443
 

Çanakkale Şehitlik turu

Çanakkale Şehitlik turu
 

Çanakkale 57. Alay Şehitliği


Çanakkale Şehitlik Turu programını sabit telefon numarası olmayan ve arandığında x turizm yada acente diye açmayan internet sitelerinden kesinlikle satın almayın yada rezervasyon yaptırmayın. Web tasarım konusunda başarılı kişiler, arama motorları hakkında çok şey bildiğinden üst sıralarda çıkmaktalar. Sizler arama yaptığınızda üst sırada çıkan sitelere girip incelemektesiniz. Onlarda bu konudaki bilgilerini kullanarak komisyon alma karşılığında seyahat acentalarına müşteri temin etmektedirler. Unutmayın tek amacı kâr etmek olan kişiler sizleri kesinlikle düşünmezler. Sizleri ikna edebilmek için elinden geleni yaparlar. Buda belki hayatınızda bir defa ziyaret edeceğiniz Çanakkale Şehitliklerini tam anlamıyla anlamamanıza neden olabilir. Manevi duygularınızın suistimal edilmesine kesinlikle izin vermeyin.

Çanakkale şehitlik turu konusunda bir diğer önemli nokta ise tavsiyeler. Bir şekilde hizmet aldığınız otel, pansiyon, taksi, restoran vb. işletmeler veya çalışanları sizlerin Çanakkale'yi gezmeye geldiğinizi anladıklarında sizlere eş dost tavsiyesi yaparlar , ki bir çoğu tıpkı web tasarımcılar gibi komisyon alıyor, sizde güvenerek seçim yaparsınız. Ama diğer seçenekte olduğu gibi memnuniyetsiz olma olasılığınız çok yüksektir. 

Çanakkale şehitlik turu konusunda üçüncü önemli konumuz ise rehberler. Daha doğrusu gerçekten Turizm Bakanlığına bağlı kokartlı profesyonel turist rehberlerinin herhangi bir sebepten konumuzla ilgisi yok. Bizim için uyarı teşkil edecek olanlar kendisini rehber olarak tanıtanlardır. Alan Kılavuzu olarak bilinen ve Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı içerisinde görevli olan kişilerinde sizlere karşıda münferit olarak tanıtım yapma ve gezdirme hakkı var. Ancak kesinlikle size araç ,yemek, müze, otel gibi bir hizmeti sağlama hakları bulunmamaktadır. Lütfen dikkat edin ve böyle bir durumla karşılaştığınızda şikayet edin. En önemlisi ise ne profesyonel rehber , nede alan kılavuzu olmayan kimseler. Bunlar sizlere kendilerini rehber olarak tanıtırlar ise mutlaka belgesini görmek isteyiniz. Herhangi bir durumda ise şikayetçi olunuz.

Çoğu zaman karşılaşıyoruz. Manevi duygularınızdan dolayı bazen binlerce kilometre uzaktan sırf Çanakkale Şehitliklerini görmek için geliyorsunuz. Çoğumuz hayatımızda en az bir kez görmek istiyor. Bu saf ve temiz duygularımızın kötü niyetli kişiler tarafından suistimal edilmesine kesinlikle müsade etmeyin. 

Unutmayın: nasıl hastalanınca doktora, ilaç alınca eczaneye gitmeniz gerekiyor ve gidiyorsanız. Lütfen turizm hizmetleri için de bir seyahat acentasına gidin yada ulaşın.

Kaçak acenta faaliyeti emek hırsızlığıdır. Aşağıdaki iletişim bilgilerinden şikayet edebilirsiniz.

Çaro - Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası
İsmetpaşa Mah Atatürk cad Nusret Kutlu İşhanı No: 41 / 43 Çanakkale 17100
Telefon: 0286 210 01 07    Fax . 0286 212 90 57

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ
 Esentepe Mh. Villa Cd. No:7  Şişli/İstanbul
 Tel:(0212) 259 84 04     Fax:(0212) 259 06 56 / 236 39 78

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 766
Kayıt tarihi
: 03.09.13
 
 

1997 yılında turizm lisesine başladım. Turizm İşletmeciliği ve Seyahat Acentacılığı üzerine 2 ayr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster