Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Kasım '13

   
  Kategori
  Turizm
  Okunma Sayısı
  45
   

  Çanakkale Şehitlik turumuz

  Çanakkale Türk Tarihi açısından önemli bir nokta. Çanakkale Şehitlik Turu'na katılarak hepimizin gezmesi, görmesi gerekiyor bu alanı.
   
  Aslında katılım da çok zor değil. İnternet'te biraz araştırma yaparak bir tur şirketi bulabilir ve gezebilirsiniz. Fazla pahalı da değil. Yanlış hatırlamıyorsam 60 lira ödedik. Ayrıca ödediğimiz bu ücrete feribot geçişlerinden, öğle yemeğine hatta müzelere giriş ücreti bile dahildi. Ayrıca başımızdaki rehberimiz bizimle çok ilgili, konuya hakimdi. Adeta onun her kelimesinde o anı canlı canlı yaşadık.
   
  Kendimiz gezmeye çalışsaydık büyük bir dert olabilirdi. Yol bulması ayrı bir sorun. Çevreyi tanımak ayrı bir sorun. Birçok kitap yada harita satın alıp gezebilirsiniz. Ama ne gezdiğinizden bir şey anlarsınız, nede bir şey öğrenebilirsiniz. Kesinlikle bir organizasyon ile katılmanızı tavsiye ediyorum. 
   
  Bir diğer nokta ise doğru bilgidir. Tam Şahindere Sargı Yeri Şehitliği'ne gelmiştik. Rehberimiz tam hatırlamadığım bir sayı söyledi. O esnada bizde panoların yanındaydık. Daha gezinin ilk noktalarından bir tanesiydi. İçimden rehberimizin bilgisinin kötü olduğu geçti. Hemen telefonumdan internete bağlanarak Milli Park Müdürlüğünün sitesine baktım. Evet doğruydu. Tabelaları sürekli güncellemek mümkün olmadığından değiştirilememişti. Oysaki rehberimizin söylediği doğru ve günceldi. O andan sonra rehberimize güvenim arttı. Hatta sonrasında bir iki yerde de aynı olay gerçekleşti ve kontrol ettim. Eğer rehber ile gezmemiş olsaydık bizlerde yanlış bilgi alabilirdik.
   
  Havası, suyu, ortamı farklı bir yer. İnsan adeta huzur buluyor. Hepinize gezmenizi tavsiye ediyorum.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 45
  Kayıt tarihi
  : 12.11.13
   
   

  1983 doğumluyum herhangi bir işle uğraşmıyorum. genellikle evimde bilgisayar başında haber okuyor..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster