Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Haziran '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
5334
 

Canım acıyor

Canım acıyor
 

Gidenlere


Bazen zordur yaşamak…

Nefes almak bile güç gelir insana.

İnsanın içi ağrır mı hiç?

Ağrıyor işte...

İnsan ne olduğunu tarif edemez hani, hiçbir acıya da benzemez bu. İncinmiş, yaralanmış bir el, ayak, kol, bacak veya herhangi bir yerinizin ağrısı gerçektir. Ovamıyorsundur, dokunamıyorsundur, hiçbir şekilde müdahale edemiyorsundur. Boğazına bir şey tıkanmış gibi olur önce, kalbin çok hızlı atmaya başlar, kalp krizi geçirebilecekmişsin gibi hani. Sonra bütün vücudunda hissedersin, ruhun yangın yeridir. Çaresizlik, geri dönüşü olmayan yaşanmışlıklar. Bir anda yorulup, hak etmedikleri halde çekip giden insanlar acıttı canımı beklide.

Ne garip, insanın böyle derinden acıyı yaşayabilmesi. Aynı zamanda her yanınızın acıdığı durum. Tüm vücudunuzu bir ateş parçası gibi hissetmeye başladığınız andır. Ayak parmaklarınıza kadar sızlatır. Üşümez, terlemezsiniz sadece canınız acır.

Siz bir şey umdunuz ve gerçekleşmedi.

Siz bir şey beklediniz ve tam tersi oldu, egonuz sarsıldı, mutsuzsunuz.

Yalnızca; Ne zaman mutsuz olursanız, neden olduğunu bulmaya çalışın. Sebepler sizin dışınızda değil. Asıl neden içinizdedir ama siz her zaman dışarı bakarsınız, her zaman sorarsınız:

Beni kim mutsuz ediyor?

Benim kızgınlığımın sebebi kim?

Beni kim hayata küstürüyor?

Kim benim canımı acıtıyor.

Ve dışarı bakarsanız göremezsiniz.

Kendinizi ne zaman mutsuz hissedecek olursanız hemen gözlerinizi kapayın bu mutsuzluğun nereden gelmekte olduğunu bulmaya çalışın ve her seferinde göreceksiniz ki, sahte merkeziniz başka biriyle çatışmakta.

Hiç bir insan, umutları yok edilinceye ve kendine güveni yitirilinceye kadar yenilmiş değildir. Bir insan hayata umutla, güvenle, sevinçle baktığı takdirde, başarısız sayılamaz; hayata sırtını dönünceye kadar yenilmemiştir.

Sadece gözlerinizi kapayın ve her seferinde içe bakın. Tüm mutsuzluğumuzun, kızgınlığımızın, can sıkıntımızın kaynağı bizde, egomuzda gizli. Ve kaynağı bulursanız, onun ötesine geçmeniz kolaylaşacaktır.

En önemlisi bu insanlar 'KENDİLERİNİ SEVERLER'. Kendilerine acımak, kendilerini reddetmek, kendilerine öfkelenmek için zamanları yoktur. Elbette sorunları vardır, ama sorunların onları duygusal çöküşe götürmesine izin vermezler. Tökezleyip düştüklerinde, tekrar ayağa kalkar ve sızlanmadan yaşamaya devam ederler.

Birgül YILMAZ

Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"İnsanın kendini sevmesi" konusunu pek anlamıyorum.

Kerim Korkut 
 27.06.2013 18:37
Cevap :
Kendisini sevmesi, insanın kendisi ile barışık olması, herhangi bir şey için kendini suçlamaması.Keşkelerle yaşamaması.  28.06.2013 14:20
 

Günceliniz gerçekten insanın içini üzüyor,sayın Yılmaz.Acıların anası kalp acımız,sanırım en ağırı olan...Ama ne olursa olsun,sizin de belirtiğiniz gibi insan kendi gölgesine sığınıp dimdik ayakta durmasında israrcı olmalı;yıkılmamalı.Ne de olsa yaşam daima güzeldir,herşey insanın kendi elindedir çoğu kez...Elinize sağlık.Güzeldi!

Abbas Oğuz 
 24.06.2013 16:23
Cevap :
Her şeye rağmen ayakta durabilmek, hayata tutunabilmek. Çok teşekkür ederim Abbas bey. Selamlar, Saygılar. Birgül YILMAZ  26.06.2013 11:52
 

Canımız acıyor Birgül hanım, gerçekten acıyor bu günlere nasıl geldik anlayabilmek mümkün değil, dünyanın gözü üzerinde ki güzel ülkemde huzur kalmadı. Elinize sağlık sevgilerimle selamlar

Cemile Torun 
 20.06.2013 20:32
Cevap :
Gerçekten nasıl geldik bilemiyorum Cemile hanım. Kimse kimseyi anlamıyor. Çok tahammülsüz olduk, kimseye tahammül edemiyoruz. Can yakıyoruz, kıyıyoruz, satıyoruz, atıyoruz, tecavüz ediyoruz. Çok canım acıyor, yanıyor, üzülüyorum. Hep güzel günlere olsun umudumuz. Çok teşekkür ederim. Selamlar,Saygılar.  21.06.2013 11:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 368
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 2220
Kayıt tarihi
: 19.02.13
 
 

05 Ekim Ankara doğumluyum. Okumayı, yazmayı, insanları dinlemeyi seviyorum. Kişisel blogumda her ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster