Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Aralık '06

 
Kategori
Trafik
Okunma Sayısı
300
 

Canım trafğim

Trafik! Hani hep dertli olarak anlatılır ya... Yaşanmaz bu şehirde. Nefret ediyorum ben bu trafikten... Ve de bu da doğal olarak bu şehirden nefret etmek bu şehrin insanlarından nefret etmek ve hayatttan sıkılmak anlamı taşır. Herkes ama herkes trafiğin kördüğüm olduğunu ana yolların sürekli onarımda olduğunu belirtir. Taman doğrudur da bu. Gercektende haklıdır insanlar. En işlek saatlerde yollarda yapılan çalışmalar insanın bezdilir , bıktılır.

Ama madolyonun diğer yüzü de vardır .Bu trafiği kimler oluşturur? İnsanlar tabiki . Hani herkesin çok zor bir eğitimden gecerek , zor bir sınavdan gecerek aldıkları ehliyetler ile berebar kullandıkları arabalar! Bu arada ehliyetsiz kullananlara bir şey demeyeceğim. Benim evim ile işim arası yaklaşık 5 dakika .Tabiki normal koşullarda. ( hava acık ,yollarda çalışma yok ,araçlar park halinde yolları kapatmıyorken, insalar birbirine saygılı iken) İnanın bu 5 dakika arabayı kullandğim zaman asla ve de asla bitmiyor.Ara sokaklardan araçlar kontrolsuz çıkıyor. Arabalar arasından bırakın insan geçmesini bir kedi geçeçek yer bile bırakılmıyor. Herkes birbirinin tanponunda .Sanki aynı arabanın içindeyiz . Hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Yeşil ışık yandığı anda arkadaki araçlar anında kornaya asılırlar. Minübüsçüleri ve de boş taksiçileri hesaba bile katmıyorum.Derken tek yön olan bir yere geliyoruz .Oh be !diyorum nihayet sıkışmadan bir rahat nefes ile gideceğiz. Ama ne münkün girişin olmadığı yerden araçlar akın akın geliyor.Sen mecburen yanda bekliyorsun ve bir tanesi camı açıp" beklesene kardeşim ! Acelen ne?" diye sersenişte bulunuyor. Tabi ki susuyorsun ...Adam haklı .Boşver sen girirmez levhasını kim takar? İşte böyle bir savaştan sonra işe gelirsin. Ondan sonra da güler yüz beklenir senden .

Bu arada her zaman kullanmam arabamı . Zira yürüyerek daha rahat .. Ne zaman ki metro sistemi oturur , Minübüsler hatlardan kalkar ,Kaliteli bir eğitim okullarımızda verilir işte o zaman şehri istanbul yaşanır bir memlket halini alır.Ben yine de her şeye rağmen istanbulu ve trafiğini seviyorum.O bizim içimize işlemiş.Birazcık ayrıldığımız da bile bu karmaşayı ararız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 424
Kayıt tarihi
: 15.12.06
 
 

1975 yılı Ordu doğunluyum. İlk, orta ve liseyi Ordu'da okudum. Sonra Gazi Üniversitesi S.H.M.Y.O Tıb..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster