Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Eylül '17

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
218
 

Çanlar Kimin İçin Çalıyor?

Çanlar Kimin İçin Çalıyor?
 

     Bloglarımızın muhtarı İlyas, çok ayıp ediyor vallahi.  Aylardır ne sesi var, ne de soluğu. Her seferinde topu bana atar: “ Duayenimiz” diye. Önemli haberleri, video çekimlerindeki güzelliği paylaşırdık eskiden.

     Madem o yok, topu ben kendime atayım bari dedim. Edindiğim bilgileri sizlerle paylaşayım istedim. Bloglarla ilgili  tabi.

     Sessiz ve derinden gidiyor  blog idaremiz. Daha öncelerinde sorardı  bizlere. “Yeni blog yüzlerine ne gibi katkınız olur ?” diye. Veya  “son yeni yüzü beğendiniz mi? Diye. N’apardık biz? Hatırlasanıza. Hep bir ağızdan “İstemezük” der, çıkardık işin içinden. Kimimiz bu bu yeniliği, bu düzenlemeyi, yorgan yüzü sandığımız için, sesimiz çıkmazdı. İşte idare o gün bu gündür, kendi işini kendisi görüyor. Te işte o ka!

     Hani demiştik ya, bloglarımız mesai saatinde okunacak diye. O iş düzeldi. Hafta sonları  dahil, mesai içinde de okunuyor.

     Bir de demiştik ki, idare ile aramızda yegane köprü olan “haftalık bülten” kaldırıldı demiştim. Şimdi  yeniden o da  kondu.

     Aaa, bir de, statüko tanımayan bir editörle tanıştık. Yazımızdaki menşette bulunan kelimeleri, hep büyük harfle başlatıyorlar. Siz, ufak yazsanız bile, onlar düzeltiyor. İşte böylelikle bu yenilikçi editör  kimse, kutlarız. Esası da öyle olmalıydı ama, neden böyle oluyor? Onu “Statüko” culara sormak en iyisi.

     Bizdeki Ayduran’a da şaşıyorduk hani. Kısa zamanda ortalama okunma sayısını artırdı diye gıpta ediyorduk. Demek ki başka yiğitler de var. Onların yazdıklarına baktım,  meslek kisvesi ile bilimsel yazıları var. Sahi çanlar kimin çalıyor? Bu durumda iş bilenin oluyor

     İdaremizin, o çanları, hepimiz için çalmasını bekleriz. Yenilikleri, bültenlerde açacağı “ Editörden duyurular” adı altında bizlere ulaştırılmasını bekleriz.

     On bini geçmişiz. Bu bir ordu demek. İçlerinde on senede de bir tek blog yazıp bırakıp gitmişlere de var. Bunlar, laylom’cularla birlikte ayıklansın demiştik daha önceleri. Kaliteye de önem verilsin demiştik.

     Velhasıl emin ellerdeyiz. Başında; kuyruklarını birbirine değdirmeden dolaşan tilkileri var dediğimiz yönetmenimiz olmasına karşın, laf aramızda bizim de  tilkilerimiz var. Ama gel gör ki, “ ellere var da bize yok mi?” deyip de kıskandığımız yok. İşin doğrusu, bizimkinde, daha ilk turda kuyrukları dahil kendileri yapış yapış oluyorlar. O bakımdan çanlar, bizim için çalmıyor garik.

     Ört ki, ölem !

YEŞİM BUYURGAN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Biz yazmadan duramayız. Biz ışıksız duramayız, hele karanlıkta hiç duramayız. Biz sessiz olamayız, biz düzelmeyiz usta:)) Bi şeyleri düzeltmek istedikçe tıkıyorlar önümüzü hele dediğiniz gibi tıkıyorlar başka yerlere!! Ama müreffehlik her vatandaşın hakkı. Burası da bana sahip çıkacak. Yazarına sahip çıkamayan donuna sahip çıkamayan insan hükmündedir. Bizim de yazılarımız çıksın vitrine!! Takılmasın editörde. İYİ YAZILARIMIZ HELE ÖNERİLERİNE EKLENSİN. Bugün kü yazıma beklerim. Ölmeyin şu sıra vergisi yüksek!! yüksek oldu kefeninnn. kefen paranızı torunlar için filan çar çur etmediniz demi usta:: benim ki şaka olsun. Ama bak erdal usta gidiyorum bile demedi nerdeysee. kimin ne zaman gideceği de muallak bu ülkedee!!

İbrahim ARSLAN 
 13.09.2017 14:56
Cevap :
İyi ki "çan" lardan dem vurduk. Bir "çan" edebiyatı doğdu böylelikle. Çanları çaldıran bu sefer siz oldunuz. Ortalık biraz sıkışık. İdare yüzünden. Siyasi irade yüzünden. N'apsınlar. Büzülmüşler, bir sır gibi. Çekiniyorlar. Bir gece ansızın yataklarından kaldırılıp, buyurun sorguya denmekten korkuyorlar. Kılı kırk yarıyorlar. Üstlerine düşme. Hepimizin başına gelir. Sonra da ADI: " BEN SİZE DEMEDİM Mİ" OLUR. Siz siz olun, durumu idare edin. Zaten de herkes ediyor. Bu işin sonu nereye varır, o da bilinmiyor. Kal sağlıcakla. Sıkma canını.Te işte o ka!  13.09.2017 17:48
 

Muzaffer bey burası 1. sınıftan 2. sınıfa düştü haberiniz olsun. Boşuna kendimizi kandırmayalım. Hep lay lay lom bloglar var. Ve hep aynı bloggerler kaldık burda. Editör desen aynı yine bildiğini okuyor. Birkere halkın pardon bloggerlerin içine karışmıyor. YAZIK adam kayırıyor blog kayırıyor bir de üstelik. Milliyet kendi kalesine gol atmaktan başka bişey yapmıyor!!! Bu Başaklardan 'hamur' olmaz...:)) Öl ki gömem usta:)) Çıraklar niye var...:))

İbrahim ARSLAN 
 10.09.2017 19:32
Cevap :
Bilmiyorum nedendir. Son günlerde, yazılarım rafa kaldırılınca ( Reddedidlince, yine de bağlantımımdan eksik kalmadım. Editörler sıkıntıda. O yasak, bu yasak denile denile görev yapıyorlar. Burası son zamanlar karıştı. Yani böyle Türkiye olur mu? Durduk yerde adamı alıp hapse tıkıyorlar. İdare de n'apsın tedbir alıyor. Kuzuyu yemeye kafayı koymuş kurdun hikayesi gibi. Kuzu, dil döküyor kurda. "Kurt efend" i diyor."Suyunuzu ben bulandırmış olamam. Hele iddia ettiğiniz gibi, geçen yıl da bulandırmadım. Zira o tarihte ben daha doğmamıştım" diyor. İşte bu hesap. Sokaklara kadar düştü adalet aramak. Adalet oldukça, bloglar da düzelecek merak etme. Karamsar olma. Ört ki, ölem. ( Kimse ölmesin Selamlar  11.09.2017 9:12
 

Bizim amerikan "koc"larina gore sosyal media da mensur olmak icin poponu kirmiziya boyayip resmini cekip yayinlaman gerekir haberiniz ola...!

Newyorker 
 10.09.2017 15:18
Cevap :
pOPOLAR İÇİN KIRMIZI BOYA EKSİK KALIR, aMERİKANIN YANINDA. aMERİKA POPOSUNA SÜRSÜN, DAHA Bİ İYİ YAKIŞIR. zATEN BURADAKİ FERYAATLARA GÖRE, aMERİKASINDAN pis KOKULAR GELİYOR. hABERİN OLA !  10.09.2017 22:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 901
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster