Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mart '18

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
281
 

Çare Birlik Olmakta

Çare Birlik Olmakta
 

Son yıllarda milletçe yaşadığımız toplumsal değerlerimize yönelik yapılan stratejik girişimler, özellikle de Afrin sınırlarında verdiğimiz şehit ve yaralılarımız bizleri derinden yaraladı.

 
İngiltere, Amerika, İsrail, Almanya ve Arabistan el ele vermiş tüm destekleriyle Cıa, Mossad, Fbı işbirliği ile pkk, pyd, ypg ve daeş gibi taşeronlar üzerinden topyekün bize karşı savaşmaktalar. (Hain girişimlerden de asla vazgeçmeyecekler.)
 
Hepinizin bildiği gibi; milletleri ayakta tutan millî ve manevî değerlerdir. Bu değerler milletlerin birlik, beraberlik ve toplumsal dayanışma içerisinde yaşamasına hep vesile olmuştur.
 
“Milletler söz konusu değerleri, gelecek kuşaklara aktardığı oranda varlıklarını sürdürürler ancak.”
 
Tarih bize milli ve manevi değerlerine sahip çıkmayan ve başka milletleri körü körüne taklit edip şahsiyetlerini kaybedenlerin dünya coğrafyasından silinip yok olduklarını çok kötü örneklerle göstermekte ne yazık ki!
 
Bu yüzden bir toplumu içten yıkmak isteyenler, inanç, ahlak ve milli değerleri yok etmeyi ilk hedef olarak seçmektedir. Bugün küreselleşme ve bölgesel güç olma çağında tam olarak dünyada ve ülkemizde yaşananlar bunlardır. 
 
Bu bağlamda özellikle Kapitalist güçler, sürekli küçük devletleri kendi sömürgeciliğinde barındırarak üzerinde hakimiyet kurmaktalar. 
 
Diş geçiremedikleri büyük ülkelerin de iç yapılarını ele geçirmek suretiyle BÖL-PARÇALA-YÖNET sistemi ve çeşitli kaos planları ile toplumsal huzuru bozmuşlardır.
 
Sonuç olarak birliği ve beraberliği kendi dünyamızda bile tesis ve temin edemediğimiz bir zamanda, evrensel bir dünyada huzur ve barış içinde yaşamanın artık mümkün olmadığı aşikâr...
 
Son çaremiz; küskünler barışmalı, akraba ve aile bağları güçlendirmeli, ideolojik ve siyasal camialarda kutuplaşmak yerine birlik ve beraberlik içinde yaşamayı gözetmeliyiz. 
 
“Alevi, sünni, laz, kürt, liberal, muhafazakar olarak tüm değerlerimizle hepimiz bu mukaddes topraklarda birlikte yaşayacak olduğumuzu unutmamalıyız.”
 
Allah cc. devletimizi, ordumuzu, askerimizi, emniyet güçlerimizi ve milletimizi sağlık, huzur ve birlik içinde yaşamayı nasip etsin. Amin.
 
Saygı ve hürmetle

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 53
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 240
Kayıt tarihi
: 19.11.17
 
 

..... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster