Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ocak '09

 
Kategori
Şiir
Okunma Sayısı
809
 

Çaresiz şiir

Çaresiz Şiir

Hrant Dink'e

kırılıyor rüzgarların ruhumuza düştüğü hayaller
çaresiz imgelere dönüşüyor gerçekleşmeyen istekler
insanlar öldürülüyor düşüncelerinden dolayı
her geçen gün ağıtlar dile geliyor
sessiz kalabalıklara inat

kimim ben

burası neresi

neyin uğruna neyin mücadelesini veriyorum

bilinçsiz düşünce akımlarında
üretemeyen toplumun
çorak meyvelerini sunuyorlar
çocuk kalplerimize
kemirmesine izin veriyorlar zihinlerimizi umutsuz gerçeklerin

kırılıyor rüzgarların ruhumuza düştüğü hayaller
çaresiz imgelere dönüşüyor gerçekleşmeyen istekler
bir yalnızlık kalıyor geriye
bu topraklar üzerinden geçen her medeniyetten

şimdi
ileriye atılma zamanı
vakit çok geç olmadan

Tuna BAŞAR

/ yirmiüçeylülikibinyedi sıfırbeşelliiki
Afyonkarahisar /

Tuna BAŞAR kimdir?

1985 yılının soğuk bir Ocak sabahında gözlerimi dünyaya açmışım. Gerçek ismim Mustafa. Çocukluktan beri sempati duyduğum "Tuna" ismini kullanıyorum. Sonuna eklediğim "Başar" ise Kürşat Başar'a olan hayranlığımdan ileri geliyor. İlk ve orta öğrenimimi İzmir'de tamamladıktan sonra 2002 yılında tıp eğitimi için, 17 yıl kaldığım İzmir'den Afyonkarahisar'a geldim. İzmir gibi sosyal bir şehirden Afyonkarahisar gibi kendi halinde, küçük bir şehre gelmem içime kapanmama ve kitaplara bağlanmama sebep oldu. Bu içine kapanık durumun son bulması için 2004 yılının son çeyreğiyle birlikte, "Tuna Başar" ismiyle, Yahoo gruplarda "İzmirli Gözüyle" başlığı altında yazılar yazmaya başladım. Halen bu yazılarıma devam etmekteyim. Aynı zamanda da Afyon Kocatepe Haber internet sitesinin kültür-sanat editörlüğünü üstlendim. Yazılarım ve şiirsel karalamalarım Ada, Ardıç Kuşu, Aykırı Sanat, Berfin Bahar, BH Sanat, Çalı, Genç Hayat, Kaçak Yayın, Kar, Koridor, Kum, Kuşak, Kül Öykü, Lacivert Sanat, Lacivert Sanat E-Dergi, Mavi, Mor Taka, Onaltıkırkbeş, Sunak, Taflan, Varlık, Virgül, Yalınayak Edebiyat gibi dergilerde yayınlandı.

Tuna BAŞAR'dan Haberler :

- "Günlükler -1- / Mart 2008" başlıklı günlüklerim "Mor Taka" isimli derginin Bahar 2008 tarihli 10. sayısında yayınlanmıştır.

- "Tuna Başar'dan İzmirli Gözüyle" isimli Facebook grubu açılmıştır. Üye olmak için facebook.com/group.php?gid=8544927231 adresine tıklayabilirsiniz.

Arşiv : . -İzmirli Gözüyle- Yazılar : // 1 // 2 // 3 // 4 // 5 // 6 // 7 // 8 // 9 // 10 // 11 // 12 // 13 // 14 // 15 // 16 // 17 // 18 // 19 // 20 // 21 // 22 // 23 // 24 // Hayat Notları : // I // II // III // IV // V // VI // VII // VIII // IX // X //Şiirler : // I // II // III // IV // V // VI // VII // VIII // IX // X // XI // XII // XIII // XIV // XV // XVI // XVII // XVIII // XIX // XX // XXI // XXII // Kısa Metinler : // 1 // 2 // 3 // Kitap Eleştirileri : // 1 // 2 // 3 // 4 // Değinmeler : // 1 // 2 // 3 // Günlükler : // 1 // 2 // 3 // Kırıntılar : // 1 // klımda Kalanlar : // 1 // Not Defteri : // 1 // 2 // 3 // 4 // 5 // 6 // 7 // 8 // 9 // 10 // 11 // Seçki : // Aşk Çığlığı // Aşk Kokusu // Aşk Oyunu // Aşk Yargıcı // Bilinçaltı // Bilinçsiz Sayıklamalar -I- // Bir Çocuk Ağlıyor Bilinçaltımda // Bir Dans Tanrısının Şizofren Sayıklamaları: Nijinski Öyküleri // Bir Doğu Yolculuğundan Notlar: Yaralı Zaman // Bir Şarkının Düşündürdükleri // Burası Neresi // Büyük Savaşlar Büyük Komutanlar Sayesinde Kazanılır // Ceza // Çaresiz Şiir // Çocuk // Deniz // Dicle // Dostluk // Edebiyatın Resimle Dansı: Buluşmalar // Eylülde // Hayat Notları // Hiç Yaşanmamış Bir Hayale Dair // Haziranda Ölmek Zor // İlahi Aşk // İstiyorum // İşçi // Kalbimin Kıyamet Emri // Kasım Hüznü // Kaybolma İsteği // Kişisel ve Toplumsal Tercihler // Nerdesin // Özlem // Sahte Gerçek // Sebepsiz Satırlar // Sigara // Sulh // Şairliğin Şiarı // Şehvet ve Ümitsizlik // Şiir Üzerine Kısa Bir Yazı // Şiirsel Aforizmalar // Takıldıklarım -1- // Takıldıklarım -2- // Tanrıyla Şeytan Arasındaki Denge Üzerinde Çıkılan Yolcukuk: Lucifer'in Bisikleti // Zor //

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok memnun oldum. Sonra Hrant Dink için yazdığınız şiir için tebrikler.İnsan duyarlılığınız için.

Yapukay 
 19.01.2009 8:39
Cevap :
Ben de çok memnun oldum. Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Eleştirilerinizi eksik etmemniz dileğiyle.  31.01.2009 14:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 250
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 398
Kayıt tarihi
: 26.06.06
 
 

1985 yılının soğuk bir Ocak sabahında gözlerimi dünyaya açmışım. Gerçek ismim Mustafa. Sıradanlık..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster