Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Aralık '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
3401
 

Çaresizlik nedir, bilir misin?

Çaresizlik nedir, bilir misin?
 

Çaresizlik nedir, bilir misiniz? Çıkmaz sokaklarda kaldınız mı hiç? Ruhunuz ve aklınız tutsak oldu mu karanlık ve soğuk odalarda? Üşüdü mü çaresizlikte bedeniniz? En yakıcı güneşin bile ısıtmadığı oldu mu titreyen bedeninizi? En aydınlık gün bile yetmedi mi yolunuzu aydınlatmaya?

Çıkmazlardayım, çaresizim. Çaresizliğime ağlıyor yüreğim, kimse görmüyor. Çığlıklarım vuruyor taş duvarlara, yankılanıyor dalga dalga sokaklarda, kimse duymuyor. Acıyor içim, kanıyor çaresizliğin çıkmazlarında, ben tükeniyorum. Kapatıp gözlerimi, herşeyi unutmak istiyorum bir an olsun. Ama gözlerimi kapattığımda gördüğüm karanlık da korkutuyor beni. Şimdi ne gözlerim açık huzuru bulabiliyorum, ne de kapatıp gözlerimi rahata erebiliyorum.

Bir damla huzur arayıp da bulamadığım. Köşe bucak benden kaça. Başım dik, güvenle bakabilmek istiyorum geleceğe. Adım adım uzaklaşmak istiyorum çaresizliğimden. Yapamıyorum. Prangalar sarılmış ayaklarıma, kurtulamıyorum. Ölüm çaremi çaresizliğime, kurtulmak mı herşeyden. Yoksa bir el uzanacak mı çekip çıkarmak için beni çaresizlikten.

Çaldığım tüm kapılar tek tek kapanıyor yüzüme ve her kapanan kapı ile umutlarım tükenmekte. Tükenen umutlarım çaresizliğime bir yenisini daha eklemekte. Aklım terk etmek isterken beni, karşı koymaya çalışıyorum. Çabalarım boşa gitmeden bulmalıyım umutla aydınlanan yolumu.

Yoksa__________ Kimbilebilir sonunu. 

Esma KAHRAMAN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 416
Kayıt tarihi
: 16.02.10
 
 

Yazmak, ekmek gibi su gibi.... Ruhumun nefes alması gibi.... Hayatı tanıyabildiğim, kavrayabildiğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster