Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Şubat '19

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
81
 

Çaresizlik Sınırların Keşfidir

Sana senden başka kimseden fayda yok o yüzden kendinden başka kimseye güvenme. Parlarken herkes seni sevebilir ama gerçekten seni kimin umursadığını parlaklık azaldığında anlarsın. Hayatta mümkün olmayan keşkeler kıymetini bilmediğimiz, geriye getiremediğimiz şeyler, yaşanması mümkünken yaşayamadıklarımız ile pamuk ipliğine bağlı bir hayatın içindeyiz. İyisiyle, kötüsüyle kıymetini bilmeli hayatın çünkü insana ikinci bir şansı vermiyor.
 
Kimse çaresiz kalmadıkça sınırlarını keşfedemez. Kimbilir kaç kez yalnız ve çaresiz kalmış, kaç kez köşeye sıkışmış, her seferinde çırpınarak çıkıp o çaresizliklerden beslenmişizdir. Her şeyin bittiği yerde korkularda bitmiştir, kaybedecek şeyi olmayanın eforunu tüketeceği farklı istekleri kalmaz, artık tek bir amaç oluşur ve bütün gücünü o amaç için kullanır.
 
Yaşıyorsam hala yaşamam gereken, değiştirmem gereken bir şeyler var demektir. Bunu da atlatırsın neler neler atlattın diyorum kendi kendime, kolay olmuyor ama olana kadar kendimle konuşuyorum sonra bakıyorum ki geçmiş gitmiş. Acıtmış, yaralamış, unutulmamış ama mazide kalmış. Ve güç toplamak bana olanlarla yaşamayı öğretmiş. Yaşamak için nedenler son ana kadar olacaktır.
 
Hayatımız bir sonraki basamağı çıkma zorunluluğu olan, ne zaman, nerede ayağının kayıp düşeceğini bilmeden ilerleyen binlerce merdiven basamağı. İnsanların kendi uydurdukları kriterleri, tavan taban aralığını çok dikkate alırsak hayatı kaçırıp sadece prosedür insanı olarak ölürüz.
 
Hayat zor olsa da aşılması için farklı yollar bulabilecek güç ve irade hepimizde var. Fikrimce düşünce yapımızı değiştirerek olumlu yönde düşüncelerimizi davranışlarımıza yansıtırsak o şekilde de yaşarız.
 
HÜLYA ÇAKICI

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 705
Toplam yorum
: 245
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 512
Kayıt tarihi
: 19.12.15
 
 

Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Fakültesi ve..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster