Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Şubat '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
334
 

Çarpık düzen

Çarpık düzen
 

kelebek düzeni yayılsa dünyaya


Mutsuzum. Mutsuzsun. Mutsuz. Mutsuzuz. Mutsuzsunuz. Mutsuzlar. Sebebi bilen yok, çözümü olan çok. Çözümü biliyoruz neden hala düzelemiyoruz?, diyenlerden misiniz? Ben cevabı buldum sanırım. Bence hala lale devrinde yaşıyoruz.

Ben çok mutsuzum. Milyonlarca insanın kaderini yaşıyorum. Çarpık bir düzen içinde benliğimi kaybediyor, sıradanlaşıyorum. Çarpık düşünce bataklığında Periş boğuluyor, ben susuyorum. Bir tarafım çarpık düşünce akımının rahatlığına bırakıyor kendini bir tarafım benliği için savaştıkça bataklığın iştahını kabartıyor. Beklide sistemin en acı tarafı bu. İkilem içinde kalıp ilerleyememek…

Bir katil cani olarak nitelendiriliyor. İnsan cani doğar mı? İşte örnek sonucu bu yapmayın, diyorlar. Neden yaptın? Seni buna iten neydi? Diye sormuyorlar. Kim ister hapis hanede yaşamayı özgürlük varken. Tacize uğruyoruz diye bangır bangır bağıran kadınlar bu sadece taciz edenlerin suçu mu? Bu adamları da analar doğururken sapık olarak mı doğurdu? Sizce de bir yerde yanlışlık yok mu? Bilindik bir soru değil mi? Ama bakın hala yerimizde sayıyoruz. Aslında son olaylara bakınca artık yerimizde de saymıyoruz. Mehter takımı gibiyiz iki ileri bir geri. Bu iyi bir şeydir herhalde. Kim bilir dünyanın sonunda belki birileri mutlu olur.

Ben çok mutsuzum. Ben lanet olsun ki inatçı biriyim. Bataklıkta ağzıma giren her pislikte daha da güçlü çırpınıyorum. Kurtulacağıma inanıyorum. Neden mi lanet olsun dedim? İnsan sevmediği bir mesleği yaparken, özgürce yaşayamazken, hayallerini birileri yakmışken hangi dalı tutup kurtulabilir ki? Herkes aynı bataklıktayken kimden yardım isteye bilir ki? Ya da haklısınız bana değil lanet bizi çarpık düzene esir eden mantıga…

Gençleri suçlayanlardan da acayip gıcık oluyorum. Bizi hiç anlamıyorlar. Hatta anlayamaya bile çalışmıyorlar. İşin en kötüsü biz birbirimizi de anlayamıyoruz. Öyle bir sorumluluk yüklüyorlar ki üstümüze çoğu zaman tek hissettiğimiz duygu yorgunluk oluyor. Bu çarpık düzenin en büyük düşmanı biz gençleriz. Hepimizin içinde ona düşmanlık var. Bari bizler yok olurken öyle bir savaşalım ki. Arkada bıraktığımız sıradanlaşmış benliğimizde çarpık düşünce fobisi olsun belki bir gün yeni kurulacak bir düzenin temelini oluşturan demirlerden biri oluruz belki o zaman o çok bilmiş büyüklerin gözüne gireriz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 629
Kayıt tarihi
: 13.12.08
 
 

Türkiye'de yaşıyorum. Çukurova Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinde okuyorum. Yazı yazmaktan ve yü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster