Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Aralık '18

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
622
 

Çarpışma Dizisine Büyük Reyting Şoku! Düşüşe Geçti!

Başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ , Elçin Sangu ve Onur Saylak’ın olduğu  kadrosunda Melisa Aslı Pamuk , Mustafa Uğurlu ve Alperen Duymaz gibi isimlerinde yer aldığı Çarpışma dizisi reytinglerde beklentileri veremediği gibi düşüş yaşamaya başladı.

Dizi son bölüm reytingleri ile adeta büyük bir şok yaşadı!

Dizi son bölümü ile Total de 4.24 reytingle 12. sırada AB de 5.65 reyting ile 3. Sırada ABC de ise 5.65 reyting ile 5. Sırada yer alabildi.

Dizi geçtiğimiz haftaya göre çok ciddi bir düşüş yaşadı reytingsel olarak ayrıca dizinin share oranları ise gerçekten çok düşündürücü. Total de 10 share alamayan dizi AB ve ABC kategorilerinde de 11-12 share alabilmiş.

İlk haftadan itibaren beklentileri veremeyen dizi 2 haftadır düşüş yaşıyor.

Benim gözlemime göre dizi Total de  3 reyting diğer kategorilerde ise 2 reyting civarı beklentilerin altında kalıyor. Ayrıca dizi Total de ilk 10 a girmekte zorlanıyor bu da çok ciddi bir sorun.

Gelelim diziye dizide bence en büyük eksiklik karakterlerin kurgusu mesela biz neden çarpışmada çok fazla yan rolleri izliyoruz? İzleyici ekranda daha çok Kıvanç Tatlıtuğ ve Onur Saylak gibi güçlü isimleri izlemek istiyor ama ne yazık ki yan rollerin karmaşasında kaybolup gidiyorlar.

Kıvanç Tatlıtuğ  dizide başrol imajı çizemiyor bence çünkü karakterinin baskın bir ağırlığı yok son bölümlerde. İzleyici onu başrol olarak algılamıyor doğal olarak. Bu bence çok ciddi bir hata dizi açısından.

Ayrıca Kıvanç Tatlıtuğ alışmış olduğumuz oyunculuk performansını bu dizide sergileyemiyor özellikle son  bölümlerde. Çoğu sahnede abartılı mimikleri yapmacıklık ve yapaylık doğuruyor.

Açıkçası beklentinin altında bir performans sergiliyor beni ve eminim birçok kişiyi şaşırttı Tatlıtuğ.

Ama bunu ben dizinin oturmayan senaryosuna bağlıyorum açıkçası Kıvanç dizide tam anlamıyla baskın değil. Kadir Adalı karakteri dizide ne kadar ön plana çıkarsa başrol imajı ana karakter imajı yaratılırsa bence Kıvanç Tatlıtuğ hızını alıp beklediğimiz performansları ortaya koyacaktır.

Ayrıca dizide  Kerem, Yakup, Meral, Demir ve Belma karakterleri izleyiciyi sıkıyor ve kaçırıyor bence. Açıkçası ben diziyi açıyorum bu karakterlerin sahneleri çokça olunca sıkılıyorum kapatıyorum ilgimi çekmiyorlar.

Ayrıca Çarpışma da biraz daha aksiyon biraz daha olay olmalı bence çünkü çok iddialı bir dizi ama nedense bölümlerde çok fazla olay olmuyor izleyiciyi tatmin edemiyor.

Bakalım Çarpışma dizisi 4-5 bandına sıkışan reytinglerini  6-7 bandına taşıyabilecek mi? Çünkü şuan gerçekten bütçesine göre düşük oranlar alıyor ve bu iç açıcı bir durum değil.

İlerleyen haftalarda bölümler iyi gelirse ben Çarpışma dizisinin ani yükselişler yapabileceğini düşünüyorum. Ama dediğim gibi gereksiz yan rol karmaşası bitmezse ne yazık ki özellikle Total reytinglerinde dizi 3 bandında reytingleri test edebilir bakalım neler olacak!

Çetin Kaya

Twitter/Fankafacetinn

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dizilerde tek bir başrol karektrine bağlı olmadan pek çok yan rol olması konu olması bence senaryo da tutarlıysa dizilere dinamizm katar. kıvanç tatlıtuğ bu dizide de kuzey rolüne bürünmüş. sanki kuzey bu sefer de polis olmuş . kıvanç tatlıtuğun dizideki tek açmazı bu karekter ve artık çok sıktı.. dizinin diğer oyuncuları iyi konu ilginç ama senaryo sığ. oysa bu diziyle 45 er dakikalık güzel senaryoşar yazssalar bir kaç sezon gider ve reytingleri üstlerde olur. ve bu 45 dakikalık süreler keşke tüm diziler için gçerli olsa.

Meltem Şahin 
 21.12.2018 17:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 448
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1462
Kayıt tarihi
: 31.01.14
 
 

Şuanda Turizm İşletme Fakültesinde okuyorum.Endüstri Teknik Ve Meslek lisesi mezunuyum. Ufak mana..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster