Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Haziran '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
88
 

Çatı aday'a "ilk an tepkileriyle..."

Çatı aday'a "ilk an tepkileriyle..."
 

HOŞBEŞ ÇAYEVİ' nde ÇATI ADAYI


Toplantıda gündem ORTADOĞU olacaktı ama bazı HOŞBEŞ ÇAYEVİ katılımcıları, CHP+MHP tarafından CUMHURBAŞKANLIĞI’ na ÇATI ADAYI olarak Ekmeleddin İHSANOĞLU’ nun ortaya atılmasını tartışmak üzere acele toplantı istemişlerdi.

Kafalar karışıktı. Bir türlü konu açılamıyordu. Herkes birbirini tartıyordu sanki…

- Yeter yahu! İlk düşünceleriniz vardır, anlatın bakalım… Angaje olacak değilsiniz. Önümüzdeki günlerde, daha iyi tanıyıp kanı edindiğinizde söyleyecekleriniz değişebilir… Bundan sakınmayın lütfen…

- E, sen başla o halde…

Yutkundu… Çok rahattı önerirken ama kendisi konuşmak zorunda kalınca bir gerilime girmişti… Başladı…

- DEMOKRAT ARKADAŞLARIM, CHP’ ye ya da MHP’ ye genel başkan seçmiyoruz. PARTİLİ BİR CUMHURBAŞKANI DEĞİL SEÇİLECEK OLAN. Muhalefet partileri tek başlarına, değerine paha biçilmez bir aday belirlese bile, o aday tüm ‘’SOL+ULUSALCI+YURTSEVER’’ insanların oylarıyla ilk turda ilk ikiden biri olarak kalabilse bile, ikinci turda ‘’AKP+HDP+BİR KISIM MHP’ Lİ’’ oylarıyla, AKP’ nin adayı cumhurbaşkanı seçilecekti. Bunu düşünerek; BEN BİR SOSYAL DEMOKRAT OLARAK, AKP ADAYININ KARŞISINA ÇIKACAK ADAY KANLI-BIÇAKLI DÜŞMANIM DA OLSA SANDIĞA GİDECEK, O ADAY İÇİN OYUMU KULLANACAĞIM. Oy kullanmamak demek ‘’AKP ADAYI SEÇİLSİN, TÜRKİYE SULTANLIĞA ADIM ATSIN, ARDINDAN DİKTATÖRLÜĞÜ YAŞAYALIM…’’ demektir. Daha değerlendirme bile yapmadan karşı çıkmalar, muhalefet içine yıllar içinde yerleştirilmiş, aslında AKP hizmetkarlığını özünde gizleyen insanların işidir. SAMİMİ DEMOKRATLAR, İÇLERİ KAN AĞLIYOR OLSA BİLE SUSMAK, ÖNCE VE İLK FIRSATTA AKP’ NİN DEVLETİN EN ÜST MAKAMINA GİDEN YOLUNU KESMEYİ ASIL GÖREV SAYMAK ZORUNDADIRLAR. Bunlar EKMELEDDİN İHSANOĞLU için değil, ‘’ÇATI ADAY’’ dan söz edileli beri içimde şekillenmiş olan öz düşünce doğrultusunda aktardığım, şu anki düşüncelerimdir.

- BEN KATILIYORUM BU DÜŞÜNCELERE. Hiç kimse AKP’nin adayından daha riskli olamaz Türkiye için. SÖYLEMLERİNİN, ON ÜÇ YILDIR UYGULAMALARININ VE TAKİYYELERİNİN TÜRKİYE’ Yİ GETİRDİĞİ VE GÖTÜRECEĞİ YER BELLİDİR. Gelecek olan da aynı yolu izlerse bir kaybımız olmaz, o kez onunla uğraşırız. AMA BUNLARIN ADAYININ KALANLARIMIZI DA KAYBETTİRECEĞİ KESİNDİR. Demokrasi bir tramvay ya, TÜRKİYE’ yi indirecekleri istasyona geliyoruz. TRENİ O İSTASYONDA DURDURMAMAK İÇİN MAKİNİST DEĞİŞTİRME ZAMANIDIR.

- Ama CHP içinde direniş olacaktır.

- Olacaktır. Olmaması gerektiğini anlatmak zorundayız. BELİRLENEN ADAYLA TÜM GÖNÜLLERE HİTAP EDİLMEMİŞ OLABİLİR. Bunu sonra kendi içimizde halleşiriz. YEREL SEÇİMDE DERS ALINMIŞ OLMALI; çıkarlarından olacağı için karşı gelmiş olanları bir yana iteliyorum, gerçekten demokrat, gerçekten CHP’ li ya da MHP’ li olan arkadaşlarımız, sırf adayın görüşünü, duruşunu beğenmediği için, ya da aday seçiminde saygısızlık yapıldığı, kendi görüşlerine danışılmadığı için oy kullanmaya gitmediler, ya da başka partilere oy verdiler. NE OLDU? Büyükşehir belediyesi de dahil, bir çok ilçe belediyesini AKP’ ye teslim ettiler. Horsalarını almışlardır artık… BU KAPRİS BİTMELİ. Dövülecek adamlar varsa aday tespit hatası nedeniyle, parti sandığında gereği yapılmalıdır. ADAY BELİRLENDİKTEN SONRA SEÇİM SANDIĞINDA KENTİ YA DA ÜLKEYİ CEZALANDIRMA HAKKI HİÇ KİMSEDE YOKTUR.

- Asıl doğru işte budur bence de…

- Sol içine yerleşmiş, solcu gibi görünen bir dolu insan şimdi ciyak ciyak bağıracaktır;’’Oy kullanmaya gitmeyeceğim!’’, ‘’Atatürk’ ü sıfırlayacaktır bu adam! Ona oy vermeyeceğim!’’. VE SIRF ONLARIN BU DAVRANIŞI NEDENİYLE AKP ADAYI YİNE KAZANACAKTIR. O zaman hep beraber göreceğiz ATATÜRK’ ün nasıl sıfırlandığını… Ve öyle bir şey olursa AKP’ li olduğu için oy verenler değil, bu arkadaşlar sorumlusu olacaktır. Tıpkı belediyeleri AKP’ ye teslim edenler gibi…

- Bu sözlerinle bir çok arkadaşımızı üzmüş olabilirsin…

- Düşünürlerse hak verirler… Sonuç ortada… Onlar da bizi üzdüler değil mi?

- Haydi bakalım… Bu konuyu enine boyuna inceledikten sonra yeniden tartışalım…

- Evet… İLK AN TEPKİLERİYLE BİRBİRİMİZİ GAZA GETİRMEYELİM… 

____________________________________________________________ 

ÇOK GERİLDİK,

HADİ BİRAZ GÜLELİM…

____________________________________________________________ 

Dışişlerinden rehine açıklaması

"49 insanın rehin alındığını düşünmüyoruz. Eğer rehin alınsaydı oturulur pazarlık yapılırdı. Karşılığında bir şey istenen insanlar yok" diye konuştu.

15.06.2014, Ajanslar

____________________________________________________________ 

                                                                        Özcan ÇELTİK

                                                                          16.06.2014

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 237
Toplam yorum
: 62
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 356
Kayıt tarihi
: 22.11.06
 
 

1949 Antalya doğumlu, ANSAN üyesi Orman Yüksek Mühendisi, ressam ve öykü yazarıyım. KAKTÜS MEDYA ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster