Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Şubat '12

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
516
 

Çayı nasıl demlersek içmesi caizdir?

Bu kadarına da pes dedirtecek olay!
Nereye koşuyor yurdum, insanları ne yapmak istiyorlar, dinde bu kadar teferruat var mı?
Belki görmüşsünüzdür, hayretler içinde kaldım. Aşağıya aldım konuşulanları, buyurun (okumayanlar) görmeyenler okusunlar.
Sanki alay eder gibi konuşmalar. Kur’anda bunlar var mı? Bu mudur dindar nesil yetiştirme yolu? Her Müslüman kendince ve de yapabildiğince şartları yerine getirir duasını eder, yol gösteren (doğru tefsirle) kitaptır zaten Kur’an…
Nedir bu densizlik, nedir bu saçmalık ?
Diyânet işleri bu olaya bir el koyup, açıklama getirmelidir diye düşünüyorum.
 Bunları yapmayanlar, Müslümanlığa göre hareket etmiyorlar mı?
Hz. Peygamber'in de bulunduğu bir toplantıda içeriye inançsız olarak tanınan bir kişi girmiş, toplantıda bulunanlardan biri şiddetle ayağa kalkarak, "Bu inançsız toplantıyı terketsin." şeklinde haykırınca HzPeygamber hiç olmadık şekilde sinirlenerek ayağa kalkmış ve haykıran kişiye 3 kez "ONUN KALBİNİ Mİ YARIP GÖRDÜN, ONUN KALBİNİ Mİ YARIP GÖRDÜN. ONUN KALBİNİ Mİ YARIP GÖRDÜN ?" diye sorarak toplantıyı terk etmiş.

Tamam bu örnek bir rivâyet ama mantık yönünden bakın “insan ile kul arasına kim girebilir”?
 

Eskiden beri hayatımızda olan ana babalarımız dini yanlış mı uyguluyordu?Onların yaptıkları caiz değil miydi?
Yapmayın Allah aşkına , yapmayın günaha girmeyin günaha da sokmayın insanı bari.
'Abdest alıp demleyin'
Samanyolu TV'deki programda ''Çay demlemeden abdest alınması ve salavat getirilmesi'' istendi...
 
Samanyolu TV’de yayınlanan yemek programında, "Çay demlemeden önce abdest alınması ve salavat getirilmesi" istendi.

Samanyolu TV’de yayınlanan ‘’Yeşil Elma’’ adlı yemek programında, ‘’Çay demlemeden önce abdest alınması, 25 kere Estağfurullah denilmesi ve salavat getirilmesi’’ istendi.

Daha önce TRT ve TRT haber kanallarında İftar ve Ramazan programları yapan şair Serdar Tuncer’in katıldığı STV’deki yemek programında, çay demlemenin ‘’Püf noktaları’’ anlatıldı.

Şair Tuncer, önce abdest alınmasını, mutfağa da sağ ayakla ve salavatla girilerek, ‘’Niyet ettim Allah rızası için çay demlemeye. Yarabbi şu ateşin bu suyu kaynattığı gibi, gönlümüzü de aşkının ateşinde pişir’’ denilerek ‘’Niyaz edilmesini’’ istedi.

Program sunucusu aşçı Oktay Aymelek de, ‘’Ben zaten abdest almadan mutfağa girmem. Çayı da meneviyatla birleştireceğim. Bundan sonra ben de salavatlar eşliğinde çay demleyeceğim, dualar çok önemli’’ dedi. (Gazeteport)
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hadiye Hanım,inanın; gençliğimize ve İslam'a kendini yakın hissedip bazı tereddütler içinde olan insanımıza, en büyük kötülük, bunlar gibi hurefeyi din yapan insanlardan geliyor.Kur'an'da "Benim haram etmediğim şeylere haram diyenlere nalet olsun "diyor Yaradan.Affedersiniz, kendi popolarından uydurdukları şeyleri İslam'ın gereği gibi göstererek, güzel dinimize en büyük kötülüğü yapıyorlar. Sizin benim gibi, gönül gözü açık insanların çoğunlukta kalması dileği ile sevgiler...

Nur Eşmeli 
 12.02.2012 17:46
Cevap :
Merhaba Nur hanım,öncelikle ayırdığınız zaman için teşekkür ederim. Artık çıldırma noktasına kadar getirtiyorlar insanı, her türlü şirk var yapılanlarda.İnanç kendiliğinden var olan bir olgudur; ateistin bile bir tutunma olgusu vardır yaratılanlara karşı.Herkesin eline kalırsa bu iş olacağı bu işte. Ne yapacaklarını şaşırdılar artık. Umarım güzel günler görürüz. Sevgi ve selamlar ile  12.02.2012 19:40
 

Dinin alıcısı çok olunca her mekanda satıcısıda çok oluyor.Önemli olan yediklerini helal kazançla alıp yemek. Mesela yardım için toplanan paraları tarikata aktarmamaktır müslüman olmak.

Fatma Güneş ERGEN 
 12.02.2012 11:27
Cevap :
Daha nelere el atılacak bilmem. Teşekkürler paylaşımınıza(gecikmeyle) Sevgiyle kalın Sağlıcakla  05.03.2012 21:51
 
 
Toplam blog
: 467
Toplam yorum
: 1657
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 142
Kayıt tarihi
: 16.05.11
 
 

Güzel Sanatlara tutkulu, Türk sanat müziği hayranı,  deniz ve İstanbul âşığı şiiryazar bir fâni....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster