Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Kasım '15

 
Kategori
Beslenme / Diyet
Okunma Sayısı
115
 

Çayınızı nasıl alırdınız? Asia Chai Art

Çayınızı nasıl alırdınız? Asia Chai Art
 

Çayınızı nasıl alırdınız? Asia Chai Art


Sevgili çay meraklıları ve çayı bir yaşam tarzı haline getiren insanlar. Hadi gelin sizlere çooook tatlı haberlerim var. Bu hafta bir davet aldım, çok mutlu oldum tam “ Katılırım tabi ki, nerde? “ dedim ki bir baktım İstanbuldaymış. Kaldı tabi ki öylece. Ama belki sizler gidersiniz, uğrarsınız diye anlatmak istedim.

Asia Chai Art…  Ben de gidemiyorum ama araştırayım dedim. Burası bir çay cenneti olarak gözüküyor. Her çeşit çay mevcut  mu ?  Beyaz çay, yeşil çay , oolong çayı , Pu’er çay , siyah çay,  Çiçek çayı , bitki çayı , meyve çayı…  Ohoo say say bitmiyor bence.  Ben çay meraklısı mıyım? Pek değil ama bir gıdanın değişik türleri her zaman ilgimi çekmiştir. Hı bir de çay severleri düşünemiyorum. Evet hepsini denemek istiyorsunuz eminim.   Mesela ben araştırdım biraz da, şu mango aromalı siyah çayın tadını gerçekten merak ediyorum. Buna ek olarak Çin’de yetişen Pu’er çayını da aşırı merak ediyorum. Neden mi? Çünkü farklı bir fermantasyon süresi varmış, ayrıca yıllar geçtikçe lezzeti artan bir çay olma özelliğine sahipmiş.

Şimdi şu gerçeği de unutmayalım, bizim kendi çayımız 1 numara…

Ama farklı tatlar da her zaman caziptir. Mesela buraya her hafta gidip, her gidişte farklı bir çay içmenizi tavsiye ediyorum yakınsanız. Aklıma başka bir şey gelmiyor tüm bunları araştırdıktan sonra. Canım çeke çeke yazıyorum yani. Neden? Oolong çayı diye bahsedilen çay da proses aşamasında soya sütü ile yıkanıyormuş, daha sonra kurutuluyormuş.Bunlar hep ilgimizi çeken şeyler.

Arkadaşım siz napıyorsunuz? Merak ediyoruz! Güzel tatlar bunlar…

Gönül isterdi ki geleyim ve her aşamanızı inceleyip yorumlar yapayım, okuyucularımı daha da bilgilendireyim. Ama maalesef…  Orda olup da içme imkanı olanlara afiyet olsun.

Not : “ Gelemedim ama bana gönül koyma, çay koy sevgili Asia Chai Art .“   Sağlıkla kalın!  

Gıda Mühendisi - Nermin Özge BİLGE                                                                    

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 277
Toplam yorum
: 41
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 314
Kayıt tarihi
: 20.02.15
 
 

Gıda Yüksek Mühendisi  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster