Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Temmuz '16

 
Kategori
Teknoloji
Okunma Sayısı
26932
 

CCcam teknolojisi nedir? CCcam teknolojisi nasıl kullanılır ? CCCam teknolojisi ne işe yarar ?

CCcam teknolojisi nedir? CCcam teknolojisi nasıl kullanılır ? CCCam teknolojisi ne işe yarar ?
 

CCcam teknolojisi nedir? CCcam teknolojisi nasıl kullanılır ? CCCam teknolojisi ne işe yarar ?


CCCam Nedir ?

Cccam linux işletim sistemi tabanlı kart paylaşım uygulamasıdır. Uydu alıcınız CCcam aracılığı ile orjinal uydu kartlarının abonelik bilgilerini sunucularımızdan temin eder, böylece yayıncı kuruluş tarafından yaklaşık her on saniyede bir şifrelenen görüntü sunucumuzdan alınan bilgilerle gerçek zamanlı çözümlenir. kısacası uydu alıcınız CCcam sayesinde elinizde olmayan kartların bilgilerinin sunucu üzerinden alınarak, sanki kartlar sizin cihazınızda takılıymış gibi çalışmasının sağlanmasıdır. Böylece şifreli yayınlar izlenebilir.

CCcam hangi cihazlarda kullanılır ?

Dreambox ve benzeri Linux işletim sistemi olan cihazlarda çalışmaktadır.
 
CCcam nasıl kullanılır ?
 
Önceilkle CCCam kullanabilmeniz için çanak anten sahibi olmanız gerekmektedir. Daha sonra CCcam'i çalıştırabileceğiniz bir cihazınız olması gerekmektedir. CCCam cihazınız ve çanak anteniniz olduysa daha sonra CCCam Bilgilerini ücretli üyelik satılan yerlerden veya çevrenizde kart paylaşımı sağlayan yerlerden temin edebilir ve cihazınıza kurulum yaparak yabancı şifreli kanalları izliyebilirsiniz.
 
CCcam Teknolojisi ne işe yarar ?
 
CCcam teknolojisi ile hiçbir kart görüntü bozukluğu olmadan veya bulunduğunuz ülkede kart temin etmeden internet üzerinden kanalları şifresiz izliyebilir ve yabancı kanalları problemsiz olarak izleyerek iyi bir televizyon keyfi yaşayabilirsiniz
 
Yani Kısaca;
 
CCCAM server uydu yayınlarını linux işletim sistemi tabanlı kart paylaşım uygulamasıdır. Uydulardan yayın yapmakta olan şifreli yayınları izleyebilmenizi sağlayan kullanıcı adı ve şifresi olan bir giriş bilgisine sahiptir. Bu yöntem sayesinde neredeyse tüm yayınlar izlenebilmektedir. Bu sistem sayesinde hangi şifreli kanallar sizde açılıyorsa, bu sayede paylaşmış olduğunuz kişilerde o şifreli kanalları izleyebilmektedir. CCCAM paylaşımı yapılarak A kişideki B paketi C kişideki D paketleri ile değiş tokuş yapmak suretiyle tüm şifreli paketler ortaklaşa kullanılabilmektedir.
 
Bu sayede uydu üreticileri, yeni nesil üretilen uydu cihazlarına CCCAM özelliği eklemiştir. Uydu cihazları CCCAM aracılığı ile orjinal uydu kartlarının sahip olduğu abonelik bilgilerini sunucularından temin ederek, bu sayede yayıncı kuruluşlar tarafından yaklaşık olarak her on saniyede bir görüntülerini şifrelemektedir. Görüntünün şifrelenmesi ile internet ağını kullanarak sunucularından gerçek zamanlı şifre bilgilerini alarak şifreli kanalın görüntülenmesiyle sağlanır.
 
Kısaca söylemek gerekirse uydu cihazınız CCcam desteği sayesinde elinizde olmayan kart bilgilerinin sunucu üzerinden temin ederek, sanki kartlar sizin cihazınızda takılıymış gibi çalışmasını sağlamaktadır. Bu sayede şifreli yayınlar izlenebilmektedir.
 
Kaynakça:
 
CCcam Nedir ? - CCcam Nedir
iptv - CCcam nasıl çalışır
iptv - CCCam'ın kullanım alanları

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 5019
Kayıt tarihi
: 09.07.16
 
 

Merhaba, Ben Hasan Güngören. Mesleğim Tıbbi dökümantasyon ve sekreterliktir. Sondakika haberleri'..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster