Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Nisan '20

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
87
 

Cehennem Var Mı?

Bir varmış bir yokmuş. O gün ünlü bir starın konseri varmış. Şeytanlar konsere bedava girmenin yolunu kara kara düşünüyormuş. Baş şeytan buna bir çözüm yolu bulmak için bütün şeytanlarını akşama doğru bir parkta toplamış.

Baş şeytan "Biliyorsunuz bizlerin her şeyi kötü. Bizler alın teri ile para kazanmayı sevmeyiz. Bu nedenle paramızı vurdu kırdıyla, çetelikle, mafyalıkla kazanırız. Ama şimdiki durumumuz kritik. Çünkü temiz kalpli mi kalpli, dürüst bir sanatçı ünlü birinin konseri var. Giriş kapısından paralarımızla geçemeyiz. Kapıda bizler gibi ama kötülüğe tövbe eden badigartlar var: Engeli geçmek için bir çare söyleyin." demiş.

O an toplantıya geç kalan ünlü bir başka şarkıcının şeytanı gelmiş. Baş şeytan "Niye geç kaldın?" diye ona kızmış.

O ünlü sanatçının şeytanı "Beni bırakın, konsere girmek için harika bir yol buldum." demiş. Anlatmaya başlamış. "İşte böyle, aynı para ile defalarca bilet alacağız. Böylelikle her şey bizim için bedava olacak. Yalnız temiz ve üzerine kötülük yapışmamış para bulmak oldukça zor.."

Şeytanlar o an bu fikri çok beğenmiş ve üzerine kötülük yapışmamış parayı bulmak için şehrin dört bir yanına dağılmışlar.

Konser saati gelip çatmış. Kötü şeytanlar kolaylıkla konsere girmişler. Konser şatafatla sürmüş. Çünkü içeride şeytanların coşkusu insanları etkiliyormuş.

Sahnedeki şarkıcı "Hiç böyle bir konser görmedim. Coşkunuza şaşırdım kaldım. Bende şeytan tüyü mü var ne?" demiş. Konser gece yarısına kadar sürmüş. Konser bitince ünlü şarkıcı konser hasılatından payına düşen parayı almak istemiş. O da ne konser organizasyonunu yapan adam tüm hasılatlarla beraber kaçmış.

Ünlü sanatçı üzgün ama biraz neşeli "Konserde şeytanı andım. Acaba ondanmı paralarımla kaçıp gitti?" demiş. 

Kötü şeytanlar  konser sonrası yine aynı parkta toplanmış. Baş şeytan "Arkadaşımız sanatçı şeytanı hayranım sana. Hem konsere bedava girdik, hem konser organizasyonunu yapana kötülük yaptırdık. Söyle bize, bu işin sırrı ne?" demiş.

Ünlü şeytanı "Gayet basit, bütün önemli kişilere cehennemin olmadığına inandırdım." demiş.

Baş şeytan "Ama bizler inanıyoruz değil mi. Cehenneme inanmasak kötülüğü insanlara yaptırmak yerine kendimiz yaparız." demiş.

Filiz Akviran

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 40
Kayıt tarihi
: 03.04.20
 
 

Ziraat mühendisiyim. Dekorasyon ilgi alanım. Gezmeyi severim. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster