Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mart '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
733
 

Ceketini alıp giden bir adam...

Ceketini alıp giden bir adam...
 

Kadın erkek ilişkileri ve evlilikler ilgimi çekiyor. Malzeme bol, konu sıkıntısı da yok maaşallah. Yıllarca süren bir beraberlik sona erdiğinde tarafların davranışlarını gözlüyorum. Sonunda karşılıklı saygının korunduğu bitişler de var insana ''bunlar olacağına keşke bin defa ölseydim'' dedirteni de.

Birinin hikayesine yakından tanık oldum. Uzun zamandır tanıdığım bir dostum var. Turizm sektöründe çalışıyordu. Eşi ile bir süre önce ayrıldılar, ceketini alıp çıktı evden. Sohbetlerimizde, yaşananlar ne olursa olsun hep çizgisini korumuş ve ailesine laf söyletmemiş biri. Çok daha farklı şeyler yapabilecekken gerek duymamış, kendi hayatına devam etmeyi tercih etmiş. Bulunduğu şehirden ayrılıp başka bir yerde hayatını kurmaya gayret ediyor. O anlatıyor ben dinliyorum, söylediklerini değil altyazılarını not ediyorum çoğu zaman. Hayatta böyle insanlar kalmış demek diye seviniyorum onu gördükçe. ''Adam olmak'' böyle birşeymiş diyorum. Mert biri, yalansız dolansız, turizmci olmanın imkanlarından faydalanmayı düşünemeyecek kadar ailesine bağlı.İçkisi sigarası gece hayatı yok.Tarih öncesi devirlerden kalma yani. Boy pos yerinde çok yakışıklı ve çekici bir adam. Böylelerinin kıymetini bilen olmuyor maalesef. Herşeyini arkasında bırakıp gitti yine de ondan kötüsü yok. Eşler zamanla zamanla anlıyor esas neyi kaybettiklerini.

Düşünüyorum da böyle davranan, sadece ceketini alıp çıkan bir adam nasıldır acaba? Evini, arabasını, şirketini almayan biri yanında ne götürürür ki? Sanırım yanına aldığı tek şey ''adamlığı''. Başka birşeye ihtiyaç duymuyor haliyle. Adam olmak ve adam kalmak bütün mal mülkten daha kıymetli çünkü. Şirket tekrar kurulur, ev, araba ve diğerleri tekrar alınır ama ''adamlık'' bırakılırsa arkada yerine konması imkansız.

Böyle bir dosta sahip olduğum için kendimi çok şanslı görüyorum. Kolay değil hayata sıfırdan başlamak, kurulu düzenin bozulması insanı altüst ediyor. Herşeyin üstesinden geleceksin buna inanıyorum. Çünkü hayatta en önemli şeye sahipsin sevgili dostum.''Adam''sın ve öyle de kalacaksın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

herşeyini kadına bırakıp yalnızca ceketini alırsa adam. Peki yarıyarıya paylaşmak isterse ne olur? Yarım adam mı olur? Ceketini alanlar bence enayi.

özgür yorum 
 31.12.2007 3:20
Cevap :
:)  31.12.2007 10:54
 

az da olsa numunelik var galiba..iyi pazarlar.

Sami Murat 
 02.12.2007 12:15
 

Adam gibi adam,kadın gibi kadın çok zor nerde

Sami Murat 
 02.12.2007 11:38
Cevap :
haklısınız,soyları tükenmeden koruma altına almak lazım :)  02.12.2007 12:10
 

Yazınızı okuyunca bire bir aynı değil ama, tekrar, ne kadar "adam" olduğumu algıladım ... Evet gerçekten çok yürekli ve "adam" gibi bir kadınım ben... amanın neler de yazdım, silemem; gerçek ne yapayım:)) Mavilerin hepsi benim olsun bu sefer... (Hiç bir yorumumu da böyle bitirmemiştim:))

derinmavi.. 
 31.08.2007 18:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 403
Toplam yorum
: 2160
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1016
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Kendi halinde biriyim, ziraat mühendisiyim. Emekli oldum ve kendi işimi kurdum. İzmir'de yaşıyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster