Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ağustos '07

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
6517
 

Çekim yasası: Düşündüğün gibi yasa

Çekim yasası: Düşündüğün gibi yasa
 

Yakın zamanda okuduğum bir kitaptan ( '' ÇEKİM YASASI'' Yazarı: Nil Gün) edindiğim düşünce tarzını paylaşmak istiyorum sizinle. Düşünce tarzı dedim buna çünkü objektif olarak bunu görmemiz imkansız.Ancak deneyimleyerek olabilecek bir durum bu ''Çekim Yasası''. Eminim birçoğumuz hayatında en az birkaç kere de yaşamıştır bunu. Mesela; tam Ali'yi düşündüğünüzde o aramıştır; ya da sezgisel dediğimiz birçok olay, düşündüğünüz gibi gerçekleşmiştir.

Çekim Yasası’nın kısaca özeti şudur:Evren bir katalog, ve bizde bu katalogtan istediğimizi seçecek olan insanlarız.İşte istediğimiz şeylerin bize gelmesi çekim yasasının varlığıdır.

PEKİ NASIL UYGULAYACAĞIZ BU YASAYI?

Çok Basit.Sadece düşüneceğiz ve şu adımları uygulayacağız:
Ne istediğimize karar verip, Onu her zaman görebileceğimiz biryere yazacağız.(İşimde başarılı olacağım, çok param olacak, sağlıklı ve mutlu bir yaşamım olacak gibi)
Onu elde edebileceğimize inanacağız.
Ve onu gözümüzde canlandıracağız.
Bu şeyi hak ettiğimize ve mümkün olduğuna inanacağız.
Günde birkaç kere gözlerimizi kapatıp istediğimiz şeyleri düşüneceğiz.
Bu şeyleri elde ettiğimizdeki duygularımızı hissetmeye çalışacağız.
Şu anda sahip olduklarımız için minnettar olduklarımızı düşünüp şükredeceğiz..
Ve bundan zevk almalıyız.

Evren bunu nasıl uygulaması gerektiğini ve nasıl gerçekleştireceğini bilir.Çekim yasasındaki en büyük etmen Evrendir.Çünkü evren bir katalogtur.Bizede bu katalogtan istediğimizi seçmek kalıyor sadece.Evrenin çekim yasasındaki görevi istediğimizi gerçekleştirmektir.Evren bize şöyle demektedir:

“İSTEĞİN BENİM İÇİN EMİRDİR”

Çekim yasasına göre düşünülen şeyden kopulmadığı sürece o şey gerçekleşir.Yani mutlu olmak istiyorsanız mutlu olursunuz.Veya param yok diye her zaman sıkılıyorsanız paranız hiç olmaz.Yani çekim yasasında odaklandığınız şey her zaman gerçekleşir.İster pozitif ister negatif bir düşünce olsun o kesinlikle ileride gerçekleşir.Yeterki o düşünceye odaklanın.

DÜŞÜNCE OLAY
Paranızın artmasını istiyorsunuz Paranız gelecekte artacaktır
Sağlıklı olmak istiyorsunuz Sağlınız düzelmeye başlar.
Mutlu olmak istiyorsunuz Mutluluk size gelir


Kısaca şu şekildede söyleyebilirz.

“BİR ŞEY DİLE O ŞEY GERÇEKLEŞSİN!!!”

-Mesela kendinizi sevinki başkaları tarafındanda sevilin
-Etrafınızdaki insaların pozitif yönlerini görün.
-Çünkü kendi gerçekliğinizi yaratan SİZSİNİZ!!!

-Çekim yasasını uygularken(pozitif bir hedefe odaklanmak gibi), sizi hedefinizden uzak düşürecek hiçbir şeyi zihninizde tutmayın!Çünkü

“İNSAN NEYİ DÜŞÜNÜRSE BAŞINA O GELİR!!!!”

(Aman korktuğumuz şey başımıza gelmesin!!! O zaman korkmamalıyız. Şüphe-endişe-korkulu düşüncelerden olabildiğimizce uzak durmalıyız.)

Sonuç olarak:

Emrimizde olan evrenin kataloğundan seçtiğimiz hedeflere tamamen odaklanmalıyız.
Zihnimizde hedefin gerçekleştiğini canlandırmalıyız.
Engellerin bizi yolumuzdan çıkartmasına izin vermemeliyiz.
Her zaman hedefimizin olacağına inanmalı ve hedefimizden ne olursa olsun vazgeçmemeliyiz.
Çünkü evren neye odaklanırsak bize onu getirir.
Eğer “Param olacak” derseniz paranız olur fakat bu esnada “Bu bir işe yaramıyor, vazgeçiyorum” derseniz, yakınlaştığınız hedeften uzaklaşıp başa dönersiniz!!!

ASLA HEDEFİNİZDEN VAZGEÇMEYİN, ONU HERZAMAN DÜŞÜNÜN, GERÇEKLEŞENE KADAR ONDAN VAZGEÇMEYİN, HEDEFLERİNİZ GERÇEKLEŞTİĞİNDE, BU YASAYI UYGULAMAYA DEVAM EDİN. ÇÜNKÜ EVREN HERZAMAN HİZMETİMİZDE!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Secret kitabını okumuştum benzer konuları içeriyor. İnanıyorum çünkü pozitif düşünmeni sağlıyor ve pozitif düşünen herkes mutluluğu yakalar...Saygı ve sevgiler.

drgayemm 
 08.08.2007 10:12
 

Yazdıklarınıza kesinlikle katılmıyorum. Hayatta hiç bir şey tesadüf olamaz. Öyle ise şöyle düşünün. Ben Amerika'nın yerle bir olmasını haritadan silinmesini istiyorum,başka birisi ise çok güçlü duygularla Amerika'nın dünyada tek hakim olmasını istiyor. Evren dediğiniz şey hangisini gerçekleştirecek. Söyledikleriniz çok havada kalıyor. Bunlar insanı uyutmanın en kolay yolunu bulmuşlar. Bir kaç sene önce NLP,EFT diye saçma sapan şeyler çıktı ve hepsi ortadan kayboldu. Size tavsiyem Ahmet Hulusi'nin web sitesini incelemek olacak. www.okyanusum.com lütfen inceleyin özellikle beyin konusunu, dua ve zikir konusunu ve Nil Gün'ün yazdıklarının ne kadar havada olduğunu öğrenin.

ÜLKÜ KILIÇ 
 07.08.2007 11:55
Cevap :
Katılmayabilirsiniz tabii ki. Hatta çok sevdiğim bir arkadaşım da sizin gibi düşünüyormuş, bu konuyu onunla da uzun uzun konuştum. Felsefe, psikoloji ve spritüel alanlarda bu aralar birçok şey okumama rağmen bir eksiğim olduğumu gördüm ve arkadaşımın da önerisiyle Kuran-ı Kerim'i okumaya başladım. Bilmiyorum; ben hala bu konularda düşünüyorum, okuyorum ve tekrar düşünüyorum. En kısa zamanda önerdiğiniz web sitesini de inceleyeceğim. Önerileriniz için teşekkür ederim. Yalnız başlığınızın ''lütfen okuyunuz'' olmasına alındım açıkçası. Her türlü görüşe saygı duyarım. Sevgilerimle..  09.08.2007 15:01
 

Kitabı duydum ama okumadım. Sayenizde bilgi sahibi oldum. Artık okuma şansı bulamazsam; sizin özet bilgileriniz yetti bile. Teşekür ederim.

Ömer ÖZDAMAR 
 04.08.2007 11:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 71
Toplam yorum
: 268
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 2086
Kayıt tarihi
: 11.03.07
 
 

1979 doğumluyum. Severek ve isteyerek girdiğim tıp fakültesini bitirdikten sonra veterinerlik de oku..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster