Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Haziran '07

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
423
 

Çelişki!

Çelişki!
 

Beşiktaş yönetimini (haklı olarak) beğenmeyip, 1926 doğum’lu 81 yaşındaki değerli büyüğümüz Süleyman Seba’yı tekrar göreve çağıranlar,

Gönlümüzde taht kurduğu yıllarda apansız gidişine üzüldüğümüz, 1972 doğumlu 35 yaşındaki Pascal Nouma’ yı, en verimli zamanlarında Beşiktaş dışında Galatasaray, Trabzon ve Fenerbahçe de oynayan ama yine de kendi evladımız olduğu için affettiğimiz 1972 doğumlu 35 yaşındaki Sergen Yalçın’ı hala takımda oynadığını görmek isteyen arkadaşlar,

Rüştü’yü yaşlı buluyorlar.

Mesele yedek kalması mı? Uzun bir sakatlık dönemi geçirdi. Futbolda sakatlanmanın yaşı da yok, mevki de. Sonra Zigo alemi cihan bir hoca mı? Futbol uleması mı? Oynattığı futbol ortada. Bu yıl nasıl şampiyon oldukları da. Kimbilir niçin takmıştır Rüştü’ye?

Galiba asıl problem yaşında yada yedek kalmasında değil. Rüştünün bu güne kadar giymiş olduğu formada. Renklerde. Barca formasını üzerinden çıkarıp, Beşiktaş’a gelmiş olsaydı, sanırım bu kadar gürültü kopmazdı.

Nankör bir meslek futbol nankör. 30 yaş üzeri futbol oynamak için yaşlı, teknik direktörlük yapmak için genç! Ortasını bulamıyoruz Birinde gençlik ararken, diğerinde olgunluk, tecrübe. Ertuğrul hocaya yaşından dolayı yapılan yorumlar aklıma geldi de!

Bir iki söz de Fenerbahçelilere. Resme iyi bakın. O resim Pendik maçından sonra arabasında tekme tokat dövdüğünüz kalecinize yani Rüştü'ye ait. Düne kadar Tümer Metin'in ahlaksız gidişine "profesyonellik" yakıştırması yapıyordunuz. Simdi niye değişti fikriniz?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Uzun süredir futbol yazılarını özlemiştim. Muhalif ve dozu sert yazılarınız çok hoşuma gidiyor. Hatta bugün "Mine Hanım vardı, yazmaz oldu, Beşiktaş'ın şampiyonluğu kaçırmasına çok üzüldü herhalde" dedim kendi kendime. Resimi iyi bulmuşsunuz. Bu resim bile Rüştü'nün ne kadar iyi Fenerbahçeli olduğunu gösteriyor. Dayak yemesine rağmen gitmedi. Ama sabır bir yere kadar. İyi akşamlar.

Eşit Ağırlık 
 18.06.2007 20:46
 

Kalecilik için Rüştü'nün yaşı yaşlı değildir aksine kaleciler için 30 yaş ve üzeri en verimli zamanlardır çünkü kalecilikle refleksler kadar tecrübede önemlidir. Rüstü'ye yaşlı diyenler Oliver Kahn'ın yaşına baksın ,David Seaman'ın kaç yaşında futbolu bıraktığını öğrensin.

Belepheron 
 18.06.2007 16:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 93
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 628
Kayıt tarihi
: 31.03.07
 
 

Bandırma doğumluyum. İşletme mezunuyum. Amatör olarak uzun yıllar atletizmle uğraştım. Okul hayat..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster