Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ekim '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2843
 

Cem Garipoğlu intihar mi etti,öldürüldü mü yoksa kaçtı mı?

Cem Garipoğlu intihar mi etti,öldürüldü mü yoksa kaçtı mı?
 

Bir süre önce basını çok meşgul eden bir cinayet haberi idi 'Münevver cinayeti'.Kız arkadaşını testere ile kesip çöp bidonuna atan genç olarak tanımıştık onu. Cem Garipoğlu.

Uzun süre bu cinayetin yankılarını okuduk. Sonunda adalet yerini buldu ve oldukça varlıklı bir ailenin çocuğu olan 20lı yaşlardaki bu genç 24 yıl hapse mahküm oldu. Bu arada zavallı Münevver sevdiği, inandığı kişi tarafından feci şekilde katledildiği ile kaldı.

Ülkem şu günlerde çok yoğun olayların içinde. Bugün bütün televizyon kanallarında yoğun Işıd haberleri arasına sıkışmış  minik bir haber vardı. Cem Garipoğlu tutuklu olduğu cezaevinde intihar etmişti bu habere gore.

Bütün kanallarda bu haberin ayrıntılarını dikkatle dinledim. Cem tek başına bir koğuşta kalıyormuş. Kamera koğuşu tam göremiyormuş. Akşam 8 de yoklama yapılmış. Sabaha kadar Cem yandaki boş koğuşa geçip başına poşet geçirerek kendini iple asmış.

Ben bu haberi duyunca önce hapishanelerde her zaman rastlanan mahkümların bazı suçlulara uyguladığı adalet sistemi aklıma geldi. Duyduğumuza gore hapishanelerde bazı suçların mahkümlarına pek sıcak bakılmıyormuş. Örneğin çocuk tecavüzcüleri gibi. Mahkümlar bu suçluları hapishanelerde  kendi usulleri ile infaz ediyorlarmış.

 Ben bu şekilde düşünürken birden Cem'in intihar haberindeki bazı terslikler dikkatimi çekti. Cem 3 kişilik koğuşta tek başına kalırken yandaki koğuşa nasıl geçmiş. Bunlar hapishane yaşamında olağan mı? Kendini asacak ipi nasıl bulmuş. Bildiğim kadarı ile hapishanelerde güvenlik sebebiyle değil ip, madeni bıçak, çatal bile verilmiyor mahkümlara.

Kendini asacak adam başına niye poşet geçirsin. sonra  poşet geçiren kişi elleri bağlı değilse boğulma anında içgüdüsel olarak başındaki poşeti çıkartıp atmaz mı?.

Bu arada eşimin aklına acaba kaçtı mı düşüncesi geldi. Böyle bir kaçırılma gerçekleşti ise zamanlama mükemmel. Bu kadar yoğun günlerde kimse Cem'i düşünmez. Bir iki güne unutulur.

Başına poşet geçirilmesi acaba başka bir cesetin tanınmaması için olabilir mi.

 Cem kaçırıldı da yerine başına poşet geçirilmiş bir ceset mi hapishaneden çıktı? Cem ölü olarak kabul edilirse başka bir kimlikle istediği ülkede başka bir yaşama başlayabilir.

Cok mu televizyon dizisi seyrediyoruz acaba?

Siz ne düşünüyorsunuz. Cem Garipoğlu intihar mı etti,öldürüldü mü yoksa kaçtı mı?

 

 

SAHAFÇA, NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar ülkemizde her kuruma karşı öyle bir güvensizlik oluştu ki,her şeye şüpheli bakar olduk.Daha önce kaçan(ya da kaçırılan orası muamma)bir kişi için, hele hele; naylon poşet,ip,kamera olumsuzluğu gibi unsurlar varken ortada bunları düşünmemek mümkün değil. Kamuoyu vicdanını rahatlatmak açısından otopside çekilen kamera kayıtlarının medyada yayımlanması gerektiğini düşünenlerdenim.Ayrıca onulmaz bir yarayla yaşayan aile için, bunu istemek, kızlarını geri getirmese bile, yüreklerinin rahatlaması açısından çok gerekli. Ayrıca zavallı kızın arkasından konuşanlar önce kendi anne,abla,kardeşlerini düşünsünler önce. Ben yazmak istiyordum ancak inanın sinirlerim yerinden oynuyor,bu haber duyulduğunda deliye dönmüştüm. Çokça teşekkürlerimle

SAHAFÇA 
 14.10.2014 21:45
 

Canım her şey olabilir Cem Garip oğlu kaçırılıp başka ülkede yaşayabilir de. Ama öldüyse su testisi su yolunda kırılır. Selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 11.10.2014 18:04
Cevap :
Sevgili Nahide Hanım, şimdi haberlerde gene bu kişinin cenazesini seyrediyorum. O kadar çok aksak nokta var ki olayda.ben inanmıyorum öldüğüne. ayrıca bugün toplumda kiminle konuştumsa herkes aynı fikirde. Bizi ülkemiz kurumlarına güvensiz hale getirenler utansın bence. Sevgi ve selamlarımla  11.10.2014 19:27
 

Öyle bir cinayeti işleyebilen birinin zaten psikolojisi iyi değildir ki. Ayrıca, dizi izlemediğim hale,kaçırılmış olmasına bile şaşırmam.

Sevim Güney 
 11.10.2014 1:48
Cevap :
Yorumunuz için teşekkür ederim Sayın Yazarım, size de yazılarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla  11.10.2014 18:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 811
Toplam yorum
: 1052
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1014
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster