Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '20

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
19
 

Cem Yılmaz ve Çorba İçmek

Zevkler ve renkler tartışılmaz demişler. Çaycumalı bir kısım bayan turlarla gezilere giderler, yurt içi, yurt dışı. Güzel bir etkinlik. Gezmek görmek keyiflidir, imkanı olanlar için. Kültür zenginleşmesini sağlar.

Ünlü komedyenimiz Cem Yılmaz da tek kişilik anlatımlar yaparak izleyicileri güldürmekte, mutlu etmekte, kişisel gelişime de katkıda bulunmaktadır. Ancak ben izlemem, hele para hiç veremem. Kitap alırım daha iyi.

Memleketime gittiğimde kızkardeşime misafir oldum. Sohbet esnasında bir otobüs bayan arkadaşıyla İstanbul'a Cem Yılmaz'ı izlemeye gittik dedi. Nasıldı diye sordum. Cılız bir şekilde iyiydi dedi.  Çok iyiydi demedi, mükemmel demedi, harikaydı demedi.

Kardeşim evlenmedi, emekli bankacı, güzel bir evi var, güzel bir arabası var, yazlığı var. Bir ilçede ne arıyorsun, beğenmiyorsun, sonra da yalnızlıktan şikayet ediyorsun. 350 klm yol dönüşü de var. Kendi tercihi tabi. Anlatacağı bir cümlesi olmayınca insan düşünceye dalıyor.

Akşam yemeği hazırladı, mutfağa geçtik. Çorbadan başladık. İlk kaşığı ağzına götürdüğünde 'hört' diye bir ses duyuldu. Sinirlenmiştim ama belli etmiyordum. Çorba bitene kadar bu hört sesi devam etti. Zaman durdu sanki, işkence gibi ya. Özel bankada müdür muavinliği yapmış birisi nasıl böyle çorba içer aklım almıyor.

Sonra tekrar gittim. Yine akşam yemeği. Sulu et pişirmiş. Abisi misafir ne de olsa. Sulu etin suyundan bir kaşık aldı yine 'hört'. Bu sefer tepkimi sert gösterdim;

-Hörtletmeee.

Nereye gidersen git çorba içmek bir kültürdür, çorba içmeyi oralarda öğretmezler, hele C.Yılmaz bunlarla hiç uğraşmaz, onun işi de değil zaten.

Cem Yılmaz alnının  teriyle para kazanmıştır, tebrik ediyorum.

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 448
Toplam yorum
: 334
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 222
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster