Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Şubat '17

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
210
 

Çene büyütme operasyonu nasıl yapılır

Çene büyütme operasyonu nasıl yapılır
 

İnsan yüzü her organ ve bölümüyle birbirine orantılı ve şekil olarak bakıldığından birbirinden ayrı bölümler değil de bir bütün olarak gözüken yahut bu şekilde gözükmesi gereken bir uzuvdur. Kaşlardan göze, gözden burna, burundan elmacık kemiklerine, elmacık kemiklerden kulaklara, kulaklardan ağız ve diş bölgesine, dağız ve diş bölgesinden de çene kısmına kadar her bölgenin birbirine bir uyumu vardır. Bu uyum birbirini tamamlamadığında ve ortaya şekilsiz bir durum çıktığındaysa da birtakım operasyonlara başvurulabilir. İşte çene büyütme operasyonu da şekilsizlik ve asimetrilik durumunda başvurulabilecek operasyonlardan bir tanesidir.  Çene büyütme operasyonu çenenin suratın diğer uzuvlarına nazaran daha küçük ve kısa kalması durumunda devreye girebilecek operasyonlardandır.

Çene büyütme operasyonunun yapılma biçiminin kendi içinde de çeşitleri vardır. Bu çeşitlerden bir tanesi de çene kısmını dolgu yöntemiyle doldurmaktır. Bu dolgular çenenin önde ve daha büyük durmasını sağlarlar. Fakat bu dolgu yöntemi çokça tercih edilen bir seçenek değildir. Çünkü dolguların birkaç sen içerisinde eriyebileceği söylenir. Bu açıdan bakıldığında bu dolgu yöntemi çene küçüklüğü ve çenenin geride olması durumlarında sadece birkaç senelik geçici bir çözüm olacağından tercih edilmemektedir.

Çene büyültme operasyonlarında kullanılan başka bir yöntem ise yağ enjeksiyonu yöntemidir. Bu yöntemle çeneye dışarıdan yağ enjekte edilir. Bu yöntem hastaların en fazla tercih ettiği yöntemdir. Çünkü enjekte edilen yağlar, dolgu gibi eriyip gitmez, bir kısmı kalıcı olabilir. Çeneye yağ enjekte etme yöntemi tek seansta yapılmaz. Elde edilen yağlar saklanılıp iki v e üç seansa kadar uzayan bir zaman diliminde hastaya azar azar enjekte edilir. Bunun yanı sıra çeneyi büyütmek için silikon yöntemi de kullanılamaz değil. Fakat bu yöntem çene üzerinde kendini çok öne atacağından ve emanet gibi durma durumlarının olabileceğinden, hastanın kendi dokusundan elde edilen yağ enjekte etme yöntemi en doğru, en güzel ve en çok tercih edilen yöntemdir. Operasyon sonrası mütemadiyen müdahale edilen bölgede bir şişlik olacaktır. Bu şişliğin hemen geçmesi beklenemez. Ancak birkaç hafta sonunda çene, istenilen, normal görüntüsüne kavuşmuş olacaktır. 

Saygılarımla 

Op Dr Ali Mezdeği

http://esteportklinik.com/

http://distelitedavi.com/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 180
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1450
Kayıt tarihi
: 24.01.13
 
 

27-Ekim-1973 tarihinde K.Maraş'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini K.Maraş'ta tamamladı. 1991 y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster