Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Şubat '17

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
154
 

Çene Cerrahisi ve Fastbraces Diş Teli Tedavisi

Çene Cerrahisi ve Fastbraces Diş Teli Tedavisi
 

Vücudumuzda bazı organ ve bölgeler vardır ki, o bölgelerin eksikliğinde ya da hiç işlememesi gibi durumlarda vücut sadece bir işlevini değil birçok işlevini kaybeder yahut yapamayacak bir hale gelir. Bu durum, insan vücudunun değişik bir özelliğidir. İnsan vücudunda her şey birbiriyle bağıntılı bir halde çalışır. Tıpkı bir zincir gibi bir bölge yahut organın işlevini yerine getirmemesi durumunda birçok görev aksar, sistem bozulur. Bu bahsi edilen sistemin en önemli parçalarından biri de hiç şüphesiz ki çenedir! Suratımızın en önemli uzuvlarından olan çenenin sadece bir değil, birden çok bölge ve uzuvla bağlantısı vardır. En etkili alan dişler dir. Hızlı diş teli tedavileri ile kombine olarak yapılabilir.

Elmacık kemiklerinden, diş ve ağız çevresine kadar daha birçok bölümle bağlantısı bulunan çenenin, görevini tam anlamıyla yerine getirmemesi durumunda ortaya adeta bir kâbus doğar. Çene kısmından ötürü sıkıntı yaşayan kişi en başta yemek yemekte zorlanır. Ayrıca kombine ortodonti tedavisi de varsa zorluk biraz artar. Gıdaları tam çiğneyemez, yutkunamaz. Tam çiğnenmeyen gıdalar sindirimin kötüleşmesini sağlar, sindirimin bozulması boşaltım sistemini tetikler, çenenizi tam açıp kapayamadığınızdan rahatça nefes veremezsin, bu da sürekli tıkanmanıza yol açar ayrıca cümlelerinizi rahatlıkla konuşamadığınız gibi rahatça da gülemez hep bir kısaltamaya maruz kalırsınız. Bir çene sorunu bu ve bunun gibi birçok olumsuzluğa neden olur ve eğer müdahale etmezseniz bu böyle sürer gider...

Görmüş olduğunuz üzere sadece minik bir çene sıkıntısı yukarıda bahsi geçen birçok sıkıntıya sebebiyet verebilir. Bu açıdan çenemizde bir sıkıntı hissettiğimizde, açarken yahut kapatırken sıkıntı yaşadığımızda, zorlandığımızda mutlaka mutlaka, bu durum ileri gitmeden, daha farklı sağlık sorunlarına sebebiyet vermeden ve hayatımızı zehir etmeden bir çene cerrahisine başvurmamız gerekmekte!

Unutmayın, bu ve bunun gibi basit görünen sorunlar, ileride çok daha büyük sorunlara sebebiyet verebilir. Çok minik bir sıkıntıyla başlamışken her şey, bir sabah kalktığımızda çenemizi hareket ettiremiyorken mesela, bir de bakmışız ki zaman geçtikçe daha da büyük sorunlarla karşı karşıya kalmışız. En çok kullandığımız uzuvlarımızdan olan çene de bu sıkıntılardan bir tanesidir. Daha huzurlu yemek yiyebilmek, konuşabilmek, gülebilmek, nefes alıp verebilmek, uyuyabilmek için bu sıkıntıyı hor görmeyin ve çene estetiğini  diş teli tedavisi uygulamalarını ihmal etmeyin. 

Dr Onul Üner 

http://distelitedavi.com/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 179
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1456
Kayıt tarihi
: 24.01.13
 
 

27-Ekim-1973 tarihinde K.Maraş'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini K.Maraş'ta tamamladı. 1991 y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster