Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ağustos '09

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
2130
 

Cenin takviyeli Diva ve M.Abacı

Cenin takviyeli Diva ve M.Abacı
 

1952 doğumlu Ersoy, bankacı bir ailenin tek çocuğu olarak İstanbul'da doğdu, büyüdü...


3 Ağustosta Açıkhavada konser verecek sanatçılardan Muazez Abacı ile Diva Bülent Ersoy ilk kez bir araya gelmiyorlar.
İki sanatçı daha önce İzmir'de Mehmetçik Vakfı yararına düzenlenen konserde de bir aradaydı. Yarın Harbiye Açıkhava'da Cemil Topuzlu sahnesinde birlikte muhteşem bir konser verecekleri kanaatindeyim.

Bu konser için Diva Bülent Ersoy, yüzüne cenin kök hücrelerinden bir kokteyl enjekte ettirdi. Cenin takviyesi yaptıranlar arasında; Pakize Suda, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, eski başbakan Tansu Çiller gibi isimler de var.

Türkiye'de de kullanımı yasal olan bu estetik biçimi; daha kaliteli ve sıkı bir cilt isteyen kişilere düşük yapan kadınların bebeklerinden alınan kök hücreler ile uygulanıyor.

Bülent Ersoy; Ajda Pekkan ve Pakize Suda'dan sonra en çok estetik yaptıran ünlülerden biri. Ayrıca Bülent Ersoy, Türkiye'de ilk burun estetiği olan kişi olarak biliniyor (kaynak: Hürriyet Kelebek). Daha sonra Zeki Müren de burun estetiği yaptırıveriyor.

Bülent Ersoy; "ayol ben çok güzel olayım" şeklinde bir düşünceyle değil de, "izleyicilerim beni, konsere özensiz çıktığımı düşünmesin" diye estetik oluyor. Avrupa Turnesi öncesinde de Oya Aydoğan ile yüzüne "vitamin iğnesi" enjekte ettiren Bülent Hanım, Harbiye'deki Muazzez Abacı ile gerçekleşecek konseri için de iyi hazırlanıyor.

58 yaşındaki Bülent Ersoy ile 62 yaşındaki Muazzez Abacı eskiden beri dostlar. Bülent Ersoy'a göre Türkiye'de yaşayan en iyi üç ses arasında İbrahim Tatlıses, Müzeyyen Senar ve Muazzez Abacı yer alıyor.
Konserlerinde svaroski taşlı nota sehpası ve sabit mikrofon kullanan Ersoy, milyarlık takılar ve neredeyse 20 kiloluk elbiseleri tercih ediyor.

Bülent Ersoy'un yaptırdığı estetiğin meyvesini alacağını düşünüyorum. Çünkü Ersoy, izleyicilerine gerçekten büyük önem veriyor ve sahnede "devleşerek" nasıl Diva olunurmuş gösteriyor. Bu yüzden de Ersoy'un konserlerinde hiçbir zaman boş koltuk olmuyor.

Ersoy'a cenin takviyesi yaptıran doktor Mustafa Karataş, Bülent Ersoy için şu sözleri söylüyor:

Öncelikle belirtmek isterim ki, doktorluk hayatım boyunca gördüğüm en kaliteli cilt Bülent Ersoy'a ait. Benim Bülent Hanım'a yaptığım işlem cilde sıkılık, nem ve parlaklık veriyor. Ciltteki gölgelenmeleri gidermeye yarıyor. Yaş ile birlikte kaybedilen tüm olumsuzlukları silmeye yardımcı olan bu karışım; şu an dünyada da en popüler uygulamaların başında yer alıyor. Kullanılan ilaçlar Fransa'nın en büyük laboratuvarı olan Filorga'ya ait.
Türkiye'de kullanımı da kesinlikle yasal. Bu karışım ve tedavi protokolü tamamen bana ait bir işlem..."

Karataş; ünlü sanatçının gençleştirici müdahale dışında çeşitli vücut işlemleri de yaptırdığını belirterek, şunları söyledi:

"Vücut kontürlerini düzeltmede 'ultralyse' denilen sistemle vücudundaki bölgesel fazlalıklar için çalıştım. Bu tarz müdahaleler için çok dengeli bir vücut hatlarına sahip olmanız gerekiyor. Bülent Hanım da bu anlamda çok kolay çalışma yapabildiğim bir isim. Vücut hatları çok orantılı ve düzgün. Aslında daha kolay bir anlatımla hafif bir traşlama yöntemi de diyebiliriz.."

Uygulamanın başında Bülent Hanım'ın çok uyumsuz birisi olabileceği konusunda şüpheleri olduğunu söyleyen ünlü doktor, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu tedavinin ardından birkaç gün asla yağ yenilmemesi gerekiyordu. Bülent Hanım söylediklerimi harfi harfine yerine getirdi. İnanılmaz söz dinleyen ve kendisine özen gösteren bir insan. Bu sebepten dolayı kendisiyle kolayca çalışabiliyoruz. Hasta ile doktor arasında güven duygusu benim için çok önemli..."

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 2395
Kayıt tarihi
: 15.05.09
 
 

1991 yılının bir Sonbahar akşamında dünyaya gözlerimi açtım. Küçük yaşlardan itibaren Türk Sanat Müz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster