Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Şubat '15

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
307
 

Cennet ya da cehennemi seçmek

Cennet ya da cehennemi seçmek
 

Şimdi tüm bildikleriniz unutun ve size söylediklerimi gerçek olarak kabul edin zaten her gerçek yenisi ortaya çıkıncaya kadar realitesini korur.

Bundan sonra yaptığınız her iyi şey sizin daha üst boyutlarda ölümden sonra yeni bir âlem de yaşamanızı ve yaptıklarınız kadar keyif sürmenizi sağlayacak. Bir maydanozu bile doğrarken izin alıyor ve sevgiyle doğruyorsanız canlıların yaşama hakkına saygı duyuyor ve evrende onlarında bir gün hesap soracağını, bunu yapmadığınızda puanınızın düşüreceğini biliyorsanız kötü davranır mısınız? En üst boyut olan her canlıya ve evrene aynı olumlu duygularla yaklaşmanın ruh boyutunda sonsuz mutluluk ve huzur içinde sizi sarıp sarmalayacağınızı bilseniz her fırsatta yaptığınız negatiflikleri bırakır mıydınız? Para kazanmak için değil de en iyi olmak için yarışır mıydınız?

Bilerek ve istereyerek zarar verdiğiniz her canlının deneyiminin aynen sizede yaşatılacağını bilseniz aynı davranır mıydınız? Bir kan gölünün ortasında size sıra gelmesini beklediğinizi düşünün. Çok miyavladınız diye bağırsaklarınızın deşildiği bir kedi olduğunuzu düşünün. Yemyeşil bir ağaçken testereyle bedeninizin doğrandığını düşünün. Sırf keyif için bir bacağınızın kesilip sokağa atıldığınızı, yakıldığınız düşünün. Bu örnekleri çoğaltabiliriz.

Peki, o üst boyutun bir var sayım değil de gerçek olduğuna yüzde yüz emin olsaydınız her fırsatta iyilik yapmak birisini mutlu etmek için fırsat kollar mıydınız? Size bu yolculukta eşlik edecek hayvanların,  bitkilerin, evlerin, taşların derelerin denizlerin karşısında onlara sevgi dolu bakışlar ile yarabbim ne güzel şeyler yaratmışsın demez miydiniz? Doğayı kirlettiğinizde size yapışacak pislikleri ürettiğinizi bilseydiniz kirletir miydiniz?

Canice hislerle öldürdüğünüz her canlının sizi cehennemin alt katmanlarına bir bilgisayar oyununda olduğu gibi alt seviyelere düşürdüğünü ve acılarında bin bir çeşidi olduğunu bilseniz yapar mıydınız?

Öyle sanıyoruz ki bu yaşadığımız dünya ilk ve son. Öyleyse kurumuş dalların toprak altına yuvarlanmış tohumlarında yeniden hiç sürgün vermeyeceğini düşünmek gibi.

Kötü fikirler kötü insanlarca filmler, bilgisayar oyunları, üst makamlarda ki kötü yöneticilerle desteklenerek sizi yoldan çıkarmak için cazip senaryolarla gösteriliyor. Kötüler bu kadar güçlüyken biz iyi olma gayretinde ki insanlarında sorumluluklarının sadece iyi olmak olduğunu sanmaları yanılgısıdır. Kurt kuzu postunda vaazlar veriyor. Sizin son sistem gelişmiş beyniniz bunu nasıl sorgulamadan kabul eder anlayamıyorum. Softa görümünde ki şeytani insanların 6 yaşında bir kız çocuğunun bedenine duyduğu şeytani istekleri size sizin fikirlerinizmiş gibi nasıl rahatça söyleyebilir. İyi insanlarında iyilik için savaşma sorumlulukları var. Eğer bu cennet vaadi ayan beyan bildirilseydi, sahte insanlar iyi olmadıkları halde oyunu kazanmak için iyi rolü yapacaklardı. Eğer bu bir imtihansa rüşvetle, vaatlerle iyi olmak değil, insan doğası- evren yasası gereği isteyerek ve kendi aklı ile doğru yolu bulmalıdır.

Yoksa ne iyiliğin o zaman bir kıymeti olur ne de yapılanların. Ey insanoğlu bu Dünyanın sınırsız nimetleri içinde şımarmış ve hiç ölmeyecek gibisin. Oysa sayılı gün hızla gelecek ve son dakika bunu kavramanın ve pişmanlığın bir faydası olmayacak. Sen kötülerin sana din satmasına, dinini pazarlamasına izin verme!  Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, insanlar seni ele geçirmek için senin urbalarını giyiyor ve senin nasıl düşünmen gerektiğine karar veriyor. Oysa senin kimseden emir almayan muhteşem bir beynin var. Onu nasıl köle haline getirirsin, yapılanların kötü olduğunu bile bile nasıl kendini kandırırsın. İyi olmak için eğer o en üst boyutta ki ruh âlemini görseydin benim bunu anlatmama hiç gerek kalmazdı ama sizin yaptıklarınızın da artık size bir faydası olmazdı.

İyiler için artık uyanma zamanı,  şeytan bin bir kılıkla seni alt etmek için cinayetler işliyor. Tüm canlıları nükleer güçlerle, din savaşlarıyla, para hırsıyla kötü amaçlarında kullanmak için besliyor.  Sana verilmiş bu muhteşem dünyayı ve canlıları korumak için ne yapıyorsun. En üst alemlerde yaşamaya hazır mısın yoksa cehennem denilen en alt katmanlarda binlerce acı çeşidiyle ölümü tatmaya hazır mısın? Azıcık düşün ve karar ver!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 38
Toplam yorum
: 25
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 543
Kayıt tarihi
: 21.01.07
 
 

Antalyalıyım. Bir süre istanbul ve Çanakkale de bulundum. Uzun süredir Ankara da yaşıyorum. İki o..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster