Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mart '14

 
Kategori
Teknoloji
Okunma Sayısı
1255
 

Cep telefonu şarjınız artık sizi yarıyolda bırakamayacak !

Günümüzde cep telefonu kullanıcısı sayısı Türkiye’de 70 milyona yaklaşırken, Dünya’da ise bu rakam 5 milyar civarındadır. Ancak gittikçe yaygınlaşan cep telefonu ki özellikle akıllı cep telefonu kullanımı beraberinde en önemli derdi de getiriyor. Şarj derdi.

Şarj derdine nasıl bir çözüm bulunabilinir diye sektörün önemli ismi Erpa Monitör sosyal medya yetkilisi Serkan Hacıömeroğlu’na sorduk. Hacıömeroğlu, çoğu insanın artık akıllı telefonlarını çoğu zaman elinden düşürmediğini, akıllı telefonları ile seyahat halinde iken veya canları sıkıldığında oyun oynadığını, müzik dinlediğini,video izlediğini, işleri gereği maillerine baktığını, internete girdiğini ve diğer işlerini akıllı telefonları aracılığı ile yaptığını ve bunun da kısa vade de çok çabuk biten şarj olarak insanları bunalttığını belirtiyor.

Şarj sorununa çözüm olarak ise teknolojinin nimetlerinden insanların faydalanabileceğini belirtmeden önce akıllı telefonların şarjlarının uzun sürmesi için tasarruf modlarının açık olmasını, telefon aydınlatmasının kısıkta tutulmasını, telefonun media özelliklerinin  az kullanılmamasının önemli olduğunu belirten Hacıömeroğlu eğer hala sonuç alınamıyorsa Powerbank sistemlerinin tercih edilebileceğini iletiyor.

Powerbank sistemi ile çok hafif ağırlıkta bir şarj adaptörünüz yanınızda olabilir. Böylelikle cep telefonu şarjınız nerde biterse bitsin powerbank sistemli batarya cihazınızı ile kolayca cep telefonunuzu şarj edebileceğinizi belirten Hacıömeroğlu bu sistemin en iyi örneğini de romoss cihazlarında olduğunu belirtiyor.

Teknoloji yanımızda oldukça şarjımız da bitmeyecek ve iletişimimiz de kesilmeyecek gibi görülüyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1303
Kayıt tarihi
: 21.01.09
 
 

Serkan Hacıömeroğlu 1 Kasım'da  Trabzon'da doğdum. Yüksek öğrenimi 2000 yılında tamamladım. Çeşit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster