Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mart '07

 
Kategori
Trafik
Okunma Sayısı
1985
 

Ceplere park yapmayınız...

Ceplere park yapmayınız...
 

Ceplere park etmeyelim de nereye park edelim?

Antalya' da, belkide Türkiye' de bir ilk daha yaşanıyor. Hepiniz park yapılmaz levhalarına aşinasınızdır.Ya park yapılmaz levhası olan levha görmüş, yada var olan yerde ceza yemişsinizdir. Belkide kimileriniz bu levhayı sadece sürücü kurslarında görmüş, bir daha gözünüze çarpmamıştır. Sonuç olarak her insan bir park yapılmaz levhası görmüştür. Park yapılmaz levhası görülen yere park yapılması yasaktır. Adından da anlaşılacağı üzere Park Yapılmaz! Kara yollarında araçların park yapması için, kaldırımlara yada yollara verilen girintilerede bildiğiniz gibi cep denir. İyi güzel de, aranızda, araçların park yapması için yapılan cep dediğimiz yerlerde, Park yapılmaz levhası gören varmı?

Bendeniz gördüm. Bundan 6 ay önce, Park yapılmaz levhasının altına 10 Dakika park yapabilirsiniz levhası yazdıran Trafik il müdürlüğü, bu levhaları söktürüp, Subaşı caddesindeki araç park yeri için ayrılmış olan ceplere, Park yapılmaz levhası koydurttu. Herkez şaşkın!"Kara yolları cep yapmış, park edelim."deyip, aracını park eden vatandaşın aracı, 10 dakika bile sürmeden çekiliyor. Madem Park yapılmaz levhası koydunuz cebi kaldırın, yada cep yaptınız levhayı kaldırın. Devlet memuru trafik polislerimiz her gün araç çektirmekle uğraşıyorlar. Bu ülkenin trafik polisi, trafik akışını rahatlamakla mı uğraşmalı, yoksa cebe park etmiş araçları çektirmekle mi? Zabıta ne güne duruyor? Yaz aylarında o ceplere park edip, levhaları fark edemeyen yerli ve yabancı turistin halini düşünebiliyormusunuz? Hadi yerli turiste durumu anlattık, ya yabancı turiste kiralamış olduğu aracın yerini kim tarif edecek? Trafik şube müdürlüğü oldu olacak ingilizce bilen polisde göndersin?

Apartman ve mülk sahipleride şaşkın.Yıllar önce binalar yapıldıktan sonra belediyeye 8 kişilik otopark ücretini peşin veren apartman sakinleri, araçlarını nereye park edeceklerini şaşırdı. Bu konuyuda araştırdım. Meğer apartman sakinlerine, verdikleri otopark ücreti karşılığında Devlet hastanesinde bir otopark tahsis edilmiş. Düşünebiliyormusunuz? Apartman sakini, sabah işine gitmeden önce dolmuşa binip, 30 dakika uzaklıkta olan aracını almak için Devlet hastanesindeki otoparka gidecek, akşam eve dönmeden aracını yine 30 dakika uzaklıkta ki parka park edip, dolmuşa binip evine dönecek. Daire ve mülk sahipleri olaydan çok rahatsızlar. Belediyelere dava açmayı bile düşünüyorlar.

Güzel ülkemin, Güzel akıllıları, ne güzel çözümler buluyor değilmi?

Türkiye' min acı gerçekleri ve Kanunların nasıl istismar edildiği ortada. Araçların park edeceği ceplere Park yapılmaz levhaları konuluyor, apartman sakinlerinden zorunlu olarak alınan otopark parası karşılığında, belediyeler dolmuş ile 30 dakika süren uzaklıkta otoparklar tahsis ediyor. Bir yanda halka hizmet veren belediyeler, bir yanda ise araçların park yeri olan ceplere park yapılmaz levhası koyan trafik şube müdürlüğü.

Buradan yetkililere sesleniyorum. Esnafla sorunu olan yada olmayan yetkililere. Pire için yorgan yakanlara. Ya 14.sokaktaki Cepleri kaldırın, yada levhaları.

Bu arada hatırlatmayı unuttum. Aracının sileceklerini kalkık görenler, 10 dakika içerisinde ceza yiyebilirsiniz aman dikkat...

Saygılar...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 60
Toplam yorum
: 83
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 495
Kayıt tarihi
: 14.01.07
 
 

Yazmak, gerçekleri belgeleri ile dile getirmek, yorumlarımı sizlerle paylaşmak için buradayım. Antal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster