Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
1568
 

Cern deneyi durduruldu

Cern deneyi durduruldu
 

DURDURUN DÜNYAYI İNECEK VAR

Kim ne derse desin, bilimin de, ilimin de kaynağı, dindir bence... Çünkü Din, insanları doğruya ve güzele, iyiye davet eder. Kötülüğü men, iyiliği emreder. Bilim ve ilim de insanların iyi yaşaması için ve doğruya ulaşması için yapılan çalışmalar olmuştur. Araya maddesel menfaatler uğruna, entrika ve engeller girse de insan fıtratında merak vardır. Merak etmeseydi insan, bir taşı bile yerinden kaldırıp altına bakmazdı, olduğu yerde kalabilir miydi öylece? Hz. İsa nın bir sözü “Siz insanca düşünüyorsunuz, Allah gibi değil!”

İnsan; Allah tarafından, Âdem suretinde ve fıtrat-ı insan, ama görevi halife olarak yaratıldı. Ayetlerde delili vardır. Hepimiz, eğer insansak, halifeliğimizi idrak edip, verileni kullanarak, görevlerimizi layığıyla yapmalıyız. Beden ve ruh ilişkisinde, bir takım şekillerle ibadeti tanımlarken, bunun davranışlarımız olmasının önemini anlamalıyız. Yoksa anlamsız hareketlerle, ezberlenmiş ruhsuz sözlerle, sadece eda olsun diye, yapılan hareketler adı ne olursa olsun, ibadet değildir. Bazen âlimin uykusuna bile ibadet demiştir Resullullah S.A.V. Âdemin esrarını çözmeye kalktık şimdilerde. Çünkü CERN deneyi durduruldu. Nedeni ise basit. Yine bizimkiler, bir yerde hata yaptılar ve şampanyaları, protonlarla tokuştururken, elektrikler kesiliverdi. Şimdi, fenerle idare edilince de, yakıt tasarrufu olsun diye, bu deneyi yapmadan önce, oturup dediler ki şimdi biz, dünyanın ilk oluşumunu anlayacağız da, bizim oluşumumuzu nerde anlayacağız? Eğer dünyayı kara deliklere ham yaptırırsak? O zaman zavallı ruhiyatçı kardeşlerimize ayıp olacak. En iyisi önce hangi delikten çıktığımızı bir öğrenelim de, sonra kara deliğe hep birlikte gireriz dediler.

Cern, deneyi yüzünden kafayı bozan bir doktor, artık ölecez bilincine yeni vararak, ölmeden önce nasıl ölünür adlı bir ilahi yazdıktan sonra, bir hastaya öleceksin diye telkin yaparak, ölüm yatağına düşürdü. Tutup, bir hastanede birçok ölümcül hastayı bir yere toplayıp, bunların beyin faaliyetlerini ve kalp faaliyetlerini geçici olarak durdurarak, sorguya çekecekler. Eh bilim uğruna can feda… Yine şatolardaki canavar doktor deneylerinden insaflıca.

İşkenceler de aslında bilim uğruna çıkmış. Adamı ölüm haline getirip, tartaklayarak; Söyle bakalım Alican, ölüm nasıl bir şey? Anlat hadi diyerek ölmek üzere ne gördüğünü söyle söyle diye kırbaçlayanlar, bilimsel deneklermiş aslında. Bakın son deneyde ne görmüşler; Ölüme gidip gelenler, önce parlak bir tünel (Muhtemelen, Fransa sınırına döşenen boru olsa gerek) Ve içinde parlak bir ışık gördüklerini söylemişler. (E bu da çarpıştırılan protonlar olsa gerek.) Bir de kuşbakışı insanların beklediklerini görmüşler. Kuş bakışı olduğuna göre, insanlar kuş olup havalanacaklar ve, dünyaya tepeden bakacaklar demektir. Ay ben ineyim… İşte böyle sayın arkadaşlar. Kısaca Cern deneyiyle toptan gitmeden önce, şimdi nasıl ölünür diye, ölüm anını araştırmaya başladılar. Ölmek üzere olana, eskiden vasiyeti sorulurdu. Bilim uğruna malum sormak bilmenin yarısıdır. Şimdi ölürken de rahat yok, tutturuyorlar, söyle bilim adına , ne görüyorsun?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınız çok güzel nedense yarısından sonra okumaya başladım:) öneriyorum yazınızı. Konuya hakim oldum. Ne demek istediğinizi ve diyemediklerinizi anladım. Bu insanlar ölümü de öldürecekler yakında. Azrail'i yakalasalar. Saygılar.

İbrahim ARSLAN 
 21.09.2012 14:34
Cevap :
Selamlar, Alim ilim bilir. Ama arif olan anlar derler. Eh siz gibi Ariflere de tarif gerekmez efendim. Saygı ve selamlarımla.  03.10.2012 14:43
 

Ben sadeve kendim değil, bilim ve bu uğurdaki çabalara saygı duyulması gereğine inanıyorum, belki amacını aşan yorum yapmış olabilirim, hata varsa bendendir. Ancak onlar tanrının varlığını isbat değil esas gayeleri, ama yine de her buluş O'na ve emirlerine biraz daha yaklaşılmasını sağlar ama bilinçli ama bilinçsiz. Bizim halen bilebildiğimiz elromanyetik,radyo dalgaları ve bunların kullanılan frekanslarını namütenahi dalgada kullanmakla beraber bu sinyaller atmosferinde dışında yol almata veya istemli yada istemsiz emri yerine getirmekte olan bu sistemin ortamının varlığı görünmeyen maddeyi bulabilmek belki çok daha ileri yaşam düzeyleri sağlayacaktır. Benim yanılgılarımda zaten farkında olmadıklarımdır umarım okurlarım beni uyarırlar. mutlulukla -sağlık dileklerimi sunarım.

Nariçi 
 20.09.2008 20:08
Cevap :
Sevgili Nariçi, Ses getiren yorumuna candan teşekkür ederim. Eğer sizlerin özgün düşüncelerinin katkıları olmasa,tek düze yazı neye yarar.Kendim yazar kendim okurum .Kendi kilimimim kendim dokurum.ancak bir mizacım varki kimse beğenmez.bu yüzden gerçerkle ,hayali kimse ayırdedemez.hep uyarı alırım sevdiklerimden.inan onlar bile artık bıktılar benden.çünkü, her şeyin bir komik yanını görürüm,alay amaçlı değil sadece gülerek düşünürüm. ağlasam bile yüzümden eksik olmaz tebessüm. İnsanları da hep böyle görürüm. Bazen yanlış anlaşılır bu huyum,hep biraz ciddi olsana uyarısıdır duyduğum.En olmadık yerde bastığım için kahkahayı,şimdi bıraktım en üst makamda bir fukarayı.alınma kardeşim ,doğrudur dediklerin.ama bir yerde derim ki, inançlıyım,alay konum olamaz benim din.Bilakis Kuranı satır satır okurum.Her satırda belki on gün oturur düşünürüm.ta ki aklım kesinceye ve çözünceye kadar bir düğüm.Bilime de ilime de saygılıyım .ama yapılanlar meydanda be gülüm.  21.09.2008 22:17
 

Dinin insanları iyiye, doğruya ve güzele davet ettiği fikrine katılırım da; ilimin ve bilimin kaynağının din olduğu fikrine katılmam mümkün değil. Hatta dinin kaynağının bilim olduğu ağırlık kazanır benim düşüncemde. Çünkü: Eğer Musa firavunların sarayında yetişmeseydi, İsa'nın havarileri olmasaydı, Muhammet Haticenin kervanlarıyla arabistanı dolaşmasaydı ve bunlar doğuştan bir kısım üstün yeteneklere sahip olmamış olsalardı: Bu gün ne musevilik, ne hiristiyanlık ve ne de müslümanlık dinleri olmazdı kanısındayım. Bununla beraber dinin insanlık için yararlı ve vazgeçilemez bir unsur olduğuna inananlardanım. Ayrılmamın sizinle hiç bir ilgisi yok. Lütfen alınganlık yapmayın ve artık beni taşlamayın. Saygılarımla.

Hilmi Polat 
 20.09.2008 14:52
Cevap :
Değerli üstadım.Din kelimesinin anlamının ,deveyi bağlamak için kullanılan bağ olduğunu bildiğinizi sanıyorum.Ve insanları birbirine bağlayan iyi huylar ve davranışlar olarak.Ancak,Haticenin kervanıyla dolaşmaktan da öte,Adem A.S dan gelen bilgi birikimlerinin,Zaten Ademde genetik şifre larak var olduğunu defalarca yazdım.İslam ve diğer dinler Hz.Muhammetle başlamadı ki.Dediğinize katılıyorum .Hz.İbrahim de akıl yoluyla doğayı sorguladı.Tabi ki bunu sorgulatan kuvveti inkar edemem.Ve hep derim.İnsan merak etmeseydi,bir taşın altındakini ,şimdi mağarada yaşayacaktı.Sizi taşlamak değil benim niyetim.Hiç sevmem yarış yapmayı,ben haddimi bilirim.efendim.Eğer size canı gönülden Babacan diyorsam,bunu taş olarak değil,bir saygı ve sevgi yumağı olarak alın lütfen.Yazılarıma ayırdığınız değerli vaktiniz için teşekkürlerimi borç biliyorum.Esen kalınız.  20.09.2008 16:50
 

kaleminize sağlık hoş bir yazı olmuş

GECEGUZELİ_41 
 20.09.2008 13:27
Cevap :
Selam; Seni ziyaret ettim. kapına bir hediye bıraktım.Onu oku.Yorumun için teşekkürler.Cümlemize sağlık .İyi ki bana seni buldurttun. Yine beklerim..saygı ve sevgiyle karışık selamlar..  20.09.2008 13:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 165
Toplam yorum
: 409
Toplam mesaj
: 136
Ort. okunma sayısı
: 849
Kayıt tarihi
: 17.10.07
 
 

Edebiyet fakültesi  mezunuyum. Öğrenmenin yaşı yoktur diyerek çeşitli kurslardan da el sanatları ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster