Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Burak Yilmazer Facebloker

http://blog.milliyet.com.tr/facebloker

09 Mart '12

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
68
 

Çernobil, siyasetçi ihaneti, kanser ve ölümler

Çernobil, siyasetçi ihaneti, kanser ve ölümler
 

Çernobil Nükleer santrali


Çernobil faciası nedeniyle özellikle Karadeniz bölgesinde bir çok insanımız kanser oldu. Kazım Koyuncu örneğinde somutlaşan nice hayatlar, daha bizler onlara ''doyamadan'' göçüp gitti.

Doysun kara topraklar diyoruz, elden ne gelir diyoruz., malum çoğunlukla boş konuşmayı severiz

Peki o zamanları bir hatırlayalım :

Dönemde iktidarı elinde tutan Kenan Evren, zamanın Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ahmet Yüksel Özemre tv de, basında ellerinde sözümona Karadeniz bölgesi çayımızdan yudumluyorlar ve 'Bakın birşey olmuyor güvenle çay içebilirsiniz diyorlardı.

Sanki radyasyonlu çayın çok ani etkileri varmış gibi. Yıllar sonra durumun hiç öyle olmadığı anlaşıldı, özellikle Karadaniz'de artmış kanser olguları, ulusal kanser istatistiklerimize yansıdı. Perşembenin gelişi,çarşambadan belliydi zaten : sık sık sakat dana doğumlarının artışı ile ilgili haberler yeralıyordu basında.

Benim zavallı,bir o kadar iyi niyetli, biraz da cahil insanım ne yapsın ? Bir yanda, ihtilal yapıp ardından % 92 ile destek alarak anarşi sorununu çözme iddiasıyla gelen Kenan Evren vardı, ihtilal öncesi çözme fırsatı vardı ama çözmedi diye biraz huylanmıştık. Neyse o ayrı konu, başka zanamana ele alırız. Diğer yanda anlı şanlı Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ahmet Yüksel Özemre.

Merhumun ardından konuşmak gibi olmasın Ahmet Yüksel Özemre'yi sevenler,bu değerli biliminsanımız için ne güzel bir biyografi sayfası oluşturmuşlar. http://www.ozemre.com/index.php?option=com_content&view=article&id=12&Itemid=40

Etkileyici bir bilim insanı, bilim adamı değil , adam olmak farklı bir şey, sayısız başarıların, bilimsel üyeliklerin, eserlerin olmuş ne gam.

Ülkene verecek tek ve gerçek hizmet fırsatı eline geçmiş,halkı aydınlatmak. Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Başkanı olarak fazla işin yok zaten. Ne nükleer santrallerin,ne nükleer savaş gemilerin var.Tek yapacağın vatandaşı doğru bilgilendirmek, sahip olduğun etiketlerin yardımıyla vatandaşa ihanet etmemek. bakın çay konunda büyüklerimiz neler demişler : http://siyasetendogru.com/tag/cernobil/

Sayın Savcılara soruyorum, işlenen bu ihanet, bir  insanlık suçu değil midir ?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba, Bizim ülkede halka yapılan hiçbir ihanetin kıymeti harbiyesi yoktur. Yeter ki beylerin canı yanmasın. Örneğin, geçen yıl bozuk sütlerden rahatsız olan çocuklar için bakan neler demişti. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 04.01.2013 22:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 733
Kayıt tarihi
: 01.02.12
 
 

Aile Hekimliği Uzmanı, eski yüzücü, basketbolcu, motosiklet yarışçısı, Türkiye Motosiklet Federas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster