Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Şubat '14

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
4138
 

Cesur Hemşire bu gece final yapıyor.

Cesur Hemşire bu gece final yapıyor.
 

  Aralık ayı başı idi. Gazetelerde günlerdir Cesur Hemşire adlı bir dizinin reklamı yapılıyordu. Pazar akşamları yayınlanması planlanan diziyi duyunca çok sevindim. Hatta mutluluğumu dile getiren bir de yazı yazdım Bloguma. Zira pazar akşamlarımız biraz boş geçiyordu. Sanırım ben yaşım gereği genç dizileri fazla tutmuyorum. Benim zevkle seyrettiğim diziler daha ziyade iyi tiyatro oyuncularının rol aldığı Aramızda Kalsın veya güzel yerlerde geçen, köklü oyuncuların rol aldığı, köklü konusu olan  Karagül gibi, ya da sürükleyici bir konusu olan ama vurdu kırdılı  değil zeka ürünü konular içeren  Cinayet gibi diziler.

  Cesur Hemşire hem başrol oyuncuları Hakan Yılmaz  ile Şebnem Bozoklu'nun güçlü oyunları, hem de ülkemizde oldukça yeni bir uygulama olan erkek hemşire profilini çok mizahi bir açıdan ele alan konusu sebebiyle dikkatimi çekti ilk bölümlerde.

  Bir kaç bölüm sonra ise konu birden değişti. O bölüme kadar 16 yıllık evli, aynı hastanede görev yapan biri doktor, diğeri hemşire iki çocuklu bir çiftin sorunlarını komik bir dille anlatan dizi birden erkek hemşirenin bütün bunların rüya olduğu ve uyandığı bölümle devam etmeye başladı.

  O zaman bu dizinin tutmayacağını anlamaya  başladım.

  İşte bugünkü gazetelerde de bu gece Cesur Hemşire  dizisinin final yapacağını okudum. Ne yalan söyleyeyim biraz üzüldüm. Zira pazar gecelerimiz gene dizisiz kalacak gibi gözüküyordu.

  İlk bölümünden bu yana büyük bir merakla ve zevkle izlediğim  Nurgül Yeşilçay ve Engin Altan Düzyatan'ın rol aldığı Cinayet dizisi salı gecelerinden pazar akşam geç saatlere alındı son haftalarda. Uykusuz kalmak bahasına büyük sabırla seyrettim son bölümleri. Bu pazar onu da göremedim programda.

  Bu gece yeni bir dizi başlayacak. O hayat Benim adlı bu diziyi de pek seyredeceğimi sanmıyorum. Konusunu gazeteden okudum. Hep rastlanan bildik bir konu, Benim tutacağım bir diziye benzemiyor.

  Kısacası pazar gecelerimiz gene dizisiz kalıyor. Büyük ümitlerle , iyi oyuncularla başlayan dizilerin böyle sonlanması beni üzüyor.Sanırım yayın politikasında veya  dizilerin yapımında yapılan hatalar  bunlara sebep oluyor. Yapımcılar, kanal yöneticileri benden daha bilgilidir bu konularda ve daha iyi düşünüyorlardır mutlaka.

  Ben sadece iyi bir  izleyici olarak fikirlerimi belirtmek istedim. Bir de ne izlemek istediğimi tabii.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Canım zevklerimiz aynı galiba.Ben de aramızda kalsın dizisini zevkle ve kahkahalar atarak izliyorum.Ama Cesur Hemşirenin final yapması olası.Selam ve sevgilerimle öptüm.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 17.02.2014 10:57
Cevap :
Sevgili Nahide Hanım doğru programlansa, konu üzerinde iyi çalışılsa Cesur Hemşire tutarda bir süre. Zira hastaneler Aziz Nesin hikayeleri gibi öykülerle dolu. Hem acıklı hem de komik öyküler. Yanlış planlama ve yanlış öykülendirme var dizide bence. Saygı ve sevgilerimle  17.02.2014 13:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 811
Toplam yorum
: 1052
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1002
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster