Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Şubat '09

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
1189
 

Cesur yürek geri mi döndü?

Cesur yürek geri mi döndü?
 

Bülent Korkmaz...Cesur Yürek...

Her ne kadar fenerli arkadaşlar bu lakabın Tuncay Şanlı' ya ait olduğunu iddia etseler de çıkan koluyla devam ettiği maç sonunda bu lakabı hakkettiğini göstermişti. En azından ben o maçtan sonra ona verilen bu lakabın ne kadar yerinde olduğunu anlamıştım. Bülent Korkmaz' ın Galatasaray' a yaptıkları tartışılamayacak bir konudur bana göre. Zira ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.Gelgelelim bugüne...

Adnan Polat ve ekibi sezon başında oldukça iddialı bir kadro kurdular. Çoğu Galatasaray taraftarı için rüya kadro tekrar kurulmuştu ve o meşhur 2000 ruhu geri gelmişti -ki bana göre de öyleydi-. Fakat getirilen teknik direktörü görünce Galatasaray' ın bu sezon ligi 3. veya 4. bitireceği kanaatine varmıştım. Şu ana kadar da yanıldığım söylenemez. (Skibbe beyefendi bir adam olmasına rağmen Galatasaray' ın- Leverkusen gibi bir takımdan 5 yediği için belki de- büyüklüğünü anlayamamıştı. Çıkardığı kadrolardan tutun da demeçlerine kadar herşey bunu doğrular nitelikteydi. ) Çoğu Galatasaray taraftarı da böyle düşünmeye başlamıştı. Peki hata neredeydi?

Bir futbol takımının başarılı olması için öncelikle istikrar şarttır. Nitekim Fatih Terim döneminde 4 sene üstüste şampiyonluk ve nihayetinde UEFA, SUPERCUP gelmesinin sebebi ne olursa olsun yönetimin Terim' e destek vermesiydi. Ardından gelen Lucescu' ya da aynı destek verilseydi-seçim oyunlarına kurban gitti- Galatasaray şu an bulunduğu yerden çok çok daha iyi yerlerde olurdu-ki Super kupayı o getirdi- Peki neden Skibbe için "yönetim destek vermeliydi" diyemiyorum?Sebebi açık. Skibbe' de o vizyon yok da ondan. Yardımcıları görevden alındığında masaya yumruğunu vurabilseydi şu an bunlar olmazdı. Nitekim vuramayışı onun sonunu getirdi. Sahadaki futbolcu da bunun farkındaydı. Son Kocaeli maçında futbolcuların oynamaya çalıştığı şeyden belliydi hocanın sözünün geçerliliği. Peki Skibbe' yi gönderme cesareti gösteren yönetim bundan sonra ne yapar?

Bir kere Skibbe' den daha kötü olamayacağı için Bülent Hocanın bir şansı var. Fakat tahammül gösterilmesi gerekir. Ben şu an başarılı olacağına inanmıyorum. Bence Lincoln, Baros, Kewell gibi futbolcularla sorun yaşayacaktır. Hırsını takıma yansıtır. Beraberinde egolarını da getirirse-ki getirir- o zaman iş değişir. Cesur yüreğin de ipi çekilir. Zira Türk futbolu bu çarkta kimleri öğütmediki...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Biraz geç bir yorum olsa da sizin CESUR YÜREK an itibari ile hatıralara karışmıştır. Bir FENERBAHÇE' li olarak CESUR YÜREK Tuncay ŞANLI' dan başkasını bilmem... :)))

Ersen KUR 
 09.10.2009 15:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 1168
Kayıt tarihi
: 20.01.09
 
 

Özel bir şirkette Kalite Mühendisi olarak çalışıyorum. Blog yazılarımda eğitim, iş hayatı ve kariyer..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster