Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Temmuz '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
514
 

Çetkoder, "Firmalar açıklanmalı"

Çetkoder, "Firmalar açıklanmalı"
 

ÇETKODER GIDALARLA BİZİ ZEHİRLEYENLER AÇIKLANMALI..


“Sağlıklı yaşamı elimizden alan bu alçakları açıklayın”

ÇETKODER DEVLET EBET MÜBETTİR
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “ ‘Devlet ben bilmiyorum, benim haberim yok, bizden önce olmuş, biz yeni duyduk, elimizdeki yasalar ile yapacak bir şey yok, mevcut yasa ve kanunlar ile açıklayamıyoruz, yaptırım gücümüz yok’ gibi mazeretlerin arkasına sığınamaz. Devlet ebed mübettir. Devlet adil, tarafsız, eşit, hakkaniyet ölçüsünde tüm hizmetleri tüm vatandaşlarına sunmak zorundadır. Ortadaki olay fevkalade ciddi ve insan yaşamını, doğal yaşamı alt üst eden, sağlıklı yaşamı elimizden alan bir eylemdir. Bu eylemi yapanlar, bu suçu işleyenler, bu hayatımızı karartanlar hakkında çok acil gerekli cezalandırılmaların yapılması için gereken hukuki düzenlemeler yapılmalıdır. Ayrıca bu alçaklığı yapanları devlet çok acil bir şekilde kamuoyuna açıklamalıdır. Açıklamalıdır ki, bu millet onlara gereken tavrı alsın. Batacaksa batsın, iflas edecekse etsin, piyasadan bu tür pislikler çekilsin” dedi.

DOLANDIRICIYI, SAHTEKÂRI, ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜNÜ AÇIKLAYAN DEVLET BUNUDA AÇIKLAMALI
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, ” Bu devlet hırsızlık yapanı, ırza tasallut edeni, organize suç örgütünü, terör örgütünü, gaspçıyı, kumarcıyı, fuhuş yapanı, dolandırıcıyı kamu yararı gözeterek basına yansıtıyordu bu sahtekârları mı yansıtamıyor? Her şeyden önemlisi özel kanunlarla çevrilmiş ve özel hayat olan aile kurumunda boşanan çiftlerin basına yansımasını önlemiyor da, bu topluma kötülük yapan, zehirlenmeye neden olan, sağlıklı yaşamı elimizden alan, hileli mallarla gelir elde eden sahtekârları açıklamada niye tereddüt ediyor? Bunu anlayabilmiş değiliz” dedi.

O YASALAR BİR AN EVVEL GÜNÜN KOŞULLARINA UYGUN DEĞİŞTİRİLSN
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Bu adı geçen firmaların açıklanması bir anayasal görevdir. Eğer formalitelerde, prosedür de eksiklikler varsa, çok acil bir düzenleme ile bu işin önünü açsınlar ve bu ahlaksızlara gereken işlem yapılsın. Üç beş lira idari para cezaları ile, ikaz ve uyarı ile, ruhsatını iptal ederiz, işyerini kapatırız demeyle bu işi geçiştirmesinler. Hiçbir kurum ve kuruluşun bizim yaşamımızla oynamaya hakkı yok. Olamaz. Bu insan haklarına da, tüketici haklarına da evrensel kabul görmüş tüm haklara da aykırıdır. Devlet Kamunun çıkarını ve vatandaşlarının çıkarını, insanların sağlıklı yaşamını düşünmek zorundadır. Beş on firmanın değil” dedi.

SORUMLULAR HAKKINDA GEREKEN YAPILSIN
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, “Bu hususta bilgisi olup, işi görmezden gelenler var mıdır yok mudur? Bunca yıldır gerek biz tüketici ve çevreci örgütler konular ile ilgili çeşitli beyanatlar ve ihbarlarda bulunduk. Yıllar yılı bu işler devam etmiş. Denetim başlayınca çıktı. Peki, bundan önce bu tür mal ve malzeme satanlar ne olacak? Haklarında işlem yapılmayacak mı? Bunlara göz yumanlara ne yapılacak? Olaylar kapatılacak mı? Geçiştirilecek mi? Yapanın yaptığı yanına kar mı kalacak? Yazık günah. Bunların yüzünden çok insan canından olmuştur. Bunun hesabını devletin sorması lazımdır” dedi.

AÇIKLAYIN BU ALÇAKLARI
Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, sözlerine devamla, “Halkın sağlığı ile oynayan, hileli mal satan, mi

lleti zehirleyen bu alçaklar derhal açıklanmalı” dedi.

ÇETKODER GENEL MERKEZİ YAZIŞMA İÇİN: cetkoder@gmail.com
ÇETKODER BASIN’A BİLGİ DUYURUSU İÇİN GOOGLE GRUBU:
http://groups.google.com.tr/group/cetkoder
ÇETKODER MESAİ SAATLERİ İÇİNDE
İLİTEŞİM VE HUKUKİ YARDIM HİZMETLERİ İÇİN: 0.535.475 70 06

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 498
Kayıt tarihi
: 17.03.10
 
 

İzmir ili Narlıdere ilçesinde oturuyorum. Halkla ilişkiler mezunuyum. Topluma karşı, çevre ve doğaya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster